Покриття стелі ламінатом

Зараз ламаються всі стереотипи, виходячи з цього зовсім недивною стала думка оформлення стелі практичним матеріалом для підлоги ламінатом. Зараз дизайнери широко застосовують його в інтер’єрі внутрішньої обробки будинків, тому як він виглядає унікально і на стінах, і на стелях. Він найбільш поширений у романтичному дизайні кімнат, в той час, коли створюється атмосфера затишку і тепла. Необхідно підкреслити, що покриття стелі ламінатом лише на перший погляд може здаватися трудомістким і нездійсненним процесом. Насправді таку обробку достатньо , у разі якщо ознайомитися з маленькими рекомендаціями, і покрокової інструкцією по монтажу з даної статті.

Особливості та переваги

Покрытие потолка ламинатом

Обробний матеріал володіє великою міцністю, і має ряд інших властивостей, завдяки яким стеля буде цікавим і унікальним. Серед переваг варто виділити:

  • Довговічність. Так як по стелі ніхто не буде ходити, то дія на нього немає, що веде до збільшення терміну роботи.
  • Простота догляду. Серед величезної кількості видів забруднень для стелі характерно лише одне – пил, яку можливо протирати один раз у півроку сухою або мокрою м’якою мочалкою.
  • Асортимент. На сьогодні в спеціалізованих магазинах представлений багатий вибір ламінату, і кожен рік виробники виробляють нові колекції, так що з підбором відповідного варіанту складнощів не з’явиться.
  • Доступна ціна. Не кожен оздоблювальний матеріал відрізняється оптимальним поєднанням ціна-якість, але ламінату це характерно, виходячи з цього його і вважають хорошим рішенням проблеми інтер’єру та оздоблення будинку.
  • Простота монтажу. Достатньо всього пари людина, щоб змонтувати каркас і укласти ламінат на стелю.
  • Екологічна чистота (моделі з натурального дерева). Такий варіант чудово підійде не тільки для обробки житлових приміщень, але і для офісів.
  • Пожежна безпека. Завдяки особливим просоченням, ламінат не підтримує незалежного горіння.
  • Тепло — і звукоізоляція. Завдяки кількох шарів, які складаються з сучасних матеріалів, і при правильному монтажі стельова поверхня візьме кращі характеристики, до того ж при зведенні каркаса можливо укласти ізоляційні матеріали.

У разі якщо розглядати варіанти ламінату, поверхня яких виконана з натуральної деревини, то в кімнаті створюється особливий мікроклімат, оскільки, не звертаючи уваги на верхній захисний шар, дерево буде віддавати свій запах. До недорогим опцій варто поставитися з обережністю, оскільки у них кількість фенольних смол (шкідливих для організму людини) можливо перевищено, і при нагріванні вони будуть випаровуватися.

Зверніть увагу! При виборі ламінату для обробки стелі варто врахувати, що для занадто сирий кімнати з мокрим мікрокліматом, наприклад, ванної або кухні, не слід вибирати даний матеріал. Крім цього, у випадку якщо вас заллють сусіди зверху, то врятуватися від потопу надасть допомогу лише гідроізоляція стелі.

Основні параметри вибору

Покрытие потолка ламинатом

Перед тим як відправитися в спеціалізований магазин, варто врахувати, що там ви не знайдете особливих моделей або колекцій, які створені для обробки стін і стелі, тому як ламінат – це підлоговий матеріал. Виходячи з цього пред’являти до нього ті ж критерії, що і при виборі на підлогу не слід. Приміром, такий параметр як міцність для стелі не буде мати значення, виходячи з цього хорошим рішенням буде клас 21, 22 і 23. При спразі можливо вибрати самий вузький і легкий ламінат, але в цьому випадку варто дбайливо з ним звертатися протягом монтажу, щоб не пошкодити.

Зверніть увагу! Величезну увагу потрібно виділити ширині і довжині кожного елемента, оскільки на сьогодні виробники відійшли від стандартів, і виробляють варіанти простих розмірів (120?14 см), квадратної форми (40?40 см), або ж величезні дошки (200?20 см).

Самим основним критерієм при виборі ламінату є зручність роботи з розмірами матеріалу, в залежності від габаритів кімнати. Наприклад:

  • для дрібних приміщень краще вибирати двометрові ламелі;
  • для середніх і величезних кімнат – 1,5 м.

Ширина вибраного ламінату не повинна бути більше 15 см, в іншому випадку працювати з ним буде некомфортно, і процес монтажу затягнеться.

Крім цього при виборі матеріалу потрібно визначитися з кольором, малюнком, фактурою, які повинні поєднуватися з іншими елементами в кімнаті.

Покрытие потолка ламинатом

Зверніть увагу! Принципово важливо завчасно вирахувати потрібну кількість ламінованих панелей для обробки стелі і придбати їх в одному магазині від одного виробника, щоб отримати вірний малюнок. Крім того, відмінності у 2-3 тони будуть занадто явними. Експерти радять брати матеріал з запасом від 10 до 15%.

Підготовчі роботи

Покрытие потолка ламинатом

Перед тим як приступити до монтажу ламінату на стелю, потрібно підготувати поверхню. У разі якщо раніше на нього була нанесена штукатурка, то її краще зняти, особливо якщо вона місцями не добре тримається. Виходячи з розмірів дощок, потрібно обчислити хід решетування, і розміри рейок. При облаштуванні решетування рейки можливо встановлювати товщиною від 15 мм, а ширина не повинна бути більше 30 мм. Розміщують їх у місцях стику ламінату.

По закінченні того як все підготовлено потрібно вказати олівцем схему укладання обрешітки і зробити отвори для її монтажу. Для кріплення застосовують дюбеля, діаметром 4 мм При облаштуванні решетування для цементного стелі свердлити отвори доведеться за допомогою перфоратора зі свердлом по бетону, діаметр якого повинен бути на 1 мм менше діаметра гнізда під дюбель-цвях.

Зверніть увагу! Клітинки решетування зможуть бути як квадратними, так і прямокутними.

Покрокова інструкція по виконанню монтажних робіт

Покрытие потолка ламинатом

Укладання на стелю вимагає уважності, акуратності і чіткості виконання кожного етапу. По закінченні того, як всі підготовчі роботи будуть виконані можливо приступати безпосередньо до монтажу і кріплення обрешітки. Свердлити отвори і закріплюються рейки обрешітки за завчасно розміченій схемою за допомогою дюбелів.

Наступний етап передбачений для монтажу електропроводки. Якщо вона залишилася в цементного стелі, то етап пропускається, у разі якщо ж мова заходить про нову проводку, то потрібно виконати всі вказівки в точності.

Кабель фіксується у встановлених місцях за допомогою гофрованих труб, виконаних з пластику. Крім цього потрібно завчасно висвердлити у дошках ламінату отвори для світильників та вентиляції, у разі якщо така буде знаходитися. Зараз можливо приступати до яскравого кріплення дощок ламінату на рейки. Починати варто з далекого лівого кута, поряд з цим пам’ятайте залишати між стінками і ламінатом зазор в 1 див. оптимальніше створювати монтаж удвох, у разі якщо мова заходить про величезному і середньому приміщенні, тоді як з дрібним обсягом впорається лише один.

Зверніть увагу! На кожному етапі монтажу обрешітки потрібно пильно стежити за рівністю конструкції, поряд з цим застосовувати будівельний рівень, або ж натягнути нитку, по якій і орієнтуватися.

Фінал

Покрытие потолка ламинатом

Щоб обробка стелі ламінатом була повністю завершеною, треба по всьому периметру закріпити плінтуса, які закриють покинутий зазор. Колір плінтуса повинен відповідати відтінку і малюнку ламінату, щоб створити гармонійний дизайн. Час від часу допускається установка плінтуса контраст.

Для кріплення плінтусів до стінки і ламінату застосовують рідкі цвяхи. Крім цього можливо застосовувати саморізи, але їх головки потрібно буде додатково замаскувати.

Зверніть увагу! В інтернеті є багато варіантів фінального оформлення стелі з ламінату, виходячи з цього можливо скористатися будь ідей для унікального інтер’єру в кімнаті.

Як видно з цієї статті, будь-хто може самостійно створити унікальну обробку у себе вдома за допомогою ламінату. Немає необхідності вибирати дорогі моделі великої міцності, оскільки на стелю не буде здійснюватись ніяка навантаження. Цей варіант вельми поширений, оскільки є одночасно оригінальним, доступним і практичним.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.