Укладання ламінату на теплий водяна підлога

Проживання у зоні помірно-континентального клімату накладає певний відбиток на всі сторони життя. Це ж стосується і вибору матеріалів і технологій для будівництва квартир. Так, наприклад, величезну популярність придбала так звана технологія теплої підлоги. Завдяки її застосуванню підлоги в житло мають особистий підігрів, що особливо актуально для ванної кімнати або туалету. Поряд з цим вибір відповідного підлогового покриття крім цього має величезне значення. Вмілим методом було виявлено, що одним з підходящих матеріалів для цих цілей є ламінат. Про те, як проводиться укладання ламінату на теплий водяний підлогу і відправиться звернення нижче.

Опис технології і матеріалу

Для початку потрібно дати деякий неспециализированное опис технології теплої водяної підлоги, і розібрати експлуатаційні характеристики ламінату як матеріалу. Від розуміння цих питань багато в чому буде залежати успішність монтажних робіт.

Укладка ламината на теплый водяной пол

Теплими водяними статями називається система, яка являє собою покладену в стяжці або під фінішне покриття конструкцію з трубок, по яких циркулює теплоносій. Технологія володіє поруч хороших рис, серед яких можливо виділити:

 • відносну простоту пристрою;
 • доступність;
 • вирівнювання рівня вологості в приміщенні;
 • рівномірність рівня нагрівання поверхні підлоги в приміщенні;
 • утеплені підлоги зможуть виступати в якості додаткового джерела обігріву приміщення.

Що стосується ламінату, то це композитний матеріал, що складається з декількох шарів і володіє хорошими експлуатаційними чортами. Ламінат є матеріалом, який доступний, нескладний в монтажі і довговічний. Невипадково поєднання теплої підлоги і ламінату вважається одним з найбільш оптимальних.

Поступова інструкція

Спершу варто кілька слів сказати про монтажі самого теплого статі. Роботи, як і в більшості інших випадків, варто створювати поетапно.

 • Спершу проводиться демонтаж старого підлогового покриття. Розібрати підлоги необхідно аж до цементної підстави.
 • Потім базу потрібно вирівняти. Для цих цілей можливо застосовувати наливні суміші або, у разі великих недоліків поверхні, виконати цементну стяжку по маяках. Основне, чого потрібно досягти, – це велика рівність покриття, оскільки ламінат дуже вимогливий до основи матеріал.
 • Укладка ламината на теплый водяной полПо закінченні того як поверхня готуйся , на неї укладається особлива підкладка. Краще застосовувати фольговані матеріали, оскільки тепло буде відображатися вгору, що позитивно позначиться на тепловому ефекті. Принципово важливо не забувати, що укладати матеріал потрібно з напуском не менше 10 см, поряд з цим місця стиків проклеюються скотчем з метою досягнення герметичності.
 • Потім укладаються труби теплої підлоги. Укладання може проводитись спіраллю, кільцями або якось інакше, але основна умова поряд з цим – рівномірність розміщення трубок по всій поверхні підлоги.
 • Укладка ламината на теплый водяной полПо закінченні укладання трубок встановлюються лаги, які будуть робити функції опори. Як їх можливо застосовувати дерев’яний брус 50?50 мм. Щоб брус не тиснув на трубки в місцях їх перетину, потрібно виконати особливі поглиблення відповідної глибини. Лаги укладають на відстані близько 1 метра один від одного для великої стійкості підлоги.
 • Наступним етапом робіт є укладання фанерного підстави. Це потрібно, по причині того, що ламінат хоч і має власну жорсткість, але не може витримувати великі механічні навантаження. В якості додаткового підстави може виступати листова фанера товщиною близько 1 см. Фанера укладається встик і притягується саморізами до лагів.
 • Поверх фанерного підстави укладається конкретно ламінат. Окремі елементи ламінату з’єднуються між собою торцями, щоб виходило подобу дошки. Укладання покриття проводиться поперек довжини приміщення. Між собою елементи покриття з’єднуються за допомогою особливого замкового з’єднання, передбаченого конструкцією. Будь наступний елемент вставляється замком у пази минулого і за допомогою легких ударів долоні або гумового молотка замикається, утворюючи однорідний з’єднання. Так, здійснюється монтаж покриття на всій поверхні підлоги.

Укладка ламината на теплый водяной пол

Можливо додати, що тепла підлога можливо змонтований під стяжку. Даний варіант крім цього є досить поширеним, виходячи з цього його варто розглянути окремо.

 • В першу чергу, необхідно враховувати, що підстава для укладання ламіната повинне бути максимально вирівняне. Не допускаються перекоси поверхні більше ніж 1 мм на квадратний метр підстави. Ця подія має бути враховано ще на етапі виконання стяжки. У разі якщо ж нерівності присутні, то їх необхідно в обов’язковому порядку усунути.
 • Перед монтажем ламінату потрібно провести укладання підкладки. Вона буде робити гідроізолюючі, амортизаційні та шумоізолюючі функції. Матеріал укладається встик і проклеюється скотчем.
 • Потім можливо укладати сам ламінат. Варто не забувати, що для забезпечення можливості деформації, яка неминуче буде з’являтися при трансформації вологості повітря в приміщенні, по периметру необхідно залишити зазор близько 1 див. По закінченні закінчення робіт щілину між стінами і покриттям закривається декоративними плінтусами.

Укладка ламината на теплый водяной пол

Необхідно відзначити, що крім основних етапів монтажу існують і додаткові моменти, які повинні враховуватися при роботах:

 • Укладка ламината на теплый водяной полПевні складності зможуть з’являтися при укладанні крайніх елементів покриття. Щоб підігнати дощечки по розміру, їх можливо розпиляти ламінат вздовж допомогою електролобзика.
 • Крім цього, направлятися додати, що для адаптації ламінату до умов вологості в приміщення обробний матеріал направлятися залишити в ньому як мінімум на дні до проведення робіт.
 • Крім іншого, принципово важливо знати, що через ймовірний трансформації ламінатом своїх фізичних габаритів, завдяки нагрівання або трансформації вологості в приміщення, укладання зобов’язана проводитися плаваючим методом. Це означає, що покриття не фіксується вздовж стінку приміщення.
 • Ще одним нюансом, який направлятися звернути увагу, є те, що ламінат повинен укладатися в шаховому порядку. Іншими словами, торцеві стики ламелей одного ряду повинні размешаться посередині ламелей минулого ряду. Так, міцність покриття буде великий.
 • З метою досягнення ще більшої щільності з’єднання або для гідроізоляції всі стики зможуть бути оброблені силіконовими герметиками.

Як видно із викладеного вище матеріалу, монтаж підлогового покриття з ламінату поверх водяних теплих підлог вірогідний і своїми руками. Поряд з цим принципово важливо забезпечити усі потрібні технологічні моменти і дотримати правила виконання робіт.

Відео

У наступному відеоролику продемонстрована ще одна методика укладання водяної теплої підлоги і монтажу ламінату на нього:

Читайте крім цього:

 • Як вибрати ламінат для теплої підлоги.
 • Як покласти плівкова тепла підлога під ламінат.
 • Електрична тепла підлога під ламінат.
 • Ламінат на ламінат: можливо.
 • Виробники російського ламінату.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.