Види плоских дахів

Різні види плоских дахів відносяться до досить поширеним конструктивним рішенням, часто використовується як в промислових, так і в приватних спорудах. Зазначені конструкції відрізняються цілим рядом особливостей, які пов’язані з видом застосовуваного підстави, і зі складом їх окремих складових, що утворюють так званий покрівельний пиріг.

Склад покрівельного пирога

Виды плоских крыш

При розгляді розрізу плоскої покрівлі можна зрозуміти, що вона являє собою покриття з декількох шарів, у складі якого є:

 • плоску основу;
 • особливий пароізоляційний шар;
 • шар утеплювального матеріалу;
 • захисний гідроізоляційний шар.

Підставою формується багатошарового покриття, в більшості випадків, допомагає стандартне залізобетонне перекриття або ж зварна конструкція, виготовлена з штампованого залізного профілю.

Зверніть увагу! В якості пароізоляційного шару значно частіше вживаються рулонні або бітумні матеріали, що створюють надійне загородження для рідини, що піднімається з житлових приміщень.

Для утеплення плоских покрівель зможуть вживатися матеріали самого широкого спектру, зокрема:

 • проста мінеральна вата в пластинах;
 • гравійний шар з керамзиту;
 • плити з пінополістиролу;
 • класична стяжка з цементу і піску.

Гідроізоляційний шар такої покрівлі, в більшості випадків, виготовляється з тих же рулонних матеріалів, що виготовляються на базі високотехнологічних бітумних складів. В останні роки для цих цілей все частіше вживаються сучасні мембрани ПВХ або особливі бітумні мастики. Поряд з цим основною вимогою, що пред’являються до гідроізоляційного матеріалу, що застосовується як в приватних будинках, так і на покрівлях публічних споруд, є його еластичність, яка забезпечує потрібну стійкість покриття до різких перепадів температури навколишнього повітря і ймовірним механічних пошкоджень.

Склад покрівельного пирога визначається функціональним призначенням даху, яка може мати наступні конструктивні виконання:

 • класична монолітна дах;
 • експлуатована покрівельна майданчик;
 • дах з інверсійним покриттям (як окремий випадок придатною до експлуатації покрівлі).

Переваги і недоліки

Виды плоских крыш

До переваг плоских дахів направлятися віднести такі їх властивості, як:

 • Унікальний зовнішній вигляд, і можливість обладнання на покрівлі маленької майданчики, застосовуваної в якості висотної території відпочинку.
 • Економічність конструкції, не потребує виготовленні багатоярусних кроквяних систем і відрізняється обмеженою площею оборудуемого покриття.
 • Простота ремонту покрівельного пирога, не пов’язана з заміною величезної кількості елементів конструкції.
 • Зверніть увагу! До недоліків перекриттів разглядываемого нами класу можна віднести певні труднощі при підготовці проекту, растолковываемые необхідністю обліку великих навантажень на елементи конструкції при малих кутах нахилу ската (вони в більшості випадків не перевищують 5-12°).

  Примикання

  Виды плоских крыш

  Для захисту покрівельного пирога від дощу і снігу в ході його формування особлива увага повинна приділятися ділянках примикання до суміжних елементів будівельних конструкцій (стін, труб, висновків вентиляційних систем тощо). До елементів примикання, які потребують особливого захисту, направлятися крім цього віднести покрівельні свеси і обмежувальні парапети.

  Для закриття цих проблемних місць в набір готового покриття повинні входити особливі конструктивні вузли, монтовані на територіях примикання.

  Зверніть увагу! Конструктивні вузли забезпечують повну герметичність стиків утворюються, і дозволяють утеплити ділянка покрівлі, конкретно примикає до цього місця.

  Пристрій покрівлі неексплуатованої

  Виды плоских крыш

  Найпоширенішим видом плоских конструкцій є класична м’яка дах, склад якої в розрізі виглядає наступним чином:

  • несуча плита, яка є підставою покрівлі;
  • захисний пароізоляційний шар;
  • теплоізоляційне покриття на базі пластин з мінеральної вати або пінополістиролу;
  • гідроізоляційне килимове покриття з будь-якого битумосодержащего рулонного матеріалу.

  До переваг конструкцій цього класу можна віднести їх відносно низьку ціна, і відносну простоту виготовлення захисного шару. Досягти цих показників вдалося за рахунок застосування при його формуванні сучасних напилюваних матеріалів, таких, наприклад, як мембрани на базі ПВХ. направлятися відзначити крім цього, що зазначені матеріали вживаються значно частіше при влаштуванні гідроізоляційного частини комплексного покриття і характеризуються гарними водовідштовхувальними властивостями.

  При монтажі мембранного матеріалу спочатку із стандартного рулону готуються шматки полотна певної довжини, які настилаються після цього на поверхню підстави даху близько один до іншого.

  Зверніть увагу! Для того щоб отримати з окремих шматків полотна незбиране суцільне покриття – вам потрібна особлива зварювальне обладнання, при застосуванні якого не утворюється відкритого полум’я.

  Для підготовки верхнього гідроізоляційного шару плоскої покрівлі зможуть використовуватися і особливі мастики, які в рідкому вигляді наносяться поверх пластин теплоізоляційного матеріалу. Для цих цілей, в більшості випадків, вживаються склади, що виготовляються на базі гідрофобних поліуретанових смол. По закінченні їх рівномірного нанесення на утеплене підстава матеріал через деякий час самостійно полімеризується, утворюючи суцільне покриття, що нагадує за зовнішнім виглядом ту ж мембрану.

  Ще одна техніка формування верхнього захисного шару передбачає застосування для цих цілей так званої наплавлюваного гідроізоляції, що є самим доступним варіантом для рядового виконавця (по співвідношенню ціни і якості, а також). Використовується в цьому випадку бітумно-полімерний матеріал, вироблений у вигляді суцільних полотен, утворює міцний поверхневий шар, не схильний до гниття. Даний матеріал частенько використовується крім цього і при облаштуванні так званих експлуатованих (жилих) покрівель.

  Пристрій жилої даху

  Виды плоских крыш

  І за назвою, і за такої конструкції покрівлі сходу можливо додуматися, що вона може вживатися для обладнання додаткових територій проживання на даху, зокрема:

  • маленьких спортивних майданчиків і кафе;
  • стоянок автотранспорту;
  • окремих висотних територій озеленення і т. п.

  Зверніть увагу! Відразу обмовимося, що облаштування аналогічного споруди зажадає від вас великих матеріальних витрат, але воно дозволяє більш дієво застосовувати вільні площі на даху.

  Облаштування таких конструкцій вважається обгрунтованим і в тих випадках, в той час, коли на даху передбачається розміщення якого-небудь особливого обладнання. Поряд з цим у відповідності з вимогами СНиП, навантаження на плоске покрівельне підстава зобов’язана рівномірно розподілятися по поверхні покриття, що виключає можливість потрапляння покрівельного пирога на окремих його ділянках.

  Особливості інверсійного покриття

  Виды плоских крыш

  Конструкція так званої інверсійної даху значно відрізняється від всіх відомих видів покрівельних покриттів і відчуває недолік, внаслідок цього в окремому розгляді. Порядок формування покрівельного пирога в инверсионном виконанні значно частіше виглядає наступним чином:

 • Спершу на залізобетонне перекриття з фіксацією на бітумний праймер і маленьким ухилом настилається гідроізоляційний матеріал, на який після цього укладаються тверді утеплювальні плити.
 • Поверх утеплювальних пластин формується дренажна територія з особливим армованим покриттям.
 • Вся ця конструкція закривається геотекстильної тканиною, робить функцію захисту від механічних пошкоджень.
 • Для формування верхнього шару для того щоб покриття може вживатися будь-який закладений у проекті матеріал (земляна засипка або тротуарна плитка, наприклад).
 • На закінчення нагадаємо, що у разі якщо облаштування класичної покрівельної конструкції (з покриттям з черепиці, наприклад) в повній мірі можливо виконано самостійно, то при спорудженні плоского даху ви, найімовірніше, не зможете обійтися без допомоги експертів, які володіють повним комплектом всього потрібного для роботи обладнання.

  Відео

  У цьому відео продемонстрована ще одна технологія виготовлення плоского даху:

  Про переваги і родзинки експлуатованої плоскої покрівлі ви маєте можливість визначити з наступного матеріалу:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.