Класифікація ламінату

До сучасного підлогового покриття пред’являють ряд суворих вимог. Такий матеріал повинен бути стійкий до стирання і інших механічних дій, легко переносити дію прямих сонячних променів і рідини і до того ж мати приємний зовнішній вигляд. Але крім того в одного типу підлогового покриття існують відмінності в цих параметрах. Так, у всьому світі використовується класифікація ламінату. В залежності від властивостей матеріал зможуть віднести до тієї або іншої категорії.

Правила класифікації

Классификация ламината

У багатьох державах світу прийнята Європейська класифікація ламінату. У відповідності з цим вимогам, матеріал проходить вісімнадцять всіляких перевірок. За їх підсумками підлогове покриття отримує свій клас. Існує два основних типи ламінату:

 • комерційний;
 • побутовий.

Классификация ламината

У кожного з них є три класу, кожний з яких відрізняється по зносостійкості, за якістю та іншим параметрам. Будь-який виробник самостійно проводить тести і визначає належність своєї продукції до того або іншого класу. Виходячи з цього однотипний матеріал від різних компаній може мало відрізнятися за своїми властивостями. Всього, як вже говорилося, виконують 18 тестів. Ось деякі з них:

 • стійкість до стирання. Ламінат – це підлогове покриття, виходячи з цього повинне витримувати «човгання» величезної кількості ніг;
 • стійкість до різних навантажень (від встановленої меблів та інших предметів);
 • ударостійкість (повинні витримувати падіння різних предметів);
 • стійкість до займання;
 • на розшарування матеріалу;
 • можливість переносити дію прямих сонячних променів;
 • стійкість до дії побутових хімічних засобів;
 • антиковзаючий ефект;
 • стійкість до дії рідини;
 • рівень виділення шкідливих речовин (формальдегіду).

Провівши всі ці тести над своєю продукцією, виробник визначає клас ламінату.

Для комерційних приміщень

Комерційний ламінат розподіляється за класами 31, 32 і 33. Перше з них самий недорогий. Але це не означає, що він володіє нехорошими чортами. Ламінат 31 класу добре переносить легке навантаження, його укладають в маленьких офісних приміщеннях. Він досить довговічний. При монтажі для того щоб матеріалу в кімнатах з низькою відвідуваністю (наприклад, в спальні) його термін роботи складе десять років і більш.

Классификация ламината

Наступний клас ламінату користується величезною популярністю – його позначення 32. Якраз такі моделі застосовують у школах, магазинах, офісах. Для того щоб підлогового покриття характерно поєднання декоративних якостей та стійкості до стирання. До того ж такий матеріал досить часто вологостійкий, оброблений спеціальними просоченнями.

Термін роботи ламінату 32 класу більше 15 років. Само собою зрозуміло, даний показник значно знизиться при застосуванні ламінату в комерційних приміщеннях з величезним числом клієнтів.

Классификация ламината

Більш тривалим терміном роботи відрізняється ламінат 33 класу, а самий дорогий ламінат 34 класу можливо укладати в барах і магазинах, крім того там він витримає десятирічний термін роботи. А раптом його застосовувати в житлових приміщеннях, то він буде допомагати завжди. Але даний клас ламінату в побуті вживається рідко. Таке підлогове покриття досить дороге, в разі якщо буде затіяний капремонт із заміною підлоги, то ще придатний до застосування ламінат буде шкода і нераціонально викидати.

Для житлових приміщень

Для оформлення підлоги в житлових кімнатах застосовують ламінат, класифікація якого починається з цифри 2. Таке підлогове покриття призначене для застосування у приміщеннях з меншими навантаженнями. Воно характеризується меншою вологостійкістю, для виробництва вживається м’який древесностружечный матеріал. Внаслідок цього значно зменшується і неспеціалізований термін експлуатації.

Классификация ламината

Зверніть увагу! Самий бюджетний варіант — матеріал 21 го класу. Таке покриття прослужить 3-5 років. По закінченні ламінат втратить свої декоративні якості, з’являться потертості та інші недоліки. Такий матеріал застосовують в підсобних приміщеннях там, де мало людей ходить.

Більш стійкий до механічних дій, відповідно, і володіє величезним терміном роботи, ламінат 22-го класу. Таке покриття використовують у спальнях і інших кімнатах з низькою або середньою прохідністю. Він не втратить свої якості і зовнішній вигляд протягом 5-7 років. Для продовження строку роботи рекомендується покривати підлогу м’якими матеріалами (наприклад, килимами або паласами).

Ламінат 23 класу може довго виносити механічні навантаження, і дія прямих сонячних променів та рідини, якщо він виконаний у влагостойком виконанні. Можливо крім того укладати у ванній кімнаті і на кухні, дійсно, в цих кімнатах він навряд чи прослужить довше 7 років. У приміщеннях з меншою прохідністю і без дії рідини покриття може експлуатуватися (при належному догляді) до 10 років.

Читайте крім цього:

Який клас ламінату краще для квартири

Ламінат для дитячої кімнати

Який ламінат вибрати на кухню

Як вибрати ламінат для спальні

Який ламінат вибрати для передпокою

Відео

Більш детальну дані про класифікації ламінату і потрібні рекомендації ви маєте можливість взяти, глянувши матеріал:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.