Шкідливий ламінат для здоров’я

Люди прагнуть до створення затишку і комфорту у себе вдома, і це закономірно. Будматеріали, з яких виготовляються вдома так і те, що в них знаходиться, повинні відповідати екологічним нормам і не шкодити здоров’ю людини. Одним з оздоблювальних матеріалів, який останнім часом все більше набирає популярність, є ламінат або ламіноване покриття. З нього робиться покриття підлог, час від часу стін або крім того стель. Відповідно, потрібно відразу з’ясувати, шкідливий чи ламінат для здоров’я?

З-за чого ламінат?

Вреден ли ламинат для здоровья

Даний вид внутрішньої обробки приміщень став одним з найкращих завдяки багатьом позитивним якостям цього матеріалу. Ось лише деякі з них:

 • Легкість в монтажі. Покласти ламінат можливо своїми силами, не вдаючись до допомоги будівельних компаній.
 • Не потрібно складного інструменту для установки.
 • Доступна ціна.
 • Багатий вибір кольорів, можливість підібрати досконалий варіант до будь-якого інтер’єру.
 • Високі експлуатаційні якості при вірній укладанні і дбайливе ставлення.
 • При зовнішній схожості з паркетом ламіноване покриття відрізняється від нього за своїм складом, а про ціну і сказати нема чого, вона нижча в рази. Крім цього, покриття з ламінату не вимагає додаткової обробки і по закінченні монтажу, по такій підлозі можливо сходу ходити.

  Ламінат має кілька шарів, і при його виробництві вживається здебільшого дерево (до 90%) і відходи деревообробки. Нижній, або перший шар – цупкий папір. Він стійкий до деформації і надає ламінату міцність.

  Вреден ли ламинат для здоровья

  Середній, або основний шар ламінату – деревно-стружкова або деревоволокнистих плит. Складається з тирси, стружки, відходів лісозаготівельного виробництва, несе на собі основне навантаження. Подрібнену деревину просочують клейовим складом і пресують при великій температурі. Плити, отримані в наслідок цього процесу, міцні і довговічні, не схильні до гниття і грибкових хвороб деревини.

  У чому небезпека ламінату

  Вреден ли ламинат для здоровья

  Питання, страшний даний будматеріал, з’являтися не має можливості, оскільки дерево на сьогодні є найбільш екологічно чистим. При склеюванні наповнювача використовуються натуральні смоли або неприродні клейові суміші. Смоли є природним речовиною, і не будуть чинити шкідливої дії на людину. Синтетичні клеї, в більшості випадків, виготовляються з високоякісної сировини і також нешкідливі.

  Верхній шар ламінату робиться на базі акрилових або меламінових смол. Призначається для захисту основного шару від механічних пошкоджень та інших дій, досить міцний по своїй структурі. У складі лакофарбової продукції застосування акрилових смол відшукало широке використання, вони зовсім нешкідливі. Меламін не сприяє зв’язуванню частинок, і виходячи з цього в одному з компонентів у складі використовується формальдегід як клеючий склад.

  Вреден ли ламинат для здоровья

  Присутність даної складової і викликає деякі побоювання щодо безпеки для здоров’я покриття з ламінату в квартирі. Величезну небезпеку для здоров’я людини мають пари формальдегіду, але сказати про їх присутність у ході експлуатації ламінату не потрібно. Формальдегід може переходити у газоподібний стан лише при великій температурі, набагато вище кімнатної. Таке покриття буде надійним крім того в тропічному кліматі.

  Виробники будматеріалів знають про токсичність формальдегіду і виходячи з цього всі матеріали, в складі яких є дана речовина, що не надходять у продаж відразу після виробництва, а довгий час зберігаються і вивітрюються на складах.

  Зверніть увагу! Ступінь безпеки ламінату можливо визначити по класу його емісії. Емісія – ступінь концентрації шкідливих для людини речовин, у цьому випадку це формальдегід та його похідні. Європейські норми екологічної безпеки виділяють пари видів.

  Види емісії

  Вреден ли ламинат для здоровья

  Е0 – при виробництві даного продукту вживалися лише натуральні речовини, повна відсутність будь-яких шкідливих компонентів. Ламінат з таким класом емісії буде коштувати значно дорожче.

  Е1 – цілком надійний для здоров’я ламінат, поряд з цим має високий рівень якості, відповідає всім світовим стандартам. При його виробництві і в його складі не використовуються формальдегіди, або їх зміст мізерно мало. Дана маркування на продукті свідчить, що відсоток вмісту шкідливих речовин не перевищує цих показників у натуральному речовині дерева. Якраз так, у природному стані дерево містить формальдегід, і його запах надає деревині неповторність.

  Е-2, Е-3 – у складі для того щоб ламінату присутній смола з меламіну, в яку доданий формальдегід. Для застосування в житлових приміщеннях він не підходить, ймовірно його використання в публічних місцях, офісних і складських приміщеннях, іншими словами там, де людина перебуває нетривалий час, і ні дії підвищених температур на покриття.

  При високих експлуатаційних чортів такий ламінат має низьку ціну і вельми привабливий для споживача. Також, імовірна його укладання в приміщеннях, де всі інші матеріали досконалі з позицій санітарних норм. При таких умовах неспеціалізована концентрація шкідливих виділень не перевищить допустимих значень.

  Вреден ли ламинат для здоровья

  Маркування EPLF говорить про приналежності виготовлювача до Європейської асоціації виробників ламінату. Даний продукт не забороняється застосовувати не тільки в будинках і квартирах, але крім того в дитячих і медичних установах. Існують види ламінованого покриття для теплих підлог.

  Як би ми ні намагалися з’ясувати, чим шкідливий ламінат, це питання на сьогодні залишається відкритим. Варто настійно радити відмовитися від придбання ламінату у викликають великі сумніви продавців. Для повної впевненості в екологічній безпеці цього підлогового покриття направлятися пильно вивчити його упаковку і переконатися у наявності відповідного маркування. Також, продавець зобов’язаний надати відповідний сертифікат якості на даний товар.

  Відео

  Як контролюють ламінат на безпеку і як вибрати надійний ламінат, дивіться в матеріалі:

  Читайте крім цього:

  Який ламінат створюють в Росії

  Прибирання ламінату без розлучень

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.