Фурнітура для диванів, основні елементи та правила їх підбору

Зміст

 • 1 Види фурнітури
  • 1.1 Для кріплення
  • 1.2 Для декору
  • 1.3 Коліщата для пересування
  • 1.4 Ніжки
  • 1.5 Пружини
  • 1.6 Ламелі
 • 2 Як правильно вибрати
 • 3 Відео

Дивани, як і інша меблі з часом можуть ламатися, зношуватися, тому варто заздалегідь придбати додаткові елементи, які при необхідності можна замінити самостійно. Варто знати, що фурнітура для диванів включає різні механізми, елементи кріплення, декору та інші комплектуючі складові. В цілому якщо є невеликі навички заміни цих компонентів, то весь процес пройде легко. При бажанні можна викликати фахівців, які зроблять ремонт на дому за певну плату. Але для початку варто придбати елементи, які при необхідності потрібно буде замінити.

Види фурнітури

Фурнітура, призначена для диванів, може бути різного виду. Все залежить від її призначення. Зазвичай це бувають елементи механізмів, кріпильні частини, компоненти декору, елементи, використовувані в якості опор і наповнення меблів. З часом всі ці компоненти приходять в непридатність. Звичайно, багато хто намагаються відразу ж придбати нові меблі, а стару вивозять на дачі, віддають або просто викидають. Але її можна оновити, що вийде набагато дешевше. Та й зовнішній вигляд меблів стане краще. Так які елементи використовуються в якості фурнітури.

Для кріплення

Кріплення є основою всієї конструкції. За рахунок цих компонентів тримаються всі елементи, які входять до складу каркаса. В основному в якості кріплення застосовуються шурупи і цвяхи. Але для диванів можуть застосовуватися й інші різновиди кріплення.

Виділяють кілька груп кріпильних компонентів:

 • меблевий різьбового кріплення типу — це просте стандартне поєднання декількох компонентів – гвинта і гайки. Вони можуть доповнюватися шайбами, за рахунок цього знижуються питомі навантаження;
 • конфірмат або евровинт — даний вид кріплення виглядає у вигляді гвинтового кріплення, у якого різьблення точно така ж, як у шурупів і саморізів. Процес складання меблів з використанням цих елементів кріплення швидка, легка;
 • ексцентрикові стяжки — ці елементи використовуються для прискорення регулювання, а також тоді, коли необхідно приховати видимість інших елементів кріплення;
 • шканти і куточки — дані компоненти кріплення вважаються традиційними. Вони часто використовуються для кріплення конструкції диванів. Застосовуються для скріплення окремих частин меблевих предметів.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораКонфірмат
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораМеблеві кріплення
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораСтяжки
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораКуточок
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораШканты

Під час складання диванів часто застосовують шурупи універсального типу з потайною або полупотайной головкою. Також можуть бути використані шліци з різними формами. Шурупи можуть бути хрестові, з внутрішнім шестигранником, прямим шліцом та інші. Ці кріпильні вироби використовуються для кріплення і з’єднання частин меблевого виробу.

Евровинт використовують для з’єднання частин з тирсоплити та МДФ панелей.

Ексцентрики використовуються для того, щоб притягнути панелі, які розташовуються під прямим кутом. Але щоб їх потрібно встановлювати наявність додаткової фрезерування меблевих панелей.

Меблеві куточки є поширеними елементами для кріплення корпусних меблів. Вони мають простий установкою. При цьому вони забезпечують з’єднання елементів каркаса. Можуть виготовлятися з металу, пластику. Можна підібрати під колір меблів. Шканты виробляються з дерева, пластику і металевого матеріалу. Ці вироби також є необхідною фурнітурою для кріплення диванів.

Для декору

Для того щоб дивани були красивими, стильними, яскравими, гармоніювали із загальним інтер’єром, обов’язково потрібно забезпечити збереження їх зовнішнього вигляду. Зовнішня обробка цієї меблів з часом приходить в непридатність, оббивка може стиратися, пошкоджуватися, різні замки і елементи декорування також приходять в непридатність. До елементів декоративної фурнітури для меблів цього виду відносяться види тканини для оббивки і аксесуари:

 • шеніл — це поєднання зі штучного і натурального матеріалу. Ця основа має простий догляд, тривалий знос;
 • велюр — велюрова основа має просту чистку, вся видаляє бруд водою з використання спеціального миючого засобу. Тканина має тривалий термін служби;
 • флок — ця тканина є поширеним матеріалом для оббивки м’яких меблів. Володіє довговічністю, міцністю, простотою догляду;
 • гобелен — ще один варіант для оббивки меблів. Основа цього виду володіє високою вартістю, але вона повністю виправдовує її якості;
 • натуральна шкіра — є найдорожчим варіантом для оббивки меблів. Має тривалий термін служби, високу міцність;
 • бавовняна тканина — найдешевший варіант для оббивки, це пов’язано з низьким терміном служби (5-7 років);
 • різні аксесуари – блискавки, замки, канти, липучки.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораВелюр
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораНатуральна шкіра
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораФлок
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораШеніл
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораГобелен

Коліщатка для пересування

Меблева фурнітура включає в себе елементи опори для диванів. До одним з них відносяться спеціальні коліщатка. Багато плутають їх з роликами. Ролики призначені для того, щоб з легкістю можна було скласти і розкласти всю конструкцію, а ось коліщата забезпечують фіксування дивана на місці.

Ці елементи можуть бути фіксованого або поворотного типу. Фіксовані вироби передбачають можливість блокування поворотного вузла. Це фіксування забезпечує стійке розташування на своєму місці.

Для того, щоб ці вироби цього типу змогли прослужити тривалий час, вони забезпечуються кульковими підшипниками або підшипниками ковзання. Від якості цих компонентів залежить плавність ходу колісних опор.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораПоворотні
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораФіксовані

Ніжки

Ніжки служать опорою для дивана. За рахунок цих елементів забезпечується сталий фіксування меблів на своє місце. Головне щоб вони були виконані з міцного матеріалу.

Види ніжок для диванів:

 • ніжки прямокутної або циліндричної форми. Дані елементи використовуються для типових виробів, які мають низьку вартість;
 • ніжки вигнутого виду — зазвичай для виготовлення цих виробів застосовується спеціальне обладнання;
 • чудернацькі вироби з різьбленими візерунками. Дані елементи є яскравим місцем всієї конструкції, застосовуються для дорогих, незвичайних диванів;
 • додатково ніжки можуть комплектуватися коліщатками. Наявність цих елементів полегшує процес пересування меблів по дому.

Головне призначення ніжок це стійке розташування меблів на своєму місці. Оскільки дивани зазвичай володіють великими розмірами, громіздким вагою, то і опори повинні бути міцними. Перевагу варто віддавати фурнітурі з натурального матеріалу, краще дерева. Вони повинні бути виготовлені з масиву твердого дерева. Бажано щоб у верхній частині ніжки були більш широкими, це забезпечить тривалий знос конструкції.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораКонічні
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораЗ коліщатком
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораРізьблені
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораФігурні

Пружини

В якості наповнення для диванів часто застосовуються пружини. Зазвичай це суцільний пружинний блок. Поки виріб нове цей складовий компонент у повній мірі виконує всі свої функції. Але оскільки ця меблі часто застосовується для сидіння, то через певний період часу пружини можуть прийти в непридатність. Тому варто заздалегідь продумати який комплектуючий блок пружин потрібно буде придбати для заміни.

На сучасному меблевому ринку можна зустріти кілька видів цих виробів:

 • з посиленням — блок цього виду призначений для людей, які володіють великою масою тіла. Посилення блоків забезпечується за рахунок використання подвійного дроту або створення шахового порядку розташування пружин. Вони можуть щільно прилягати один до одного. Додатково всередину спіралей пружин може вставлятися пінополіуретан;
 • пружинний блок зонального типу — цей блок має окремі виділені зони, які володіють індивідуальною жорсткістю. Ці зона розташовані у відповідності з анатомією людського тіла. Виріб може мати 3,5 і 7 зон;
 • половинчасті блоки — в цих виробах одна частина має м’які блоки, а друга частина жорсткі. Ці блоки призначені для пар, у яких один любить сидіти або лежати на жорсткому, а інший на м’якому.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораЗонального типу
Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораПосилена

Для диванів часто застосовуються комбіновані варіанти наповнення – пружинний блок і пінополіуретан. Таке комбінування має високу вартість. Але виріб має підвищений термін служби, наповнення тривалий час зберігає форму, не деформується, не просідає.

Замість пінополіуретану використовується латекс. Даний матеріал відноситься до високого сорту, тому і вартість дуже висока. По терміну служби, міцності, якості він у багато разів перевершує пінополіуретан. Він розташовується у вигляді декількох шарів між спіралями пружин, що забезпечує надійне фіксування цих елементів наповнення. З цієї причини можна бути впевненим, що в процесі експлуатації пружини не вилізуть з оббивки меблів.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбора

Ламелі

Ламелі – вигнуті слоеноклееные вироби, які мають вигляд прямокутного каркаса з дерев’яними неширокими панелями. Панелі зазвичай виготовлені з берези або бука. Завдяки цьому елементу забезпечується міцне фіксування всього каркаса. Часто цей компонент використовується для ліжок, іноді може комплектуватися у крісел і диванів.

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбораЛамелі

Фурнитура для диванов, основные элементы и правила их подбора

Як правильно вибрати

Довговічність, якість, знос безпосередньо залежить від правильно обраних виробів. При виборі фурнітури, призначеної для диванів, варто враховувати різні якості, які забезпечують знос всієї конструкції:

 • кріпильні елементи повинні бути виконані з міцного матеріалу. Зазвичай вони складаються з металу. Якщо купуються куточки з пластику, то варто звернути увагу на жорсткість, вона повинна бути високою;
 • декоративні елементи – різні вставки, декоративні різьблені елементи. Всі ці компоненти повинні бути міцними, малюнок повинен бути чітким, гарним, рівним;
 • матеріал — бажано використовувати міцну, довговічну оббивку – гобелен, шиніл, жаккард;
 • опори — як правило, від цих елементів залежить стійкість, тому вони повинні мати міцну основу з дерева або металу. Якщо купуються коліщатка, то обов’язково їх механізм повинен бути справним;
 • пружини — це основа наповнення, тому варто вибирати тверді, міцні вироби. Огляньте запропоновані варіанти, поторкайте на дотик, все-таки пружин купуються на тривалий час;
 • ламелі — оскільки ламелі забезпечують фіксування всього каркаса меблів, то і якість має бути високим. Чим вище вартість, тим вище якість.

Фурнітура – це важливі складові компоненти диванів. Завдяки цим компонентам забезпечується якість, знос, зручність меблів. Тому якщо раптом якийсь елемент фурнітури прийшов в непридатність, то при виборі варто враховувати те, щоб він був міцним, якісним. Адже від нього буде залежати період служби всієї конструкції.

Відео