Укладання ламінату в коридорі

Серед величезної кількості підлогових покриттів можливо виділити одне, яке є універсальним і практичним. Мова заходить про ламінат, який Зараз користується величезною популярністю. Він стійкий до стирання, а, значить, при вірній укладанні і догляді прослужить багато років. Даний варіант чудово підходить для будь-якої кімнати, але як правило люди воліють його стелити в коридорах, оскільки це приміщення найбільше піддається механічному навантаженні. Укладання ламінату в коридорі – це досить нескладна процедура, яку може виконати будь-хто. Достатньо мати відповідний інструмент, знати деякі нюанси технології та рекомендації експертів, які нададуть допомогу відшукати рішення крім того у важкій обстановці.

Дані про матеріал

Укладка ламината в коридоре

Для виготовлення ламінату сучасні виробники застосовують ДСП, завдяки якому підлогове покриття має маленьку гнучкість, але поряд з цим воно досить міцне. Клей, який застосовують для скріплення між собою декількох шарів, глибоко потрапляє в його структуру. При виборі клейового ламіната всі стики протягом монтажу потрібно обробляти особливим клеєм, який захистить внутрішню структуру від проникнення рідини. Простий ламінат має особливе замкове з’єднання, завдяки якому процес укладання багаторазово спрощується.

На сьогодні в спеціалізованих магазинах можливо відшукати великий вибір ламінату, колекції якого відрізняються за кольорами і характерному малюнку, імітує дерево. Для виготовлення більш дорогих варіантів виробники застосовують натуральне дерево і відмінні лакофарбові матеріали. Також, ламінат можливо одне-, двох — або трисмуговим.

Крім цього не слід забувати, що вся продукція поділяється на класи, завдяки яким можливо підібрати варіант для певного приміщення. До максимально міцним моделей відносяться підлогові покриття 33 і 34 класу, які радять застосовувати в публічних місцях. Мало нижче 32 і 31 клас крім цього можливо застосовувати для установ і офісів, але з меншою прохідністю. Для будинків і квартир підходять варіанти 21-23 класу, але величезною популярністю користуються класи 31-34.

Зверніть увагу! При виборі ламінату варто вивчити всю класифікацію, щоб підібрати хороший варіант для передпокою.

Особливості укладання

Укладка ламината в коридоре

Якщо ви раніше не знали, як класти ламінат, то, завдяки кільком рекомендаціям, ви з легкістю впораєтеся з цим завданням. Крім цього, що підлогову поверхню потрібно підготувати і вирівняти, варто уважно поставитися до вибору основи, яка можливо коркової або бітумно-коркової. Відшукати підкладку можливо в будь-якому спеціалізованому магазині.

У разі якщо потрібно візуально розширити простір, що досить актуально в маленьких квартирах з вузьким коридором, то варто розглянути поперечний варіант укладання, або ж технологію «ялинка». Останній варіант буде виглядати унікально в кімнатах, але він не підійде під будь-який інтер’єр.

Принципово важливо не забувати, що при значному трансформації температури в приміщенні структура ламінату може розширитися або стиснутися, виходячи з цього варто залишати маленький зазор біля стінки, не більше 1 див. Крім цього підлогове покриття повинне пара днів полежати в тій кімнаті, де воно буде укладатися, щоб пристосовуватися.

Зверніть увагу! При виборі технології укладання ламінату «ялинка» можливо візуально розширити площу кімнати, але поряд з цим витрата покриття буде великим.

Як краще укладати ламелі

Укладка ламината в коридоре

Принципово важливо вирішити, як укладати ламінат – уздовж або поперек. З цього питання думки експертів розходяться. У разі якщо сказати про величезні і просторих коридорах, особливої відмінності немає, все залежить від особистих переваг, але у вузькому приміщенні необхідно задуматися і про напрямку укладання ламелей.

Все залежить від малюнка на поверхні: якщо він довгий і вузький, то варто розміщувати ламінат уздовж, оскільки це додасть збалансованості всьому приміщенню. Поперек ж укладається лише однотонний ламінат з рівномірною текстурою, наприклад, імітує керамічну плитку.

Зверніть увагу! Пам’ятайте розглядати можливість укладання ламінату по діагоналі, що створить унікальний малюнок в приміщенні і візуально розширить його.

Підготовчі роботи

Укладка ламината в коридоре

Перед тим як приступити до укладання ламінату своїми руками, потрібно підготувати поверхню підлоги. Так, для отримання якісного результату потрібно вирівняти підлогу, усунути наявні недоліки. Для цих цілей чудово підходить сучасна універсальна суміш – самовирівнююча суміш. У разі якщо база виконана з дерева, то можливо скористатися шліфувальною машиною, яка зніме верхній шар і вирівняє підлогу.

Щоб розширити теплоізоляцію бази з бетону, укладають сторінки вузької фанери (не більш 10 мм). На фанеру укладають гідроізоляційний шар, який фіксується двостороннім скотчем, а зверху – особлива база під ламінат (підкладку). У разі якщо раніше підлогове покриття було виконано з лінолеуму, то знімати його не потрібно, достатньо перевірити його на предмет рівності. Лінолеум стане хорошою гідроізоляцією і підвищить теплоізоляцію, виходячи з цього можливо обійтися без фанери і поліетилену.

Зверніть увагу! Для додання більшої гідроізоляції на базу укладають поліетиленову плівку, потрібно в два шари.

Укладання ламелей

Укладка ламината в коридоре

У той час, коли поверхня підготовлена, можливо приступати до монтажу першого ряду, який потрібно підігнати під всі нерівності стінки, у разі якщо такі є. Між собою ламінат скріплюється за допомогою особливої замкової системи, що полегшує процес і не вимагає особливих навичок. Як правило вживається схема «шип-паз», іншими словами, шип одного елемента повинен увійти в паз іншого, і так, закріпитися. При необхідності можливо вкоротити елементи ламінату, застосовуючи ножівку або болгарку.

Другий ряд повинен починатися з половини ламінатної дошки, яку потрібно відпиляти. В кінцевому підсумку ламінат буде покладений в шаховому порядку. Така схема дозволить взяти міцне і надійне підлогове покриття. Цілком покладену другу смугу закріплюють у пази першої, для полегшення процесу краще робити цю операцію удвох. За допомогою молотка і планки смуги ламінату дбайливо підганяються один до одного. Наступні ряди потрібно укладати таким же способом.

Зверніть увагу! Завдяки застосуванню шахової методики, покладений ламінат буде мати високу опірність.

Укладання ламінату в вузькій прихожій

Укладка ламината в коридоре

Більш проблематичною є укладання підлогового покриття у вузьких приміщеннях, чим доволі часто відрізняються коридори. Якщо ви вирішили укласти ламінат у вузькому коридорі, то при виборі самого матеріалу варто виключити моделі з сильно вираженим малюнком, краще віддавати перевагу імітації широкою однотонною дошки.

Яскрава гама дозволяє візуально збільшити простір, виходячи з цього як раз її варто застосувати для коридору. До того ж у таких кімнатах немає вікон – природного джерела світла, в слідстві чого крім цього перемагає ламінат яскравих відтінків.

Зверніть увагу! Варто шепетильно підібрати напрямок укладання, яке буде залежати тільки від колірної гами та розміщення меблів.

Укладання ламінату в вузькому коридорі – це трудомісткий процес, до якого потрібно підійти з особливою ретельністю. При виборі напрямку підлогового покриття дайте варіант діагональної або «ялинкової» технології.

Відео

Більше про нюанси укладання ламінату ви маєте можливість визначити, переглянувши відео:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.