Укладання замкового ламінату

Асортимент підлогових матеріалів досить великий, виходячи з цього будь-хто може підібрати хороший варіант покриття в залежності від його якості, зовнішнього вигляду, властивостей і ціни. Найпоширенішим і доступним є ламінат, який підходить фактично для кожної приміщення. Залежно від системи монтажу ламінат поділяють на 2 категорії: замковий і клейовий. Варто дати перевагу першому варіанту, оскільки укладання замкового ламінату особливих труднощів у вас не викличе. До того ж немає необхідності в придбанні яких-небудь досвідчених навичок, інструментів і знань, досить ознайомитися з рекомендаціями експертів, наведеними в даній статті.

Типи з’єднань

Укладка замкового ламината

Існує два головних типи замкових з’єднань ламінату:

 • система Click;
 • система Lock.

Перша система є найбільш поширеною, оскільки механізм досить нескладний, а отримане з’єднання міцне. Розробка Click увазі вставку шипа однієї ламелі в паз іншої. Щоб замок закріпився зовсім, застосовують молоток і брусок, завдяки яким ламінат підбивають один до одного.

При виборі другої системи потрібно розташувати дошки в одній площині, а пази і шипи поєднують при молотка і допомоги бруска, поки не спрацює клацання. Міцність буде мало нижче, але сам матеріал доступнішим.

Зверніть увагу! При укладанні ламінату варто пильно вивчити інструкцію і в точності, наприклад, звернути увагу на кут монтажу панелей.

Варіанти укладання

Укладка замкового ламината

Перед тим як почати монтаж підлогового покриття, варто визначитися з напрямком, який буде залежати від напрямку сонячних променів. У цьому випадку виділяють 3 варіанти монтажу:

 • паралельно світла;
 • перпендикулярно світлу;
 • по діагоналі (кутовий).

Не винятком варіанта укладання, потрібно розглянути і поширені схеми, зокрема:

 • класична;
 • шахова;
 • діагональна.

Укладка замкового ламината

Класична схема є найекономічнішою, оскільки відходів залишається приблизно 5% – цей показник найменший. Починають послідовність відрізком від останньої дошки, використаної в минулому послідовності. Шахова схема – це 15% відходів, але даний варіант найпопулярніший: край ламелі подальшого послідовності розміщується посередині ламелі минулого послідовності. У разі якщо ж потрібно візуально збільшити простір або ж добитися унікального результату, то варто застосовувати діагональне схему (15-20% відходів).

Зверніть увагу! Паралельний варіант укладання за шаховою схемою є найпоширенішим і нескладним, до того ж поряд з цим не буде видно стиків.

рекомендації та Поради від експертів

Укладка замкового ламината

Перед тим як приступити до монтажу ламінату своїми руками варто перевірити підставу на вологість, особливо в разі якщо укладання буде проводитися на цементну підлогу. При виборі підкладки потрібно пильно вивчити її щільність і товщину, щоб замки не прогнулися.

Не потрібно додатково обробляти ламінат з замковим механізмом клеєм, оскільки він не обчислено на це і може пошкодитися. З кожної сторони стін потрібно залишати зазор в 1 см, оскільки ламінат під дією температури і мікроклімату може розбухнути і розширитися.

Зверніть увагу! Плінтуса закріплюється по периметру приміщення через день після завершення укладання ламінату.

При появі зазорів або щілин на ламінаті варто розібрати підлогу, дізнатися обставина і виправити її, оскільки в подальшому може зіпсуватися все покриття.

Зверніть увагу! Принципово важливо направлятися інструкцій і рекомендацій по монтажу, яка йде на додаток до кожного типу ламінату.

Технології укладання

Укладка замкового ламината

Існує три головні розробки укладання ламінату:

 • Пряма. База розробки міститься в тому, що усі дошки ламінату повинні вкладатися перпендикулярно до стінки. Це дозволяє істотно економити на матеріалі, оскільки на відходи йде в середньому до 5%. Укладання може відбуватися поперек або протягом напрямку сонячних променів – це залежить від особистих уподобань та інтер’єру кімнати.
 • Діагональ. Візуально розширює простір, виходячи з цього це хороший варіант для вузьких або дрібних приміщень. Розробка вимагає особливої уважності, розрахунків і акуратності, оскільки спочатку потрібно обчислити кількість матеріалу, і врахувати відсоток, який піде на відходи.
 • Візерунки. Найбільш простим і одночасно з цим унікальним методом є укладання ламінату ялинкою. Ця розробка складна, до того ж потрібно підібрати певний тип ламінату з особливою замковою системою.
 • Зверніть увагу! Вибираючи варіант укладання поперек входять в приміщення сонячних променів можливо візуально збільшити простір, це ж стосується і фігурних розробок.

  Укладка замкового ламината

  Укласти ламінат зможе будь-хто, хто бажає заощадити кошти і виділений бюджет на обробку. Досить лише вивчити варіанти монтажу, обчислити потрібну кількість ламінату для обраної розробки і відправитися в магазин підбирати матеріал.

  Відео

  Про те, як укладати ламінат з замковим з’єднанням Click можливо визначити з відео:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.