Механізми диванів, як зробити правильний вибір

Зміст

 • 1 Види механізмів
  • 1.1 Шабля або книжка
  • 1.2 Клік-кляк або танго
  • 1.3 Пума, пантограф, крокуюча єврокнижка або просто тік-так
  • 1.4 Французька розкладачка або спартак
  • 1.5 Американська розкладачка – седафлекс
  • 1.6 Викочування
  • 1.7 Дельфін
  • 1.8 Акордеон
  • 1.9 Конрад або телескоп
  • 1.10 Реклайнер
 • 2 Який механізм трансформації краще вибрати
 • 3 Відео

При виборі м’яких меблів доводиться вирішувати цілий ряд питань. Який механізм віддати перевагу? Чи меблі в подальшому використовуватися для сну? Що найкраще підійде для конкретної кімнати – американська розкладачка або дельфін? Виробники пропонують величезну кількість моделей і механізмів трансформації. Спробуємо розібратися які механізми диванів найбільш популярні і з’ясувати, що краще вибирати для використання на кожен день.

Види механізмів

Механізми трансформації відповідають за процес перетворення меблів щодо різних положень – для відпочинку або сну. Від якості ідеї та її втілення в матеріалах залежить надійність трансформера під час використання, а значить і тривалість експлуатаційного терміну. Механізми диванів – це основна особливість конструктивного рішення виробів.

Єврокнижка

Цей зразок м’яких меблів легко перетворюється в просторе місце для сну – рівне та зручне. Механізми розкладання диванів, часто пропоновані меблевими салонами, мають механізм викочування. Один з таких – єврокнижка. Крім того, моделі цього типу мають місткими нішами, куди можна прибирати приладдя для сну. Єдиним мінусом моделі єврокнижка можна назвати велику ширину сидінь. Люди з невисоким зростом не зможуть з комфортом розташуватися, відкинувшись на спинку, ноги не дістануть до підлоги.

Особливості конструкції дозволяють викотити сидіння вперед завдяки оснащенню роликами. З’являється відсік, габарити якого ідентичні подушкам, виконують роль спинки для дивана. Далі все просто: поміщаємо подушки в звільнене простір, утворюючи тим самим місце придатне для сну. Розкладні дивани відрізняє простота і надійність процедури перетворення і зворотного складання дивана.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Шабля або книжка

Механізм трансформації дивану за типом книжка, він же – шабля. Передбачає два положення – сидяче та лежаче для сну. Спинка відкидається назад, подібно розвороту книги. На каркасі закріплені пружинні блоки. Основа може бути як дерев’яними, так і металевими. В якості наповнювача можуть також використовуватися й інші види наповнювачів – латекс або поролон. Якщо ви вирішили вибрати механізм книжка, то постарайтеся підібрати модель саме з пружинними блоками – цим ви забезпечите собі здоровий сон і якісний відпочинок. Крім іншого, розкладний зразок даної конструкції часто оснащений відсіком для постільних речей.

Особливість даного конструктивного рішення, що буде потрібно додатковий вільний простір перед диваном, так і за ним. Ця модель чудово зарекомендувала себе і для вітальні, і для спальні. Проста, надійна, міцна. З недоліків – з часом на місці розкладки може утворитися опуклість або вм’ятина, що погіршить якість місце для сну.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Клік-кляк або танго

Як вибрати потрібний механізм серед розкладних диванів, коли сучасні виробники намагаються в маркетингових цілях придумати нові оригінальні найменування? Так механізм клік-кляк виявився перейменовано в танго. Звичайно, другий варіант звучить більш романтично і загадково, але суть від цього не змінюється. Обидва варіанти є аналогами вже розглянутої вище Книжки, але з деякими функціональними доповненнями.

Основна відмінність клік-кляк в можливості встановлювати положення для релаксу – напівлежачи і напівсидячи. При цьому залишається функція місця для сну і ніші для зберігання постелі. Певним перевагою механізму є наявність проміжних позицій. Погодьтеся, такі можливості роблять відпочинок більш комфортним. Клік-кляк переважно малогабаритний варіант, який в горизонтальній площині утворює рівне та зручне спальне ложе. Однак, впритул до стіни його, як і у випадку з книжкою, не поставити.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Пума, пантограф, крокуюча єврокнижка або просто тік-так

Дивани з механізмом пума є ще одним маркетинговим шиком. Початкова версія розглянутого механізму іменується простіше – тік-так. Також вам може зустрітися більш солідне за звучанням найменування дивани з механізмом пантограф. Це ще один варіант підвищення привабливості. Тік так іноді ще позначають як крокуюча єврокнижка. Куди вона крокує зараз і розберемося.

Тік-так, або дивани з механізмом пума, є варіацією єврокнижки. Відмінність полягає у відсутності у моделі роликів, які сприяють викачуванню. Інші параметри можна вважати ідентичними.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Легко трансформується і не шкодить обробці підлоги. Цей механізм вважається складним, що позначається на загальній вартості дивана. Мінус полягає в широких сидіннях без додаткових подушок ногами до підлоги зможуть дістати тільки володарі високого зросту.

Тік-так надає можливість якісного облаштування місця для відпочинку та оснащений відсіками для спальних речей. Щоб конструкція спрацювала, потрібно взяти за центральну частину краю сидіння і тягнути вгору. Для цього передбачені ручки, петлі. Таким чином, сидіння подається вгору і вперед, одночасно розкриваючи опорні ніжки. Утворюється ніша, куди поміщається подушка спинка. Ліжко на двох готова.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Французька розкладачка або спартак

Диван з механізмом французька розкладачка став одним із тих, який перейняли наші виробники в іноземних меблевиків. У вітчизняному виконанні механізм диванів отримав звучну і горду назву спартак. У складеному стані французька розкладачка компактна, однак вимагає близько 1,5 м вільного простору перед собою. Механізм служить в середньому близько 5 років.

Механізм спартак полягає у сукупності трьох секцій, які утворюють спальне ложе. Щоб перетворити конструкцію, необхідно тягнути за край сидіння, висуваючи секції вперед. Після розкриття вони встануть на спеціальні опорні ніжки. У складеному стані секції елементів прибрані всередині диванного корпусу. Механізм не відрізняється міцністю, а отже, непридатний для постійного використання. Спальне ложе характеризується спартанськими умовами – ортопедичні характеристики залишають бажати кращого, на поверхні є нерівності. Крім того, цей варіант не передбачає ніші для постільної білизни та ковдр.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Американська розкладачка – седафлекс

Аналогічний по суті французькому варіанту, але відрізняється кращими експлуатаційними характеристиками і надійною конструкцією розкладки. Механізм седафлекс має в основі каркас з міцних матеріалів, що дозволяє використання на регулярній основі в якості місця для сну.

В основі американська розкладачка має 3 секції, які розкриваються і встановлюються на опорні стійки, якщо потягти за сидіння дивана. Таким чином, формується єдина горизонтальна площина для сну. Процес розкладки відбувається в 2 етапи – секції розкриваються не відразу, а послідовно. Механізм довговічний і простий у використанні. Єдиний недолік – на місці в якості сну є шви.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Викочування

Дивани викочування типу чудово зарекомендували себе на ринку – зручні, надійні і малогабаритні в складеному стані. Мінус таких моделей – ймовірність попсувати підлогове покриття роликами і невелика висота місця для сну відносно підлоги. Різновидом викочування типу можна вважати диван з поворотним механізмом, секції якого перетворюються на якісне ложі шляхом розвороту щодо свого звичайного положення. Останній механізм характерний для кутових моделей.

Викочування механізм полягає в парі сегментів, прихованих всередині корпусу. Якщо потягти за нижню частину з лицьового боку, робоча поверхня побіжить, і диван трансформується. Далі, в утворилося простір поміщається подушка, яка і завершує перетворення сидіння в добротне місце для сну. Коли ви шукайте варіант для вітальні або спальні, цей тип один з самих практичних і надійних в плані інтенсивної експлуатації. Додатковим плюсом є місце для зберігання речей. Можливість експлуатації більше 10 років.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Дельфін

Найчастіше цей тип механізму використовується в кутових моделях. Місце для зберігання спальної білизни обладнується збоку. При покупці дуже важливо переконатися у відсутності на корпусі сучків, у разі якщо він дерев’яний. В іншому випадку механізм може заїдати.

Такий диван легко використовувати, на ньому зручно спати. Термін служби механізму близько 7 років, що можна віднести до недоліків.

Особливістю цього механізму є «виринає» секція. Щоб перетворити модель в ліжко, необхідно витягти з корпуса приховану секцію. Просто беретеся за передню частину дивана знизу і выкатываете. Ви побачите всередині цієї секції подушку, забезпечену петлею. Беріть і тягніть вгору. Подушка виринає на манер дельфіна і стає на одному рівні з основною площиною, утворюючи єдину спальну поверхню.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Акордеон

У складеному стані диван дуже компактний, однак, щоб його розкладати, необхідно з лицьової сторони мати запас простору від 1,5 метра. В районі спинки дивана частіше всього обладнується тумба, де можна зберігати постільні приналежності. Всередині самого дивана зберігати речі можливості немає, так як там покладений використовуваний механізм.

Акордеон – надійний в експлуатації, його легко перетворити для сну. Має порівняно великий термін служби. Є місця для зберігання спальних речей. У процесі висунення може пошкодити підлогове покриття, тому діяти треба акуратно.

В даному випадку за основу взято принцип роботи хутра акордеона. Для організації просторого ложі механізм тягнуть, висуваючи вперед до утворення горизонтальній поверхні, після чого він спирається на опорні стійки. Місце для відпочинку виходить просторим, однак є незначні шви.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Конрад або телескоп

Телескопічний диван представляє в зібраному вигляді досить малогабаритний предмет інтер’єру, який обладнаний ящиком для подушок і ковдр. Спальне місце конрад володіє високими ортопедичними показниками і дуже комфортно для сну. Механізм багаторазово випробуваний і чудово зарекомендував себе для щоденної експлуатації. В якості недоліку можна відзначити велику вагу самого механізму і виробу в цілому. Процес розкладки буде вимагати певних зусиль.

Механізм телескоп або конрад — це ще один зразок викочування типу диванів. Щоб перетворити його в місце для сну, необхідно з лицьової сторони потягнути за край нижньої частини. Приховані секції будуть висуватися послідовно, на зразок труби телескопа. Кожна секція встановлюється на передбачену опору. Телескоп конрад принципово відрізняється від інших викатних диванів тим, що має високе спальне місце.

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Реклайнер

Ці меблі дуже зручна, комфортна і може підлаштуватися під потреби кожного з членів сім’ї. Однак при всіх перевагах диван розрахований виключно на відпочинок, але не сон. Крім того у нього дуже висока ціна, завдяки складності конструкції і специфічної «начинці».

Високотехнологічний диван отримав своє найменування від дієслова recline, що означає «відкидатися назад» або «напівлежати». У корпус цього зразка м’яких меблів вмонтований механізм, що дозволяє регулювати не тільки положення спинки, але і висувати на потрібний проміжок вбудовану підставку для ніг під потрібним кутом. Цей диван може мати вбудований електричний двигун, за рахунок якого сидить може додатково отримувати вібромасаж і трансформувати диван під себе за допомогою пульта управління. Деякі дивани навіть наділені «пам’яттю», що дозволяє відтворювати потрібні параметри

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Механизмы диванов, как сделать правильный выбор

Який механізм трансформації краще вибрати

Щоб було зручніше порівнювати види механізмів диванів щодо переваг і недоліків, дані були об’єднані в таблицю. Тут же представлені не тільки поширені назви, але і їх маркетингові варіації.

Тип трансформації
Альтернативне назва
Переваги
Недоліки

Єврокнижка

Легко викочується. Якісне спальне ложе. Є відсік для постільних речей.
Надмірно широкі сидіння некомфортні для низькорослих людей.

Книжка
Шабля
Придатний до інтенсивної експлуатації. Є можливість зберігання речей.
2 положення. У місці згину з’являється деформація. Вимагає простору між стіною і спинкою дивана.

Клік-кляк
Танго
Спальне місце зручне. Є відсік для постільних предметів. Спинка фіксує кілька проміжних положень.
Неможливо присунути впритул до стіни.

Тік-так
Пантограф, Пума, Крокуюча єврокнижка
Не псує підлоги. Просторе ложі для двох.
Висока ціна із-за складності конструкції. Надмірно широкі сидіння.

Французька розкладачка
Спартак
Займає мало місця в складеному положенні.
Строк експлуатації – 5 років. Інтенсивної експлуатації не витримає. Спати незручно. Для постелі місця зберігання немає.

Американська розкладачка
Седафлекс
Якісний, при експлуатації не вимагає зусиль. Оптимальний для постійного спального місця.
Поверхня спального місця має шви.

Викочування
Можливий поворотний механізм
Лідер за експлуатаційними характеристиками і терміну служби.
Спальне місце на невеликій висоті. Можлива псування підлогового покриття.

Дельфін

Простий в експлуатації. Якісне спальне місце. Ящик для зберігання спальних предметів.
Середній експлуатаційний термін — 7 років.

Аккордіон

Простий в експлуатації, якісний. Тривалий експлуатаційний термін. Тумби для спальних речей. У складеному вигляді компактний.
Вимагає простір з лицьового боку. Здатне пошкодити підлогу.

Конрад
Телескоп
Компактний, надійний. Місце для білизни. Спальне місце комфортне, можна використовувати постійно.
Важкий, вимагає зусиль.

Реклайнер

Високотехнологічний зразок. Забезпечує велику різноманітність положень. Вбудована функція вібромассажа, дистанційний пульт управління.
Коштує дорого. Використовувати в якості ліжка не можна.

Зіставивши характеристики, можна легко зрозуміти, який краще придбати механізм для ваших цілей. Кому-то цілком вистачить французької розкладачки, а хтось шукає надійний диван, здатна на тривалий час стати регулярним місцем сну і відпочинку. Механізм повинен бути зручним і не вимагати великих зусиль для перетворення, а можливості прибирати постіль економить місце в шафі. Для тих же, хто не тримає в пріоритеті демократичність ціни, порадує можливість відпочинку з високими технологіями.

Відео