Утеплення даху мінеральною ватою: методи теплоізоляції

Відповідальною складовою конструкції будь-якого будинку є дах, що захищає його від руйнівної дії негоди і підлягає (як і всі інші елементи будови) надійному утеплення. Значно частіше в якості теплозахисту в покрівельних конструкціях вживається добре загальновідома мінеральна вата. Утеплення даху цим матеріалом дозволяє зменшити тепловтрати через покриття будівлі в жорстке зимовий час року, і обезопасисть його від перегріву в літні спекотні дні.

Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

Нагадаємо, що особливо тверді вимоги пред’являються до термоізоляції даху в тому разі, в той час, коли під нею планується розміщення мансардного поверху.

Застосовувані матеріали

Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

Перед початком робіт по теплозахисту покрівлі, направлятися визначитися з вибором термоізолятору. Для цих цілей значно частіше використовуються:

 • мінеральна (базальтова) вата;
 • пінополістирол в пластинах;
 • тирсу;
 • засипка з керамзиту.

Вибір того або іншого виду теплоізолятора визначається можливостями та уподобаннями конкретного виконавця. У переважній більшості випадків традиційно вживається мінеральна вата. У нашій статті більш детально буде розглянуто цей варіант.

Переваги і недоліки

Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

Застосування мінеральної вати як утеплювач даху має безліч переваг, основними з яких є:

 • висока ступінь стійкості до займання;
 • відсутність шкідливих для здоров’я людей виділень;
 • гарні теплоізоляційні характеристики;
 • зручність укладання заготовок по обставині її малої ваги.

До недоліків такої теплозахисту прийнято відносити її високу гігроскопічність, сприяє насиченню матеріалу вологою з подальшим його руйнуванням з даної причини. Перед тим, як утеплювати мінеральною ватою вашу покрівлю, – в обов’язковому порядку потурбуйтеся про облаштування якісної гідро — і пароізоляції, постачальної надійний захист від випарів рідини.

Неспеціалізований порядок робіт

Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

Організація утеплювальних робіт, здійснюваних у ході підготовки покрівельного пирога до укладання покриття, передбачає їх поступове виконання такої послідовності:

 • З внутрішньої сторони стропильної системи набивається особлива решетування, застосовувана для утримання теплоізоляційного матеріалу в просторі між кроквами. Вибір кроку кріплення її планок вибирається, виходячи з розміру заготовок термоізолятору (в межах 20-30 см).
 • Після цього простору між кроквяними ногами укладаються пластини мінеральної вати (в більшості випадків, в один, час від часу в два шари). При монтажі потрібно стежити за тим, щоб в шарі утеплювача укладається не утворювалося наскрізних отворів, а краї плит розмішалися торкаючись до крокв.
 • По завершенні укладання плит мінеральної вати можливо перейти до монтажу гідроізоляції, яка набивається до кроквяних ніг поверх матів (сторінок) теплоізолятора і закріплюється на них не в натяжку, а з деяким провисанням.
 • На останньому етапі робіт з внутрішньої сторони (по латах) набивається поліетиленова плівка, яка застосовується в якості пароізоляції, що захищає матеріал від випарів рідини.
 • Утеплення різних конструкцій

  Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

  Самий недорогий і відносно нескладний варіант утеплення даху мінватою передбачає її укладання конкретно на цементні плити або дерев’яні конструкції плоских перекриттів.

  Для плоских покрівель повинні вживатися тверді теплоізоляційні плити, що відрізняються підвищеною щільністю (більше 150 кг/м3) з наплавленим на них шаром гідроізоляції. При укладанні утеплювача товщиною 25 см заготовки направлятися розташовувати по можливості щільніше одна до іншої; поряд з цим стикувальні шви не повинні бути на одній лінії (укладання в розбіг або з перев’язкою).

  Теплоізоляція скатних конструкцій зі кроквяної системою вимагає від виконавця величезних витрат часу і сил. У цьому випадку, збільшується витрата застосовуваного ізолятора, і зростає обсяг монтажних робіт, що пояснюється складністю кроквяної системи і необхідністю організації додаткових кріплень. Для заповнення простору між стропилами зобов’язана використовуватися щільна пружна вата з низькою питомою вагою і щільністю не нижче 40 кг/м3.

  У разі якщо товщина крокв перевищує товщину сторінок мінвати, робиться укладання в два шари. Другий шар повинен розміщуватися впоперек першого, що забезпечує перекриття стиків нижнього ряду, окрім можливість утворення при експлуатації в зимовий період, так званих, містків холоду.

  Особливості роботи з базальтової ватою

  Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

  Родзинкою користування базальтової ватою є можливість часткового скорочення витрат матеріалу, що дозволяє пара спростити його монтаж. Пояснюється це чудовими властивостями базальтового (або кам’яного) мінерального утеплювача:

  • повна негорючість;
  • високі показники паронепроникність;
  • біологічна стійкість;
  • незмінність форми;
  • гарні звукоізоляційні і діелектричні характеристики.

  Даний матеріал в один момент може використовуватися і як утеплювальний, і як вогнезахисний бар’єр в покрівельних конструкціях різного класу. При застосуванні кам’яної вати необхідність в облаштуванні пароізоляційної захисту у багатьох випадках зовсім відпадає.

  Утепление крыши минеральной ватой: методы теплоизоляции

  При теплоізоляції покрівель виробничих будівель високо цінуються діелектричні властивості кам’яного утеплювача, і його несприйнятливість до агресивних середовищ і хороша звукоізоляція. Базальтова вата досить технологічна; вона легко ріжеться і розкроюється, що дозволяє використовувати її для термоізоляції складних покрівельних конструкцій.

  Базальтовий теплоізолятор для різних типів дахів продається в рулонах, звичайно у вигляді напівжорстких і твердих плит, що мають покриття з фольги або без нього.

  Відео

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.