Як обробити сходи ламінатом

Серед різноманіття оздоблювальних матеріалів, що надаються сучасним будівельним ринком, завдяки своїм хорошим експлуатаційними чортам виділяється ламінат. За його застосування можливо вирішувати найрізноманітніші завдання по обробці поверхонь. В більшості випадків його застосовують для укладання в якості підлогового покриття, але, як один з варіантів, може розглядатися і оздоблення сходів ламінатом. Про те, в чому полягають головні моменти і особливості проведення цього виду робіт, і відправиться звернення нижче.

Опис матеріалу

Как отделать лестницу ламинатом

Перед тим як перейти до опису процесу монтажу, потрібно кілька слів сказати про те, що собою уявляє разглядываемый матеріал. Ламінатом називається композитний обробний матеріал. Він поставляється у вигляді розрізнених плит, що нагадують дощечки певного розміру. Що стосується складу, то ламінат в більшості випадків складається з таких шарів:

 • Нижній шар. Служить в якості опорного елемента і додає жорсткість.
 • Основний шар. є несучим і утворює більшу частину товщини елемента. Виготовляється з деревоволокнистої плити високої щільності.
 • Декоративний шар. Робить декоративні функції і являє собою папір, несе відповідальність за зовнішній вигляд, який буде мати облицювання.
 • Захисний шар. Виготовляється з акрилу або меламіну і допомагає для додання як декоративного шару, так і всьому елементу в цілому, стійкості до зовнішніх навантажень, зразок дії рідини, механічних дій або стирання.

Якісний ламінат здатний робити досить широкий спектр функцій і володіє наступними експлуатаційними чортами:

 • Довговічність застосування.
 • Простота монтажу.
 • Доступність матеріалу.
 • Естетичний зовнішній вигляд і великий вибір варіантів, що дозволяє підібрати матеріал під будь-який інтер’єр.
 • Стійкість матеріалу до зовнішніх дій (від механічних навантажень до дії рідини і опору займання, але це все залежить від класу вироби).
 • Хімічна нейтральність, завдяки чому може вживатися для укладання в довільних приміщеннях.

Как отделать лестницу ламинатом

Принципово важливо подчернуть, що ламінат, виходячи з його експлуатаційних рис, поділяється за класами. Градація залежить від властивості матеріалу протистояти механічним навантаженням і стійкості до стирання. Для промислових приміщень вживаються матеріали підвищеної міцності, що є надлишковим для житлових кімнат, де на перше місце виходять нешкідливість матеріалу і його естетичні дані.

У контексті разглядываемого питання не буде зайвим помітити, що крім іншого, ламінат відрізняється за типом замка для кріплення елементів між собою. За ефективністю вони не поступаються один одному, але мають певні нюанси монтажу, що може мати значення в певних умовах.

У разі якщо матеріал обраний і куплений, можливо переходити до самих робіт по обробці ступенів. Дії краще поділити на пари окремих етапів і робити їх послідовно.

Підготовка

Как отделать лестницу ламинатом

Затівати роботи направлятися з підготовки. Причому це стосується всіх аспектів. Так, наприклад, з самого ламінату потрібно зняти упаковку і скласти його в приміщенні, в якому планується проведення робіт. Так, знизиться ризик деформацій обробки по закінченні проведення робіт.

направлятися подчернуть, що ламінат, не звертаючи уваги на багато плюсів, є матеріалом досить вимогливим до якості бази, на яку укладається. Виходячи з цього, перед тим як приступати до самих робіт, варто приділити час підготовки поверхні:

 • В першу чергу, зі сходів видаляється старе покриття (якщо воно є).
 • У разі якщо належить виконати обробку дерев’яних сходів, то її слід оглянути на предмет якості складових елементів. У разі якщо якісь дощечки мають великий знос або хитаються, їх потрібно замінити.
 • Повинен проводитися огляд і цементних сходів. У цьому випадку необхідно приділяти увагу однорідності поверхонь, відсутності сколів і нерівностей. В іншому випадку це не тільки призведе до появи скрипів, але і знизить неспеціалізовану тривалість експлуатації обробки.
 • Незалежно від матеріалу, потрібно оцінити ступені на предмет горизонтальності площин. При виявленні перекосів, дерев’яні сходи можливо вирівняти за допомогою фанери, а цементні сходи вирівнюються особливими сумішами.
 • Поверхні обробляються особливими антисептичними і вологостійкими складами.
 • Потім виконується остаточна очистка поверхонь.

Как отделать лестницу ламинатом

Можливо додати, що у разі якщо сходи виконана як слід, і всі ступені володіють одноманітними показниками висоти і ширини, то на етапі підготовки можливо зробити і розпуск дощечок ламінату на смуги потрібного розміру. Для цих цілей комфортно застосовувати електролобзик. У разі якщо ж ступені відрізняються один від одного, то краще не поспішати і виміряти ламінат для кожної з них.

Укладання

Как отделать лестницу ламинатом

У разі якщо всі підготовчі етапи закінчені, можливо переходити до робіт по укладанню. Роботи краще проводити поетапно:

 • Спершу укладається і закріплюється підкладка. Принципово важливо, щоб підкладка була покладена рівно і закріплена.
 • Після цього відбувається перша щабель. направлятися визначитися з використовуваною технологією монтажу. Мова заходить про те, чи буде використаний особливий профіль для закріплення вертикальних і горизонтальних елементів обробки або для захисту зовнішніх стиків буде використовуватися Г-подібний поріжок.
 • У разі якщо буде вживатися профіль, то спочатку виконується його укладання та фіксація. У разі якщо ж використовується Г-подібний декоративний поріжок, то особливі підставки, на яких виконані замкові елементи.
 • На площині ступені наноситься клейовий склад, поверх якої укладається елемент оздоблення. Те ж саме відбувається і з вертикальними площинами.
 • У разі якщо мова заходить про застосування особливого з’єднує профілю, то за укладанням ламінату направлятися монтаж особливої гумової проставки, що робить амортизаційні функції, а після цього вставляється фінішна панель, яка зовсім зафіксує конструкцію. У разі застосування декоративного поріжка, він просто укладається на зовнішній кут ступені і фіксується клейовим складом або саморізами.
 • По закінченні укладання і закріплення елементів оздоблення ступені, потрібно провести огляд на предмет виявлення недоліків. Крім цього, поки клейовий склад не затвердіє і облицювання не купить остаточну міцність, горизонтальні і вертикальні частини рекомендується додатково зафіксувати один до одного будівельним скотчем.

  Как отделать лестницу ламинатом

  Необхідно відзначити, що перед тим, як обшити сходи ламінатом, потрібно врахувати, що роботи повинні проводитися зверху вниз, іншими словами першої обробляється верхній щабель сходів. Так, не потрібно буде переміщатися по свіжоукладеним і ще не зовсім закріпленим елементів оздоблення, що позитивно позначиться на якості результату.

  Зверніть увагу! Клейовий склад повинен наноситися рівномірно на всі поверхні, включаючи з’єднувальні профілі або декоративні поріжки. Застосування підкладки потрібної товщини дозволить не тільки знизити неспеціалізовану гучність обробки, вона буде робити функцію амортизатора, що позитивно позначиться на терміні експлуатації.

  На закінчення можливо додати, що при наявності певних базових навичок виконання згаданих робіт, оздоблення сходів ламінатом повною мірою ймовірно зробити своїми руками, що дозволить заощадити кошти. А це зайвим не буває ні за яких обставин.

  Відео

  Як проводиться обробка сходів ламінатом Quick-step дивіться нижче:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.