Встановлення аераторів на покрівлі

Вода – неповторний розчинник, завдяки якому відбувається більшість хімічних процесів. Вона може як позитивно, так і негативно впливати на деякі матеріали, наприклад, викликаючи їх корозію, виходячи з цього вкрай важлива встановлення аераторів на покрівлі, будь вона з профнастилу, металочерепиці і т. д.

Для чого потрібна підпокрівельна вентиляція?

Установка аэраторов на кровле

Кожна господиня, яка проводить час на кухні бажає, щоб у неї в обов’язковому порядку був установлений витяжна шафа. Це дозволяє виключити поширення різних запахів по всій квартирі і зберегти свіжість. Але є ще одна обставина, за якої принципово важливо мати конструкцію для того щоб роду. Якщо не провітрювати кухню або іншу кімнату, то з часом накопичується волога і утворюється конденсат, який неминуче призведе до зростання грибка, псування шпалер та інших неприємних наслідків. У сучасних будівлях вентиляції приділяється більше уваги, ніж в будівлях радянських часів, де «віддушина» перебувала в туалеті, в душовій і на кухні.

Установка аэраторов на кровле

А зараз уявіть собі, що відбувається під дахом будь-якого будинку. Велика частина будматеріалів володіють макропорами і можуть, певною мірою, пропускати вологу і повітряний простір. В ході життєдіяльності людини виділяється теплий пар, який у відповідності з законами фізики піднімається вгору. Досягнувши даху, він стикається з холодною поверхнею покриття, що веде до його осідання і утворення крапельок води. Крім цього, що зсередини відбуваються такі процеси, рідина може просочуватися і зовні. Це можливо сумним наслідком наявності маленьких тріщин, технічних отворів і нещільно прилягають матеріалу. Ось деякі результати для того щоб роду дій:

 • У разі якщо ваша покрівля виготовлена з профнастилу, металочерепиці або інших схожих матеріалів, то висновки про те, як ситуація буде розвиватися далі, напрошуються самі собою. Всі ми знаємо, що таке іржа. Вона утворюється завдяки окислення металу. Крім того, у випадку якщо є антикорозійне покриття, не забувайте, що воно не завжди. В ході монтажу мали можливість з’явитися подряпини або в місцях кріпленнях вода може отримати доступ під покриття. Далі відбувається руйнування, і дах починає текти.
 • Гірше йдуть справи, у разі якщо покрівля у вас є плоскою і покладена на залізобетонні плити перекриття. Бетон володіє макропорами і добре пропускає і вбирає воду. У більшості випадків верхній шар робиться з водовідштовхувального матеріалу. Виходячи з цього, піднімаючись знизу, пар виявляється в пастці і накопичується в плити. Далі відбувається руйнування залізних прутів арматури, що веде до зниження міцності неспеціалізованій конструкції. Також, бітумний шар починає мучитися від внутрішнього тиску і місцями можливо помітити здуття.
 • М’яке покриття не стало винятком в даній обстановці. Під нього укладається шар паробар’єра, у разі якщо рідина виявиться між цим шаром і верхнім покриттям, то при сонячній погоді вода починає розширюватися, збільшуючи внутрішній тиск. Вода в обов’язковому порядку відшукає собі вихід, але поряд з цим утворюються горбки, через які чудово може просочуватися дощова, тала і інша рідини.
 • У мокрій середовищі чудово розмножується цвіль, хвороботворні бактерії та інші мікроби, які призводять до псування шару утеплення, і балок. Підрахувати, у скільки обійдеться ремонт по закінченні для того щоб дії нескладно – , скільки коштує новий дах.
 • Ви розумієте, що мокру кімнату нагріти істотно складніше, для цього потрібно витратити більше теплоносія. Щоб її зігріти, необхідно спершу її висушити. Це ж справедливо і для мокрої покрівлі. Її теплоефективність може знижуватися фактично в два рази, у разі якщо своєчасно не видаляти вологу з-під неї.

Зверніть увагу! За одні дні людина здатна виділити в атмосферу до одного літра води, яка може залишитися в приміщенні або осісти на вікнах у вигляді конденсату.

Усвідомлення неприємності – початок її рішення

Установка аэраторов на кровле

Досліджуючи ранееприведенные обставини, ви переконалися, що з вологою, яка накопичується, потрібно щось робити. Для цього були створені особливі системи, які гарантують хороше провітрювання горищних приміщень. Але перед тим як буде виконана установка аераторів на покрівлі, потрібно розібратися з їх видами. З двох основних виділяють:

 • Активні – аератори, які володіють вбудованим електричним двигуном з вентилятором, що забезпечує примусовий продув, в той час, коли це потрібно, крім цього в конструкції може і не бути двигуна, але на верхній його частині можливо турбіна, яка розкручується від потоку дме вітер, а не від відмінності тиску в під дахом і надкрышном просторі, як вважають деякі.
 • Пасивні – ті, які забезпечують провітрювання завдяки природній циркуляції повітря.
 • Установка аэраторов на кровле

  Активні в більшості випадків використовуються в тих місцевостях, де температура навколишнього середовища не опускається нижче нуля лише в холодних приміщеннях. Вони мають глибоко втоплений патрубок, який досить часто з’єднується з неспеціалізованій системою вентиляції. Якщо він буде функціонувати при температурі нижче нуля, то обов’язково утворюється конденсат, крім цього він може швидко вивітрювати всю теплу повітряну прошарок. Нам це не підходить, виходячи з цього зупинимося на пасивних, серед яких є свої підвиди:

  • вентиляційна стрічка;
  • коньковий аератор;
  • гребінь звису;
  • грибковий аератор.

  Установка аэраторов на кровле

  Ціна на вироби подібного роду знаходиться в межах від 300 до 4000 рублів.

  Зверніть увагу! Кількість видувається повітря повинне бути дорівнює обсягу надходить, в іншому випадку буде витрачатися теплий повітряний простір з приміщень. Виходячи з цього необхідно подумати про систему софітів.

  Монтаж аератора

  Установка аэраторов на кровле Установка аэраторов на кровле

  Перед тим як перейти до яскравої установці, принципово важливо підібрати саме такий аератор, який підійде вам ось декілька порад:

  • Підбирайте дефлектор, який буде збігатися з неспеціалізованій колірною гамою. Це не буде створювати сумбуру і заманювати зайвої уваги до окремих деталей.
  • Матеріалом виробництва може служити пластик, нержавіюча сталь і алюміній. Ці матеріали стійкі до корозії і прослужать тривалий період часу. Не погоджуйтеся на прості залізні, оскільки з часом їх потрібно буде замінити.
  • Враховуйте кут установки. У більшості випадків він вказаний на упаковці. У разі якщо його не дотримуватися, тоді ви отримаєте більше неприємностей, ніж користі.

  Схема і принцип встановлення аераторів на м’якій покрівлі фактично нічим не відрізняється від монтажу на інші види поверхонь. Краще робити для того щоб роду роботу при укладанні даху, але не буде неприємностей, у разі якщо це зробити пізніше. Розгляньте пара практичних вказівок.

  • Не поспішайте! Отворів можливо наробити велику кількість, але повернути все назад буде дуже складно. Огляньте дах з внутрішньої сторони, оцініть стан утеплювача, і в разі якщо з’явилася цвіль або інші пошкодження – замініть його. Це легше зробити, поки ще нічого не розкрито.
  • Класичний аератор складається з патрубка, дефлектора і спідниці. Зараз вже можливо виготовити отвір, яка буде точно відповідати зовнішнім діаметром патрубка – це дозволить можливість запобігти наявність зайвих зазорів. Просто прикладіть трубу і обведіть її по контуру або скористайтеся який-небудь заготівлею відповідного діаметру.
  • Щоб патрубок не розхитувався, його потрібно правильно закріпити. Вставте його в отвір і прикиньте, який його розмір буде знаходитися всередині, поставте позначку. Зараз від заснування до даної позначки змастіть його особливим клеєм і знову вставити.
  • Візьміть герметик і пройдіться в місцях, де мали можливість з’явитися щілини.
  • Зараз одягніть спідницю. Вона додатково закриє місце стику і захистить від протікання. По всій її площі закріпіть її за допомогою саморізів. Краще застосовувати оцинковані з широким капелюшком, це дозволить краще притиснути її і виключить їх іржавіння.
  • Закріпіть дефлектор.
  • Ще раз огляньте конструкцію з усіх сторін, при необхідності пройдіться герметиком.

  Зараз ви володієте повною інформацією не тільки про те, що щось принципово важливо робити, але і із-за чого це направлятися робити. Монтаж аераторів – це непросто рекламний трюк або бажання компаній щось реалізувати, це запорука того, що ваша покрівля та будівля в цілому постійно будуть у хорошому і здоровому стані.

  Відео

  У цьому відео продемонстровано поступовий монтаж покрівельного аератора для м’якої покрівлі:

  Подивіться відео про монтажі вентиляційних виходів на покрівлі з металочерепиці:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.