Заміна дошки ламінату

Відмінною родзинкою ламінатних покриттів є, як ми знаємо, висока стійкість їх верхнього декоративного шару до механічних пошкоджень. Але з часом (внаслідок інтенсивної експлуатації або з-за низької якості матеріалу) окремі елементи для того щоб покриття зможуть зношуватися, що, в більшості випадків, вимагає термінової заміни. Відразу обмовимося, що заміна дошки ламінату є крайнім заходом, до якої вимушено вдаються лише в тих випадках, в той час, коли повернути пошкоджену поверхню одним з відомих методів не представляється можливим.

Розглянемо типи пошкоджень, при яких з’являється необхідність проведення аналогічних операцій.

Підстави для заміни

На практиці, в ході експлуатації на ламелях покриття зможуть з’явитися маленькі подряпини, помітні на око деформації крім того тріщини. Але, звичайно ж, не всі перераховані вище випадки є підставою для термінового демонтажу пошкодженої дошки з метою її заміни.

Замена доски ламината

Справді, наявні на поверхні панелей подряпини, наприклад, можна видалити і без демонтажу елемента підлогового покриття, провівши їх закладення конкретно на місці. Аналогічним чином поступають і при появі в межах окремих ламелей маленьких деформацій, які при спразі усуваються методом підрізування пошкодженого елемента і підвищення так іменованого компенсаційного зазору. По закінченні такої нескладної операції відновлювана ламель відразу ж встановлюється на місце.

А ось при появі тріщини на поверхні покриття (нехай крім того і невеликий за величиною) в будь-якому випадку потрібно буде замінити непридатний елемент, що можливо здійснено і без розбирання усього настилу.

Замена доски ламината

Роботи по його заміні проводяться за типовою схемою, яка передбачає:

 • розбирання частини статевого настилу на ділянці від стінки до місця розміщення демонтується дошки;
 • заміну пошкодженого елемента на новий (запасний);
 • укладання розібраних раніше дощок на займане ними місце раніше.

Зверніть увагу! Для вірної складання всього демонтованого настилу перед вилученням дощок рекомендуємо вам пронумерувати кожну з них, скориставшись будь-яким розмічальних інструментом (маркером, наприклад).

Дуже звернемо вашу увагу на те, що потурбуватися про ймовірну заміну пошкодженого елемента направлятися ще до придбання повного комплекту статевого покриття, який повинен бути укомплектований з малим запасом (на випадок ремонту). В іншому випадку підібрати колір і фактуру замінної дошки під наявний настил буде вельми складно.

Перед тим як замінити пошкоджений фрагмент ламінованого покриття, в першу чергу, потрібно буде ознайомитися з прийомами відновлення окремих елементів з замковим і клейовим кріпленням.

Замкове кріплення

Замена доски ламината

Для демонтажу елемента ламінованого покриття з замковим кріпленням (у відповідності з вищенаведеною схемою) потрібно буде розібрати цілий настил від стінки до ламелі з недоліком. І тільки потім ви зможете замінити її, а після цього укласти всі розібрані раніше елементи на своє місце.

Поступовий порядок розбирання ділянки статевого покриття виглядає наступним чином:

 • Насамперед допомогою викрутки видаляється плінтус, а після цього маркером нумеруються всі демонтовані елементи. При розбиранні плінтуса функціонувати направлятися вкрай обережно, щоб не пошкодити поверхню крайньої дошки.
 • Потім можливо буде перейти до розбирання елементів, розташованих на ділянці аж до пошкодженої секції. Застосовуються для фіксації замкові з’єднання (типу «Lock», «Click», або 5G) розбираються у відповідності з інструкцією виробника, причому про спрацювання замку в будь-яких ситуаціях можливо буде робити висновки по клацанню, супроводжуючому операцію.
 • По закінченні видалення пошкодженого ланки на його місце монтується нова ламель, а після цього всі демонтовані раніше елементи укладаються назад.
 • На завершення відновлювальних робіт віддалений раніше плінтус встановлюється на минуле місце і закріплюється там за допомогою спеціальних фіксаторів.
 • Замена доски ламината

  Зверніть увагу! З метою запобігання фіксуючих замків від поломки при розбиранні необхідно функціонувати досить дбайливо; поряд з цим демонтовані елементи рекомендується складувати окремими стопками, що розрізняються за типом панелі (крайні ліві, крайні праві та проміжні).

  Клейова збірка

  Замена доски ламината

  Для часткового розбирання ламінатних панелей, що кріпляться клейовим методом, потрібно буде скористатися відпрацьованим способом вирізання пошкодженої ламелі допомогою ручної дискової пилки.

  Підготовчі операції

  Проведення даної непростої операції потребує низки підготовчих дій, що враховують родзинки клейового кріплення.

  В першу чергу, для виключення порушення малюнка підлогового покриття направлятися завчасно підібрати панель, цілком збігається за фактурою і кольором з усім покриттям.

  Зверніть увагу! Щоб новий елемент купив остаточний розмір, що залежить від вологості і температури в робочому приміщенні, його направлятися залишити відлежатися в ньому протягом приблизно двох днів.

  Заміна панелі

  Замена доски ламината

  Порядок проведення операцій з видалення та заміну пошкодженої панелі наведено нижче:

 • Перш за все (ще до вилучення панелі) на її кутах наносяться мітки з відступом від краю приблизно 4 мм.
 • Після цього під кутом приблизно 45° від цих міток проводяться лінії в сторону поздовжньої осі елемента. По закінченні такої розмітки ви повинні взяти чотири трикутника з вершинами, що сполучаються поздовжньою лінією.
 • Потім за допомогою ручної дискової пилки по лініях розмітки робляться пропили на глибину всієї панелі, не досягають її країв.
 • Потім, скориставшись стамескою і молотком, можливо буде вирубати з’явилися трикутні елементи поверхні панелі. Зробити це буде зовсім нескладно, тому, що меламіновий шар покриття не вельми міцний і видаляється відносно легко. Для цього достатньо буде підчепити видаляється сегмент знизу стамескою, а після цього простукати її молотком на ділянці шпунтового з’єднання.
 • По завершенні цієї операції та звільнення панелі від пошкодженого покриття направлятися очистити всі наявні на ньому гребені і пази, розташовані по периметру поглиблення. Зробити це можна буде за допомогою тієї ж стамески, тому, що цей інструмент дозволяє без проблем зрізати всі залишки клейового складу і деревних волокон. Залишки бруду і пилу видаляються з поверхні панелі за допомогою пилососа.
 • По закінченні примірки нової ламелі можливо буде перейти до її встановлення в підготовлений раніше отвір. З метою цього на внутрішню поверхню елемента наноситься шар особливого клею, по закінченні чого він встановлюється на місце так, щоб забезпечувався надійний контакт з сусідніми ламелями.
 • На завершальній стадії робіт вам залишиться тільки видалити залишки клею і зафіксувати ламель важким вантажем приблизно на 12 годин.
 • Замена доски ламината

  Зверніть увагу! Приступати до експлуатації оновленого ділянки з замковим з’єднанням можливо відразу ж по закінченні заміни ламелі, а ось починати ходити по покриттю з клейовим кріпленням допускається тільки через деякий час (в більшості випадків, на його просушування відводиться не менше 24-х годин).

  На закінчення хотілося б зробити ще одне зауваження організаційного задуму. Якщо ви цілком переконані у необхідності оновлення панелі – не потрібно відкладати цю роботу «в довгий ящик», т. к. справа може обернутися так, що пізніше потрібно буде міняти відразу дві або більше ламелей.

  Відео

  Наочну інструкцію по заміні дошки ламінату без розбирання всього покриття, дивіться нижче:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.