Зимовий сад на даху будинку

Уявіть, що щоб полежати на газоні або поніжитися в гамаку, вам необхідно не вийти з дому, а встати наверх. Приємно, в той час, коли є можливість перебувати в гарних умовах, підносячись над усіма проблемами. Якими б не виявилися вкладення, підсумок постійно перевершить ваші очікування. Зелень буде піднімати вам настрій протягом усього року. Те, що у нас лише набирає популярність, вже давно користується успіхом у жителів Європи і інших держав.

Види

Зимний сад на крыше дома

Зимовий сад – це в більшості випадків окрема будівля або приміщення, в якому вирощують різного роду рослини. Розрізняють пара видів для того щоб роду будівель:

 • Буферний – в більшості випадків знаходиться при вході, у суміжному приміщенні або перехідному коридорі. Він робить чисто естетичну функцію. В більшості випадків в ньому немає опалення і централізованого поливу, виходячи з цього він не може похвалитися буйною зеленню.
 • Оранжерея. Її можливо віднести до зимового саду нежитлового типу. Вона призначена для розведення і догляду за рослинами, які не є звичайними для нашої місцевості. Оранжерея може размешаться як окреме приміщення де-небудь на присадибній ділянці, примикати до будинку або бути його частиною.
 • Інтенсивний або житловий. Це найкрасивіший вид зимового саду. Він створюється для зручності мешканців будинку. Тут є все щоб добре провести час. У більшості випадків він закритий за допомогою прозорого матеріалу різного роду. Як і оранжерея можливо або частиною будинку, або окремою будовою.

Зимний сад на крыше дома

Лише переваги

Переваги розміщення зимового саду на даху складно переоцінити. Ось лише деякі з плюсів, які можливо зазначити:

 • Насадження для того щоб роду зможуть робити роль кондиціонера. Влітку температура під ним буде на пару градусів нижче, ніж на вулиці. Взимку – тепло не буде зникати. Цим знижуються витрати на електрику.
 • У разі якщо все добре продумано, то необхідність у ремонті покрівлі зводиться до нуля.
 • Рослини і грунт затримує ультрафіолетові промені, які зможуть руйнувати будматеріали.
 • У вас є свій куточок, наповнений киснем і свіжим повітрям.
 • Незмінно буде куди втекти від суєти великого міста.

З чого почати

Зимний сад на крыше дома

Якщо ви вже точно вирішили, що готові розмістити зимовий сад на даху приватного будинку, то почати направлятися з примірного креслення його зовнішнього вигляду. Що принципово важливо з’ясувати:

 • Територія, яку буде займати зимовий сад. Це можливо як вся дах, так і її певна частина.
 • Як буде реалізована система опалення.
 • Якою буде система поливу.
 • Що буде використовуватися в ролі каркаса.
 • Які конкретно рослини ви бажали б бачити в саду.
 • Якого саме роду буде настил для прогулянок.
 • Чи рухливі клумби.
 • Як буде здійснюватися зонування.
 • Якою буде вага купола, і чи витримає дах. Потрібні додаткові заходи для її посилення.
 • Як буде відводитися надлишок води.

Звідки світить сонце

Зимний сад на крыше дома

Щоб найкращим чином вибрати розміщення рослин у зимового саду, необхідно знати, як розміщений ваш будинок по відношенню до сторін світу. Міні-парк буде перебувати на даху, виходячи з цього він відкритий як для холодного вітру, так і для палючого сонця. Це принципово важливо враховувати при плануванні зонування.

 • Північна сторона можливо достатньо холодною і отримувати малу кількість світла, виходячи з цього тут краще розташувати рослини, які добре переносять перепади температури.
 • Південна сторона пропускає багато світла і тепла, це сприяє швидкому випаровуванню рідини. Кращим варіантом для даної території будуть теплолюбні стійкі до посух рослини.
 • Західна сторона крім цього чудово підійде для екзотичних рослин, з причини того, що тут накопичується багато світла.
 • Схід – досконалий варіант, де себе добре буде відчувати більшість зелені.

Рослини

Як ми помітили, зимовий сад на даху надає перевагу в виборі рослин, оскільки тут можливо створити умови для вирощування різних видів і класів. Їх краще розташовувати в величезних горщиках або ємкостях. Розміри повинні бути обчислені з урахуванням розростання кореневої системи. Краще не застосовувати дерева або чагарники, які можуть бути близько величезної висоти. Простір буде обмежено і це може створювати певні труднощі. Вибирайте карликові аналоги або гібриди.

Хвойні. Серед них себе чудово зарекомендувала туя західна. Її різновиди зможуть володіти гарним сполученням кольорів і фарб. т. до. вона невимоглива до інтенсивного освітлення і стійка до перепаду температур, то її можливо розташувати з північної сторони. До цього ж загону можливо віднести сосни і ялини. Добре впишеться в неспеціалізовану картину карликовий кипарис, і всілякі різновиди китайського ялівцю.

Зимний сад на крыше дома

Вічнозелені і квітучі. Одним з красивих варіантів, який постійно буде радувати око насиченими життям листочками і квітами є магонія. Це маленький чагарник, який легко можна буде висадити в горщик. Вона розпускає свій колір в зимовий період часу. У більшості випадків це відбувається з грудня по березень.

Зимний сад на крыше дома

Скіммія японська крім цього зарекомендувала себе як гарний мешканець садків. Листя мають темно-зелений відтінок, які обрамлені червоною облямівкою. Бересклет має приємний забарвлення жовто-зеленого кольору. Вельми невибагливий до умов проживання і чудово переносить морози. Антуріум радує око своїми квітами рожевого відтінку, який складно описати. Рослина дуже обожнює світло, але не терпить постійного попадання прямих сонячних променів.

Зимний сад на крыше дома

Гіппеаструм зацвітає в зимові святкові дні тримає форму цілих 1,5 місяця. Можливо знаходиться в помірній території з прохолодним кліматом.

Зимний сад на крыше дома

Гібіскус – незамінний супутник зимового саду. Він обожнює тепло і світло, але замість готовий віддавати своїх квіточки різних відтінків.

Трави. У разі якщо у вас достатньо місця, то можливо виготовити маленький газончик, на якому буде приємно посидіти на протязі пікніка. В таких умовах можливо застосовувати фактично будь газонну траву. Єдиною вимогою буде постійний догляд і стрижка.

Система поливу

Було б добре, якщо б можливо було відкинути дах, і щоб рослини поливали завдяки опадам. Насправді це можливо реалізувати при плануванні проекту. Але дійсність така, що наші умови не субтропічні і не тропічні, виходячи з цього випадає рідини буде не вистачає. Обтяжливо незмінно бігати з поливалкой від вазона до вазона – на це піде досить багато часу і сил. Щоб компенсувати цей недолік, потрібно грамотно організувати автоматизовану систему.

Зимний сад на крыше дома

Саме величезне поширення і популярність взяв метод крапельного зрошення. Його механізм міститься в тому, що по всій площі, до кожного вазона і клумбі підводиться труба, в яку монтується відводить особливе пристрій. Насос нагнітає воду, і вона починає повільно прокопувати. Такий вид поливу є найбільш звичним для рослин, оскільки нагадує, що падає злива. Крім цього, не відбувається надмірного зволоження покрівельного покриття, що мало б можливість не добре позначитися на конструкції. Завдяки особливим таймерів можливо організувати включення системи по часу або встановити в землю датчики і контролювати за рівнем вологості.

Зимний сад на крыше дома

Зверніть увагу! Нарівні з системою поливу добре було б встановити систему зволоження повітря. Деякі рослини звикли, що вода надходить не тільки від кореневої системи, та і через листя. У разі якщо для того щоб механізму не буде, то вони втратять колір і зможуть померти.

Системи опалення

Зимовий період температурна відмітка на градусниках в нашій місцевості може опускатися на великій відстані нижче нуля. Велика частина рослин, які висаджуються в аналогічних конструкціях, не терплять цього, виходячи з цього потрібно подбати про хороше опаленні приміщення приміщення.

Зимний сад на крыше дома

Тут можливо використовувати ті ж методи, які ми використовуємо для опалення житлових будівель. Опалення можливо реалізовано наступними методами:

 • Електричні обігрівачі. До них можливо віднести всілякі дуйки, кондиціонери, фанкойли та джерела інфрачервоного випромінювання, і кабель і плівку для теплої підлоги. Перевагою є можливість стрімкої регулювання температури і переміщення знімних агрегатів. З недоліків можливо відзначити дорожнечу як самих пристроїв, так і оплати за електричну енергію.
 • Пічне, парове опалення. Хороший варіант, особливо у випадку, якщо це буде скомбинировано. Можливо дозволити увійти змійовик парового опалення через простий камін або піч. Це надасть шанс рівномірно прогрівати всю територію і підтримувати прийнятне значення температури. До недоліків можна віднести певну дорожнечу в монтажі, і необхідність бути незмінно прив’язаним до завантажень печі дровами або вугіллям. на даний момент створено величезну кількість твердопаливних котлів, які вимагають «підживлення» всього один?два рази на день, що не буде особливою проблемою. Носій можливо дозволити увійти як за радіаторів, труб величезного діаметру, так і в теплу підлогу.
 • Альтернативні джерела. Відмінним варіантом зможуть стати сонячні колектори та теплові насоси. З таким рішенням ви зовсім зможете забути про необхідність будь-якого контролю, оскільки все буде функціонувати в автоматичному режимі завдяки встановленим датчикам. Сонячні батареї достатньої потужності можливо буде комбінувати з електричною системою опалення. Основним недоліком цього рішення є його неймовірна ціна.

Зимний сад на крыше дома

Зверніть увагу! Взимку, при застосуванні опалювальної системи, рослини особливо потребуватимуть зволоженні повітря. Пристрої обігріву досить осушують зовнішнє середовище, що можливо згубно для зелені.

Купол

Зимний сад на крыше дома

Може здатися, що це те місце, на якому варто заощадити кошти. І головним показник, на який варто орієнтуватися – прозорість. Насправді це не вірно. Те, що ви заощадите на даний момент, в зимовий період виллється в копієчку. Крім цього, недорогі матеріали швидко виходять з ладу.

Багатьом полюбився полікарбонат в якості покриття. І справді, він дуже ергономічний та легкий. І для цього не потрібно особливої техніки. Але не забувайте, що він, як і просте скло, володіє гарною теплопровідністю, що буде обумовлювати стрімке вихолодження внутрішньої температури. При довгому знаходженні на сонці даний матеріал робиться крихким і ламким, що веде до появи пошкоджень. Якщо ви вирішите використовувати звичайне скло, тоді застосовуйте склопакети. Їх можна виготовити самостійно. Для цього в рамі їх необхідно буде розмістити з деяким проміжком для повітряного прошарку.

Зимний сад на крыше дома

Найкращим, не дивлячись на те, що і недешевим рішенням буде використання металопластикового профілю зі склопакетами. Перевагою пристрою для того щоб типу буде те, що в плануванні і установці будуть брати участь фахівці своєї справи. Якщо ви впевнені в своїх силах, то й самі зможете чудово впоратися. Основним правилом буде монтаж каркасу, а пізніше вже установка стекол. З таким куполом буде багато плюсів. Ви легко зможете організувати систему провітрювання без будь-яких модифікацій. Така конструкція чудово зберігає тепло, виходячи з цього величезні суми будуть економити на опаленні приміщення.

Зверніть увагу! Рослини в саду передбачають наявність величезної кількості рідини. Перед тим як ви вирішите розбивати сад на даху, потрібно буде укласти додатковий шар ізоляції, щоб рідина не просочувалася в житлові приміщення і не завдавала шкоди будівельним матеріалам.

Володіючи достатніми знаннями, можливо зробити садок для того щоб роду своїми руками. Практичні кроки, які нададуть допомогу почати, були викладені вище. Ні за яких обставин пам’ятайте про безпеку. Не забувайте, що всі проводи повинні бути в подвійній ізоляції і перебувати в герметичному гофре. Дивіться вперед на підсумок, і тоді зусилля, якими титанічними вони б не здавалися, будуть пилом, в той час, коли ви зможете радіти плодам своєї праці!

Відео

У цьому матеріалі ви зможете вивчити один з проектів зимового саду:

Фото

Зимний сад на крыше дома Зимний сад на крыше дома Зимний сад на крыше дома Зимний сад на крыше дома Зимний сад на крыше дома Зимний сад на крыше дома Зимний сад на крыше дома

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.