Як відмити диван від сечі, різні способи очищення поверхні

Зміст

 • 1 Вибір миючого засобу
  • 1.1 Народні
  • 1.2 Побутова хімія
 • 2 Методи очистки в залежності від типу забруднення
  • 2.1 Котячої
  • 2.2 Старі сліди
 • 3 Часті помилки
 • 4 Відео

Дивани є важливими предметами інтер’єру в квартирі. Найбільш часто вони встановлюються на кухні або у вітальні. Вони призначені для комфортного і приємного сидіння, причому найбільш часто виконуються з якісної і дорогої оббивки. При появі плям на них, необхідно негайно вживати заходів щодо їх усунення. У будинку, де є домашні тварини або маленькі діти, на диван часто потрапляє сеча. У цьому випадку важливо розібратися в тому, як відмити диван від сечі і видалити утворилася пляма. Для сечі дитини і кішки вибираються різні засоби, а також допускається користуватися як народними методами, так і сучасними речовинами, з допомогою яких легко вимити різні забруднення оббивки.

Вибір миючого засобу

Спочатку визначається, яке саме засіб буде застосовуватися, щоб очистити диван від дитячої сечі або від котячої сечі. Для цього вибираються або народні методи, або сучасні, передбачають застосування спеціалізованих розчинів.

Народні

Народні

Як вивести запах котячої сечі з поверхні дивана, а також усунути при цьому пляма від нього? Спочатку використовуються різні народні способи, що використовуються з давніх часів. Допомагають вони у випадку, якщо залишили плями кішки, так і якщо причиною є дитина або дорослі люди. Для цього не треба мати в розпорядженні які-небудь специфічні засоби. Застосовуються стандартні підручні засоби, наявні у кожної господині. У сечі міститься урина, тому на неї впливають різні засоби, забезпечуючи видалення плями.

Для видалення сечі народними засобами використовуються наступні речовини: хлор, оцет, спирт, сода, господарське мило, кірка лимона або апельсина, слабкий розчин марганцівки або навіть сіль. Часто підручні засоби є більш ефективними, ніж покупні.

Видалити запах котячої сечі з покриття дивана легко з застосуванням хлору. Для цього виконуються прості дії:

 • спочатку готується оптимальний розчин хлорки, причому він повинен бути 0,5 процентних;
 • далі береться щітка, смачиваемая в розчині і наноситься на пляму;
 • слід досить жорстко і сильно чистити оббивку, щоб прибирати забруднення повністю, а інакше доведеться повторювати всю процедуру;
 • залишається розчин на дивані приблизно на півгодини, після чого протирається потрібну ділянку мокрою ганчіркою.

Даний спосіб вважається оптимальним, якщо треба знати, як прибрати неприємні випари сечі з м’яких меблів, але у результаті виникне досить неприємний запах хлорки, не проходить довгий час. При використанні хлорки треба діяти акуратно, щоб очищуючий розчин не потрапив на руки, так як він може викликати опік.

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиНародні засоби для боротьби з запахом сечі

Побутова хімія

Очистити диван від слідів і запаху сечі і її неприємного запаху досить легко за допомогою різних купівельних засобів, причому даний процес виконується швидко. Існує безліч різних препаратів та розчинів, призначених для того, щоб позбавлятися від плям і запаху сечі. До них відноситься Ваніш, DuftaFresh, L. OC, випущене фірмою AMWAY, Дезосан і Зоосан.

Всі вони зазвичай володіють схожим складом і принципом дії:

 • спочатку спрей наноситься в невеликій кількості на наявне забруднення, причому бажано трохи вийти за межі плями для більшої ефективності;
 • за допомогою губки втирається в матеріал засіб;
 • ця ділянка прикривається невеликий клейонкою;
 • залишається в такому стані меблі приблизно на дві години;
 • прибирається клейонка;
 • ретельно висушується оббивка;
 • проводиться перевірка усунення плями і запаху.

Перед застосуванням будь-якого засобу треба ретельно вивчити інструкцію, щоб не завдати шкоди оббивці дивана.

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиDuftaPet — засіб від запаху сечі і міток тварин

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиНайбільш часто для чищення мягеой меблів використовуються кошти ваніш

Методи очистки в залежності від типу забруднення

Перед тим, як очищати диван, важливо уточнити, чи є сеча кота або людини. Для кожної ситуації використовуються певні ефективні методи.

Дитячої

Як вивести пляму і запах від даної речовини людини? Часто доводиться стикатися з тим, що маленькі діти, не до кінця привчені до горщика, пісяють на диван. Як почистити диван в цьому випадку? Необхідно вживати оперативних заходів:

 • спочатку оббивка промокается сухий папером чи рушником, щоб калюжа вбралася;
 • далі готується звичайна м’яка губка, використовувана для посуду, після чого вона змочується водою і намыливается, причому бажано скористатися господарським милом, ефективно позбавляє диван від запаху сечі;
 • протирати всі місця важливо ретельно і досить довго, після чого місце треба намочити і прибрати водою залишки мила.

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиГосподарське мило допоможе видалити запах дитячої сечі

Після проведення даної процедури, кілька днів перевірятися диван на наявність запаху. Якщо він залишився, то далі використовується оцет:

 • створюється оптимальний миючий розчин, для чого в один літр води додається 2 ст л оцту;
 • отриманою рідиною слід протерти місце, що забезпечить усунення запаху дитячої сечі на дивані;
 • у складних ситуаціях додатково укладається марля, проглаживающаяся праскою, причому саме гаряче повітря забезпечує видалення неприємного запаху.

Якщо сечовий запах видаляється праскою, треба діяти обережно, щоб не поранитися і не завдати шкоди оббивці.

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиЗасоби для видалення запаху дитячої сечі

Котячої

Як усунути котячу сечу з дивана? Найчастіше з такою проблемою стикаються власники некастрованих котів, метящих територію. Кількість сечі зазвичай незначно, але запах є надзвичайно різким і неприємним. Тому виникає питання, як прибрати запах котячої сечі?

Відіпрати пляму досить просто за допомогою звичайного оцту. З нього і води робиться розчин, після чого протирається місце з забрудненням. Перед тим, як вивести запах сечі з покриття м’яких меблів іншими способами, важливо переконатися, що обрані засоби не порушать структуру оббивки.

Нерідко використовується марганцівка і господарське мило, горілка або харчова сода. Навіть якщо ці засоби не допомагають, то, як видалити запах? Для цього доведеться йти в господарський магазин, щоб придбати спеціальні засоби, призначені для цих цілей. Щоб відлякати тварину від меблів, рекомендується обробити його за допомогою лимонного соку.

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиКошти від запаху сечі кошачей

Старі сліди

Як вивести пляму, якщо воно з’явилося вже давно? Нерідко люди не помічають забруднення, тому воно не прибирається оперативно. У цьому випадку вивести пляму від сечі можливо послідовними діями:

 • місце з засохлим забрудненням розмочується звичайною теплою водою;
 • воно намыливается, причому бажано користуватися господарським милом, а процедура повинна тривати не менше 10 хвилин;
 • прибирається мило з застосуванням розчину оцту;
 • промивається ділянку звичайною теплою водою;
 • він висушується звичайним рушником або феном.

Как отмыть диван от мочи, разные способы очистки поверхностиЗастаріле пляма можна видалити кашкою з господарського мила

Зазвичай цим способом вдається ефективно і швидко відіпрати забруднення, не застосовуючи дорогих засобів. Якщо ж не виходить виводити його звичайним милом, то доведеться скористатися покупними розчинами. Вони представлені в численних видах, причому професійні суміші зовсім можуть призначатися для велюру, жаккарда, шкіри або іншого матеріалу, що істотно спрощує вибір, оскільки треба орієнтуватися на матеріал оббивки меблів. Якщо купується в магазині спеціальний засіб, попередньо треба переконатися, що воно підходить до конкретної оббивці, тому не залишить на ньому інших плям чи інших проблем.

Часті помилки

Важливо не тільки розібратися в тому, як очистити диван, але і як не допустити в процесі серйозні помилки. Виправити їх в більшості випадків неможливо. До найпоширеніших проблем належить:

 • якщо пісяє на оббивку немовля, що живиться виключно грудним молоком, то достатньо просто витерти вологу, а ось запаху від неї ніякого не буде, тому людина, що прибирає таке забруднення, виконує безглузду роботу;
 • не можна для світлих кольорів меблів застосовувати йод, залишає коричневі розводи;
 • не допускається користуватися хлоркою для будь-якого матеріалу, так як вона часто роз’їдає оббивку, тому її застосування нерідко призводить до непоправних негативних наслідків для меблів;
 • якщо здобуваються професійні покупні засоби, то перед їх використанням ретельно вивчається інструкція, причому виконувати які-небудь дії з ними треба з повною відповідністю до рекомендацій виробника;
 • працюючи з хлоркою, важливо користуватися спеціальними захисними рукавичками, а також не допускається попадання в очі, оскільки це неодмінно стане причиною серйозного опіку шкіри або слизової оболонки.

Правильно віддалений запах не буде турбувати власників предмета інтер’єру. Виконувати цей процес треба акуратно, щоб не зашкодити шкірі людини і не зіпсувати оббивку.

Таким чином, питання про те, як відмити дивани від сечі, виникає досить часто. Причиною появи забруднення і неприємний запах можуть бути люди, діти або тварини. У кожній ситуації важливо користуватися комфортними та безпечними засобами і методами. Бажано не доводити ситуацію до того моменту, коли рідина висохне, оскільки справитися з нею в такому стані набагато складніше. При грамотному підході до цього питання вдається оперативно і безповоротно видалити забруднення і неприємний запах дитячої сечі на диванах. Саме тому, перш ніж відмити пляма, уважно ознайомтеся, як позбавитися від запаху сечі на дивані.

Відео