Оздоблення балкона ламінатом

Для розширення житлової площі квартири досить часто застосовують засклений та утеплений балкон. Перетворення балкона в повноцінну, хоч і дрібну по площі приміщення, вимагає виконання внутрішньої обробки стін і підлоги. Серед різноманіття варіантів заманює увагу ламінат. Цей надійний і зносостійкий матеріал володіє привабливим зовнішнім виглядом і з його допомогою можливо створити в приміщенні унікальне декоративне оформлення. Незалежна обробка балкона ламінатом повною мірою здійсненне завдання, завдяки простоті монтажу покриття.

переваги та Властивості матеріалу

Отделка балкона ламинатом

Панель ламінату з базовим шаром з деревоволокнистої плити має не менше 4 різних складових, а в сучасних моделях виробники створюють додаткові шари, наприклад, з прикріпленою підкладкою. Від щільності плити залежать експлуатаційні якості матеріалу, чим вище даний показник, тим менше панель піддається деформації. Ключову роль у визначенні класу зносостійкості грається склад і товщина верхнього захисного шару на базі меламінових або акрилових смол. Нижній шар стабілізує конструкцію і надає їй жорсткості. Він виготовляється з полімеру або просочена парафіном папери. Декоративні властивості ламінату визначає малюнок на спеціальному папері, розташованої під акриловим покриттям. Всі шари просочується смолами і склеюються при великій температурі. Товщина панелі залежить від бази і може становити від 6 до 12 мм. Серед переваг покриття:

 • Багатий вибір кольорів для декоративного оформлення приміщення.
 • кріплення панелей і Простота монтажу.
 • Екологічна безпека при кімнатній температурі.
 • Прийнятна ціна.
 • Стійкість до дії великої температури.

Зверніть увагу! Ламінат вимогливий до якості підготовки підстави, з причини того, що будь-інші дефекти і перепад висоти призводять до скрипу, розбіжності замків або деформації панелей.

Отделка балкона ламинатом

Вирівнявши поверхню по горизонталі, ви позбудетеся від цих недоліків. Низька звукоізоляція ламінату компенсується застосуванням підкладки. Матеріал чутливий до вологи, у разі якщо це не особливий вологостійкий матеріал, який не слід берегти від води. Висока теплопровідність при укладанні ламінату на теплий підлога є гарною якістю, а при обробці балкона це властивість робиться недоліком.

Зверніть увагу! Перед фінішною обробкою підлоги, стінки і стелю на балконі повинні бути утеплені, щоб температура не падала нижче 5 градусів.

Вибираємо клас ламінату

Отделка балкона ламинатом

У разі якщо балкон засклений і рівень вологості близький кімнатному показником? можливо застосовувати ламінат 23 класу, це недорогий варіант для житлової приміщення. У разі якщо ціна матеріалу не є вирішальною причиною, то краще придбати панелі 31-32 класу. Серед висококласних моделей міцності багатий вибір унікальних декоративних покриттів, які реалістично імітують дорогі породи деревини.

Інструменти для роботи

 • Ножівка по дереву для панелей планок та розпилювання решетування ламінату.
 • Шуруповерт або викрутка.
 • Перфоратор для пробивання отворів у бетоні.
 • Молоток для підбиття ламінованих дощок.
 • Будівельний рівень.
 • Рулетка.
 • Підготовчі роботи

  Отделка балкона ламинатом

  Основна умова надійної і довговічною укладання ламінату – рівна поверхня. Перед тим як виконати чистову підготовку підлоги і стін, потрібно утеплити балкон. На цементну плиту в якості утеплювача можливо насипати шар керамзиту середньої фракції. Поверх нього заливається шар цементної стяжки. Робота триває по закінченні її повного підсихання. Взимку або при необхідності скоротити час роботи можливо виконати вирівнювання й утеплення підлоги на балконі, поклавши дерев’яні лаги з засипкою з керамзиту великої фракції. Поверх утеплення настилають сторінки вологостійкої фанери або OSB плиту. Виходить рівна і міцна підстава без мокрих процесів.

  Отделка балкона ламинатом

  Підготовку поверхні під утеплення починають з укладання шару гідроізоляції з поліетиленової плівки товщиною 200 мкм. Не рахуючи плівки, можливо скористатися рідкої гідроізоляцією. За допомогою будівельного рівня виставляються напрямні з деревного бруса або алюмінієвого профілю і кріпляться до підлоги. Між ними укладають вибраний утеплювач: керамзит, мінеральну вату, пінопласт або твердий пеноплекс. Зверху заливається стяжка. На висохлу поверхню знову стелиться плівка для ізоляції ламінату від рідини. Поверх гідроізоляції укладається підкладка.

  Стінки і стелю на балконі утеплюють тим же матеріалом, що і підлога, крім керамзит. Попередньо всі щілини задувають будівельною піною. На стіни набивається решетування, виставлена по вертикалі за допомогою рівня. Плити утеплювача укладаються між напрямними, для зниження втрати тепла можливо закріпити шар пенофлекса, фольгированной стороною назовні.

  Отделка балкона ламинатом

  Монтаж ламінату на стіни роблять двома методами: приклеюванням на поверхню зі сторінок гіпсокартону або укладанням на обрешітку за допомогою клямерів. У разі якщо обраний перший метод, на залізний профіль кріпиться гіпсокартон, стики сторінок замазують шпаклівкою, а поверхня грунтується.

  Укладання на підлогу

  Отделка балкона ламинатом

  На рівну основу в обов’язковому порядку настилається підкладка. Даний матеріал дозволяє знизити теплопровідність покриття, зменшити дію рідини, вирівняти поверхню підлоги. Існує пара видів підкладки: для балкона підійде недорогий і вологостійкий пінополіетилен, чудово зберігає тепло пробкова підкладка, стійкий до навантаження пінополістирол. Хороший варіант – придбати підкладку і ламінат одного виробника.

  За два дні до початку укладання розпакований покриття виносять на балкон. Укладання починається з далекої сторони. Монтаж ламінату роблять кількома методами, за бажанням власника: на протязі або поперек балкона, «ялинкою» або по діагоналі. Між панелями і стіною залишають зазор в 10 мм, потрібний для вільного розширення підлогового покриття. Дошки ламінату мають два методу з’єднання: Click – вимагає закладу панелі під кутом з наступним натисканням до клацання, і Lock – дошки з’єднуються встик. Для балкона підійде будь-який варіант, щоб з’єднання прослужило триваліше, краю промащують герметиком.

  Зверніть увагу! Робота починається від далекого краю балкона, у разі якщо укладати панелі перпендикулярно до напрямку світла, то стики будуть непомітні.

  Повне з’єднання дощок забезпечується постукуванням молотка через підкладку, нею допомагає обрізок ламінату. Останню дошку підпилюють ножівкою до потрібного розміру. Покинутий у стінку зазор закривають плінтусом.

  Монтаж ламінату на стіни

  Отделка балкона ламинатом

  Клейовий метод. На підготовлену гіпсокартонну поверхню панелі ламінату приклеюють по горизонталі або по вертикалі. Перший горизонтальний послідовність фіксується з відступом від підлоги 8-10 мм. Ламінат промащується клеєм або рідкими цвяхами, склад наноситься у вигляді хвилястої лінії. До першої смуги кріпиться друга, стик обробляється герметиком, а на панелі наноситься клей. Побивання дощок проводиться дбайливо, щоб не відвалилися приклеєні раніше подробиці. Можливо зібрати щит з декількох послідовностей і наклеїти його на стіну. При завершенні укладання остання панель не повинна доходити до стелі на 10 мм.

  Отделка балкона ламинатом

  Обшивка на обрешітку. Монтаж обрешітки починається з установки профілю, його розташовують по краях стін і виставляють за рівнем. Між елементами натягують шнур і, орієнтуючись на нього, кріплять інший залізний профіль з кроком 40 див. Отвори під кріплення свердління перфоратором. Горизонтальні планки виконуються з дерев’яних рейок шириною 40 мм. Решетування може цілком виконуватися з деревних брусків. Матеріал попередньо обробляють антисептичним складом.

  Отделка балкона ламинатом

  Ламіновані дошки фіксуються на решетуванні клямерами. Оцинковані скоби особливими виступами забиваються в торець дошки, а до решетування кріпляться саморізами. Існує кріплення з плоским виступом, він притискається до замку панелі. При вертикальному методі кріплення клямери встановлюються у верхній та нижній частині ламінованої дошки. З’єднання ламінату виконується так само, як на підлозі, стики обробляються герметиком. Хід горизонтальних направляючих зобов’язаний забезпечувати потрапляння торців панелей на середину деревної планки. Стиковка верхнього і нижнього послідовності зобов’язана відбуватися на рейці.

  Отделка балкона ламинатом

  Зверніть увагу! Час від часу ламінат кріпиться до деревної решітці саморізами, але тверда фіксація не найкращий варіант для цього матеріалу. Виробники ламіната пропонують особливі комплекти з кріплення і профілів для монтажу ламінату на стіну. Це дорогий, але технологічний варіант, що дозволяє швидко і як слід виконати обробку.

  Монтаж ламінату на стелю

  Отделка балкона ламинатом

  По периметру стелі набивається рейка шириною 50 мм і виконується решетування з алюмінієвого профілю або деревних брусків. Розмір комірки решетування може становити 500?500 мм або 400?400 мм – він залежить від величини дошки ламінату. Надійний метод кріплення панелей – це застосування клямерів і додаткова фіксація пластичним клеєм.

  Зверніть увагу! Між панелями і верхньої частини стін залишають деформаційний шов.

  Між латами укладаються дроти освітлення, при необхідності у дерев’яних брусах пропилюють отвори. Зазор під стелею закривається алюмінієвим куточком, попередньо прекрасно оброблених герметиком. Між підлогою і стіною кріпиться плінтус.

  Відео

  Докладну інструкцію з монтажу ламінату на балконі дивіться нижче:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.