Установка сонячних батарей на даху: монтаж і обслуговування

Ще кілька десятиліть тому екологічно чисті джерела енергії в приватному секторі вважалися чимось немислимим. Не дивлячись на те, що і зараз вони ще не стали масовими, багато людей вже замислюються про ймовірне придбання і монтажі такої енергетичної альтернативи. У даній статті ми розповімо вам, як встановити сонячні батареї на даху.

Що вибрати

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Вибір типу фотоелектричних елементів це основний фактор, що визначає будівництво сонячної енергетичної станції. Головна відмінність матриць перетворюють енергію сонця в електрику міститься в методі виготовлення. При довгому та ретельному технологічному ході виходять більш продуктивні панелі, і навпаки. поглянути на їх класифікацію:

 • Найбільш дієвими і найдорожчими вважаються панелі, в яких кристали проходять фазу повного дозрівання і природного витягування. Їх ще іменують монокристаллическими. Продуктивність досягає 20 %.
 • Друге місце по ефективності займають елементи, де пропускається фаза витягування. В цьому випадку, в кристалах присутні деякі зернисті включення, що знижують неспеціалізовану продуктивність. Їх іменують поликристаллическими.
 • Плівкові елементи, досить часто використовуються в похідних варіантах, виготовляються способом «випарювання». Кремній вузьким шаром наноситься на покриття. При такому ході можливо виготовити елементи величезній площі. Вони володіють найдрібнішої ефективністю в межах 5-6 %, і їх ціна найнижча.
 • В окрему групу виділяють плівкові панелі на базі тиллурида селеніду кадмію та міді-індію, галію. Другі по своїй продуктивності дотягуються до позначки монокристалів, а перші схожі з плівковими з аморфного кремнію.

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Не рахуючи процесу виробництва, всі елементи відрізняються терміном роботи. Перший тип збереже свою працездатність більше 30 років, другий – близько 20, а ось третій та четвертий – не більше 10. Безперервна експлуатація веде до певного зносу. Найбільший він у третього виду, може бути близько 40 % за перші пару років. Найменший у першого виду – втрати складуть близько 10 % за 20-25 років.

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Зверніть увагу! Продуктивність, само собою зрозуміло, одна з найбільш значущих рис. Але цифра у відсотках свідчить тільки те, що вони мають більший ККД при меншій площі. Оптимального виходу енергії можливо добитися і більш недорогими пристроями, але для цього їх потрібно буде придбати більше і змонтувати на більшій площі.

Що необхідно врахувати

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Перед установкою необхідно завчасно прорахувати пара відповідальних моментів, що забезпечують комфортність і високу продуктивність:

 • У разі якщо розміщення всієї системи передбачається на даху будинку, потрібно передбачити можливість доступу до батарей. Вони потребують періодичного обслуговування, виходячи з цього спроектуйте майданчик для надійного переміщення.
 • Місце розміщення сонячних панелей не має закриватись високими деревами та іншими об’єктами, наприклад, будівлями, що відкидають тінь. Це принципово важливо, оскільки батареї продуктивність при зменшенні потоку фотонів, а деякі види зовсім перестають функціонувати. У разі якщо цього уникнути неможливо, то розгляньте можливість монтажу на окремих фермах або поворотних кріпленнях.
 • Принципово, щоб усі площини елементів спостерігали строго на південь. Допускається відхилення на південний захід або південний схід максимум на 20?. У разі якщо скати вашої даху спостерігають на захід і схід, тоді потрібно більш громіздка система або установка на окремій ділянці.
 • Залежно від широти, в якій ви живете, крім цього необхідно підбирати кут нахилу. Відхилення від рекомендованого не повинні бути більше 15?.

Методи складання

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Існують різні методи монтажу, кожний з яких ймовірно реалізувати самостійно. Не всі вони однаково дієві. Досить часто доводиться комбінувати пара способів для забезпечення найвищого ККД.

 • Поворотний механізм. Ця конструкція вважається однією з кращих. У кронштейни, на які монтується панель, вбудований електричний двигун, талановитий змінювати кут нахилу і повороту. Окремий датчик безперервно відстежує положення сонця і дає сигнал іншій системі.
 • На рамну конструкцію. Значно частіше використовується, з причини того, що підходить для більшості типів дахів.
 • Установка без підкладки. Такий метод буде актуальним, у разі якщо кут ската покрівлі вельми близький до 40?.

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Перший варіант є досить дорогим, останній буде актуальний для малої кількості користувачів. Крім цього в третьому методі немає можливості поміняти кут, що є вкрай важливим моментом при зміні пір року.

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Розглянемо виготовлення каркаса, як найбільш прийнятний варіант для більшості користувачів, для цього потрібно виконати наступні дії:

 • Приблизно обчислити неспеціалізований вага всієї конструкції. Це будуть панелі плюс решетування для них. Прикинути, чи витримає дах подібний вагу.
 • Вірно, у разі якщо посилити крокви в тих місцях, де планується закріплювати майбутню конструкцію.
 • Купити кутовий профіль розміром від 25?25 мм (він відправиться на перемички). Таких габаритів вистачить у тому випадку, якщо ви плануєте кріпити лише пара батарей. У разі якщо передбачається монтаж десятків квадратних метрів, то значення треба пропорційно збільшувати. Для основи можливо взяти залізний куточок 50?50 мм.
 • Краще, щоб неспеціалізований несучий каркас був зварним. Для його підйому на дах необхідно буде задіювати додаткову техніку, але така конструкція більш стійка до поривів вітру. У разі якщо за певних обставин це нереально, то зчленування можливо виконати за допомогою болтів 6 і 8 мм
 • У разі якщо вітру нечасті гості, то краще для виготовлення використовувати алюмінієвий профіль. У цьому випадку, неспеціалізований вага всієї конструкції істотно знижується, але ціна зростає.
 • У разі якщо спостерігати з торця, конструкція зобов’язана виглядати як прямокутний трикутник.
 • Не забудьте зробити скіс регульованим. Для цього передбачте рухливе з’єднання в нижній частині, і просвердлите пара отворів у вертикальному катете, щоб можливо було виконати підстроювання кута в різний час року.
 • Підстава закріплюється до покрівельних балок за допомогою шпильки, вона повинна бути діаметром 12 мм При необхідності місця кріплення підсилюють шайбами і підкладками з боку горищного.
 • Місця, де шпилька проходить наскрізь через покрівлю, потрібно шепетильно герметизувати, щоб дощова і тала вода не просочувалися всередину.
 • Панелі в більшості випадків посаджені на власну основу з алюмінієвим обрамленням. Його можливо сміливо фіксувати до опинилася каркаса за допомогою болтів.

Зверніть увагу! У разі якщо установка виконується в пари рядів, завчасно прослідкуйте, щоб при зміні кута падіння променя, передній ряд не затінював наступні.

Як обслуговувати

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

Догляд за перетворюючими елементами досить нескладна завдання, але часом можливо клопіткою.

 • Взимку по закінченні снігопадів, необхідно буде контролювати, не вкрив шар панелі. У разі якщо це так, то його принципово важливо відразу ж прибрати за допомогою щітки, щоб забезпечити відкритість фотоелементів для сонячних променів.
 • Періодично їх треба мити. Пил, розводи від дощової води, і пташки роблять все щоб ефективність батарей знизилася.
 • Іноді оглядайте вузли підстави. Бути може, деякі болти потрібно буде замінити. У разі якщо каркас залізний, вчасно видаляйте іржу.
 • Оглядайте місця кріплення до даху – вони не повинні протікати.

Установка солнечных батарей на крыше: монтаж и обслуживание

За відновлюваними джерелами енергії майбутнє. Ви маєте можливість приготуватися до нього вже зараз.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.