Вирівнювання цементної підлоги самому

Для укладання різних підлогових покриттів потрібно міцне і, саме основне, рівну основу. Але далеко не у всіх квартирах є ідеально рівна чорнову підлогу. Виходячи з цього в першу чергу будь-майстер починає проводити роботи по вирівнюванню поверхні. Це можливо зробити різними методами в залежності від матеріалу, з якого зроблено основу. В даній статті поговоримо про те, як проводити вирівнювання цементної підлоги своїми руками. Буде поведано про трьох найпоширеніших методах.

Застосування самовирівнюються сумішей

Выравнивание цементного пола самому

Одним з популярних способів виготовлення ідеально рівній поверхні цементної підлоги є застосування самовирівнюючих сумішей. Такий спосіб підходить в тому випадку, в той час, коли перепади не перевищують 3 мм Самовирівнюючі суміші коштують недорого, при їх застосуванні не потрібні які-небудь особливі інструменти, та й самі роботи не викличуть величезних труднощів.

Роботи виконуються в наступній послідовності:

 • В першу чергу готується основа. Всі великі тріщини закладаються піщано-цементним розчином. Після цього вся поверхня грунтується. Це дозволить поліпшити адгезію, плюс зменшить вологопроникність бетону. Все це призведе до того, що суміші будуть триваліше сохнути, відповідно, краще розтікатися і створювати рівну поверхню.
 • Після цього по всьому периметру приклеюється демпферна стрічка.
 • Наступним етапом буде підготовка самої суміші. Всі компоненти змішуються, відповідно до інструкції від виробника. Робити це краще з застосуванням будівельного міксера або електродрилі зі спеціальними насадками. У разі якщо змішувати вручну, то маса буде неоднорідною. Відповідно, і результат від застосування суміші буде не настільки дієвим.
 • Зараз можливо наносити розчин на поверхню. Суміш розливається на підлогу і дорівнює шпателем. Після цього потрібно прогулятися голчастим валиком, це дозволить видалити бульбашки повітря.

Зверніть увагу! Так як суміш починає схоплюватися через хвилину, а залити цілий підлогу необхідно за один раз, краще робити всі роботи з асистентом. Поки один заливається розчин на одній ділянці, інший готує нову партію суміші.

Вирівнювання за допомогою піщано-цементного розчину

Выравнивание цементного пола самому

Можливо, найбільш старим методом згладжувати цементні (і не тільки) підлоги є застосування піщано-цементної стяжки. Такий спосіб дозволяє впоратися з перепадами до 3 см. А отримане підставу буде міцним і рівним. Одним з недоліків є забруднення підлоги, образовывающееся завдяки замішування цементу з піском. Та й самі роботи досить трудомісткі.

Процес вирівнювання проводиться так:

 • Підготувати підставу. Прибрати сміття і нанести шар грунтовки.
 • Після цього розставляють маяки. Це потрібно зробити по всій поверхні, щоб стяжка була рівною. Крім цього по всьому периметру клеїться демпферна стрічка.
 • Потім готується розчин. Він робиться з цементу, піску і води. Пропорції будуть залежати від застосовуваної марки цементу і бажаної міцності самої стяжки.
 • Після цього розчин викладається на поверхню і розрівнюється. Для цього робляться кругові потряхивающиеся руху. Так розчин заповнює всі порожнечі. Вся поверхня кімнати повинна бути покрита за один раз. У разі якщо буде допущено застигання однієї ділянки, то з’являться «холодні шви», що призведе до погіршення міцності стяжки.
 • Після цього всю поверхню накривають поліетиленовою плівкою. Періодично протягом 14 днів стяжку потрібно змочувати водою. Такі маніпуляції не дадуть вологи швидко випаровуватися з поверхні, відповідно, не з’являться тріщини на стяжці. Через 14 днів зволоження закінчується і плівка прибирається. Стяжка досягне великої міцності через 28 днів. Потім можливо приступати до майбутніх опоряджувальних робіт.

Зверніть увагу! Такий спосіб можливо застосовувати і при вирівнюванні підлоги з перепадами більше 3 див. Але в цьому випадку вага стяжки буде досить значний. Щоб цього уникнути, можливо додавати в розчин керамзит.

Суха стяжка

Выравнивание цементного пола самому

Для вирівнювання величезних нерівностей на цементній підлозі можливо застосовувати і більш сучасний спосіб. Для цих цілей використовують суху суміш наповнювачів. В якості таких можливо застосовувати керамзит, пінополістирол, кварцовий пісок і т. д. Мінімальний шар поряд з цим має бути від 3 см. А так як суміш важить мало, то товщина стяжки може істотно бути більше мінімальне значення, навантаження на перекриття будуть маленькими.

Рух роботи наступний:

 • Готується основа (прибирається сміття і наноситься грунтовка).
 • По всьому периметру наклеюється демпферна стрічка, і виставляються маячки.
 • Після цього засипається наповнювач. Він вирівнюється по маяках і трамбується.
 • Після цього викладаються сторінки фанери або ДСП.

Такий метод досить стрімкий і не вимагає особливих навичок.

Зверніть увагу! Суха стяжка не веде до таких забруднень поверхонь, як використання піщано-цементного розчину.

Технологія виготовлення сухої стяжки добре представлена на відео.

Бути може, вам буде цікаво ознайомитися з додатковими матеріалами:

 • Як виконати укладання підкладки під стяжку підлоги?
 • Як можливо вирівняти підлогу під укладання ламінату?
 • Як виконати стяжку під укладання ламінату?

Відео

У цьому відео мова заходить про те, як вирівняти підлогу за допомогою сухої стяжки:

Фото

Выравнивание цементного пола самому

Выравнивание цементного пола самому

Выравнивание цементного пола самому

Выравнивание цементного пола самому

Выравнивание цементного пола самому

Выравнивание цементного пола самому

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.