Ремонт диванів на дому заміна пружин, технологія процесу

Зміст

 • 1 Коли слід робити заміну
 • 2 Типи пружин
 • 3 Необхідні інструменти
 • 4 Як робиться заміна
 • 5 Відео

Трапляється, що після кількох років використання диван потребує заміни пружини. Що робити: відправити його на звалище або спробувати виправити ситуацію? Давайте поговоримо далі про те, як здійснюється своїми руками ремонт диванів на дому заміна пружин, їх видова характеристика та багато іншого.

Коли слід робити заміну

У дивана присутні кілька конструктивних елементів, які забезпечують його користувачеві високий комфорт, зручний відпочинок, розслаблення м’язів опорно-рухового апарату: пружини, каркас, оббивка. При виборі конкретної моделі потрібно звертати увагу на їх якість, щоб виробу тривалий час не потрібен ремонт.

Якщо м’які меблі виготовляються з якісних матеріалів, вона буде відрізнятися тривалим терміном служби. Але іноді навіть першокласні моделі потребують ремонту вже через деякий час експлуатації.

 

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаСхема пристрою дивана

Заміна пружинної системи диванів різного розміру, кольору і конфігурації потрібно в ряді випадків:

 • модель прослужила дуже тривалий час, тому пружини послабили свою дію. Як підсумок, на сидячій поверхні присутні вм’ятини і опуклості, а користуватися виробом не дуже комфортно, особливо в розкладеному вигляді;
 • відремонтувати меблі потрібно, якщо пружинна конструкція, яка застосовується в процесі виготовлення, мала заводський брак, низька якість і так далі, але зрозумілим цей факт став тільки після деякого часу експлуатації меблів;
 • ремонт може знадобитися тоді, коли рівень жорсткості пружних елементів були підібраний нераціонально, тобто, вони не підходять його власникам за рівнем комфортабельності, жорсткості. Але, на жаль, таку характеристику, як рівень жорсткості не відрегулюєш істотним чином. Можна замінити пружинну систему іншою моделлю, більш м’якої або більш жорсткою, або трохи пом’якшити матрац за допомогою поролону.

 

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаВм’ятини на дивані

Типи пружин

Одним з найважливіших критеріїв, з точки зору комфорту такий меблів, є блок з практичними пружинами. Ремонт диванів на дому може зажадати заміни всі елементи, але перш ніж почати роботу, потрібно визначити, який вид цих елементів присутній у дивана. Сучасні виробники застосовують такі види пружин.

Види пружин
Плюси
Мінуси

Плоска змійка
Проста конструкція, високий комфорт, довгий термін служби, доступна вартість.
Висока м’якість, властивість прогинатися (ефект гамака) через що рідко застосовуються для виготовлення сидінь розкладних моделей.

Цілісний блок Боннель
Доступна вартість, широке поширення, довговічність, високий комфорт.
Може скрипіти згодом, при пошкодженні окремих пружин буде потрібно заміна всього блоку.

Блок з незалежних пружин
Кожна пружинка відокремлена від інших, тому такий варіант забезпечує сидів на дивані людині максимальний рівень комфорту.
Висока вартість. При пошкодженні одного або двох елементів, можна замінити тільки їх.

Зазначимо, що строк служби описаних видів сучасних систем різний, що впливає на кінцеву вартість дивана. Найбільш довговічними і дорогими є конструкції з блоком незалежних пружин, а самі доступні за вартістю варіанти на плоскій пружинної змійки.

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаБлок Боннель
Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаНезалежні пружини
Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаЗмійка

Необхідні інструменти

Самостійний ремонт дивана у вітальні або кухні дозволяє істотно заощадити, адже послуги професіоналів в цій області можуть коштувати недешево, а пропоновані ними пружини на заміну старих можуть мати більш високу вартість, ніж їх аналоги у магазині. Пружини дивана своїми руками замінити зовсім нескладно, якщо підготуватися до виконання роботи ретельно: придбати нові конструктивні елементи, обзавестися актуальними інструментами, скласти докладну інструкцію виконання операцій.

Щоб виконати своїми руками ремонт пружинного блоку дивана, вам знадобиться мати у розпорядженні такі інструменти:

 • вимірювальна рулетка;
 • гайковий ключ для розбирання каркаса дивана;
 • плоска викрутка для демонтажу скоб на оббивці;
 • плоскогубці для заміни металевих виробів;
 • канцелярський ніж або ножиці для нарізання підстильного шару;
 • будівельний степлер для фіксації оббивки на каркасі.

 

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаІнструменти

Як робиться заміна

Якщо ви хочете відремонтувати свій диван без залучення послуг професійних меблярів, вам варто уважно вивчити порядок дій. Почати потрібно з розбирання дивана, а точніше, з від’єднання його бічних частин за допомогою гайкового ключа. Не допустіть вільного падіння цих елементів конструкції після демонтажу, промаркіруйте кожну з них, щоб не переплутати ліву і праву частини при подальшій збірці. Далі демонтуються механізми, почергово від’єднуються сидяче місце, спинка і при наявності піддон.

Для демонтажу чохлів потрібно скористатися плоскогубцями. З їх допомогою обережно, без ривків витягніть скоби кріплення. Інакше можна пошкодити оббивку.

 

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаРозбір дивана слід почати зі зняття бічних елементів
Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаДиван в розібраному вигляді

Витягніть матрац, перейдіть до ремонту пружин. За допомогою вологої дрантя варто видалити пил з поверхні конструкції, а потім уважно огляньте всі пружини. Пошкоджені пружинки витягніть за допомогою плоскогубців і замінити новими. Далі, покрийте пружинний блок підстилкою з поролону або іншого матеріалу для збільшення терміну його експлуатації.

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаАкуратно знімаємо оббивку
Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаПошкоджена пружина
Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаВаріанти кріплення пружин

Справа в тому, що при експлуатації дивана створюються перепади між тими пружинками, а які чинить тиск вагу людини, і тими пружинками, які залишаються в незадіяному вигляді. Це призводить до деформації пружинного блоку і необхідності в його ремонті. Якщо заповнити проміжки між пружинами поролоном, а також покрити весь матрац подібним матеріалом, це може дещо згладити перепад навантаження. В кінцевому результаті, матрац дивана прослужить більш тривалий час.

Ремонт диванов на дому замена пружин, технология процессаВідстань між пружинами слід заповнити поролоном

При необхідності замінити велику кількість пружин в дивані в цілісному блоці великого розміру Боннель, простіше придбати новий блок. Якщо ж стирчить лише одна або дві пружинки, то заміні підлягають тільки ці елементи, а весь блок міняти не раціонально.

Відео