Скляний дах в будинку

Ще недавно встановлення скляного даху мали можливість дозволити собі тільки заможні люди. У приватному будівництві вони фактично не використовувалися. Панорамний дах бачилася лише в музеях, дорогих готелях з VIP-апартаментами і габаритних оранжереях. Завдяки стрімкому формуванню технологій, скляний дах в будинку перестала бути предметом розкоші. Зараз вони доступні кожному пересічному власникові будинку. Дахи з скла бачаться і в оформленні дачних будинків, і в заміському будівництві. Веранди, зимові сади, майстерні живописців все частіше будують зі скляними дахами.

У даній статті звернення відправиться про те, як правильно вибрати форму і вигляд даху, які конкретно види матеріалів вживаються для таких конструкцій.

Різновиди скляних дахів

Стеклянная крыша в доме

Нижче наведено найбільш впізнавані форми і види дахів:

 • Плоскі горизонтальні даху.
 • Багатогранні піраміди.
 • Одно — і двосхилі дахи.
 • Скляні куполи.
 • Арки.
 • Не дивлячись на те, що значно частіше ці види дахів зараз використовуються в будівельних роботах монументальних будівель, їх з успіхом встановлюють і при будівництві приватних будинків. Скляний дах в будинку естетично приваблива, практична, функціональна, забезпечує хороше освітлення.

  Стеклянная крыша в доме

  Скляні куполи або зенітні ліхтарі дозволяють вільно проходити світла в будинок, грають роль і вікна, і даху. Серед родзинок конструкції можливо відзначити герметичність, звуко — і теплоізоляцію, довговічність і міцність, високу безпеку, мінімальну витоку тепла економію електрики. Таку конструкцію можливо застосовувати при спорудженні зимового саду або оранжереї, передпокою. Світлопрозора конструкція купола вписується в будь-який інтер’єр, поєднується з різними архітектурними рішеннями.

  Стеклянная крыша в доме

  Скляні арки зроблять кімнату більш повітряної і освітленою. При правильному підході і вмілому дизайнерському оформленні арка виділить переваги будинку. У разі якщо зробити її у відповідному місці, то арка дозволить насолоджуватися природним ландшафтом і прекрасними видами.

  Типи профілів для рамного каркасу споруди

  Складність монтажу скляного даху сильно залежить від типу рамного каркасу. Він визначає характеристики і міцність взятої конструкції. Рами можуть бути зроблені з сталевого, алюмінієвого або комбінованого профілю (алюміній і дерево). Деревина володіє специфічними властивостями, виходячи з цього підходить для облаштування даху не завжди. Приміром, в оранжереях створюється особливий мокрий мікроклімат, потрібний для правильного розвитку рослин. В таких умовах деревина може почати швидко гнити, чому скляний дах виявиться недовговічним.

  Каркас в оранжереї можливо виконати з алюмінієвого профілю своїми руками. Матеріал має маленьку вагу, чому знижується навантаження на несучі стінки і збільшується міцність даху. Основний недолік алюмінієвого профілю — висока теплопровідність, збільшує втрати тепла взимку. Міцнісних рис алюмінію час від часу не вистачає, чому для монтажу несучої конструкції може застосовувати сталевий профіль.

  Стеклянная крыша в доме

  Він володіє найбільш високими показниками міцності. Але одночасно з цим сталь має величезну вагу, чому буде створюватися величезна навантаження на стіни і фундамент. Крім цього, сталь піддається корозії, а це передбачає додатковий догляд за нею, зокрема своєчасну обробку металу антикорозійними засобами.

  Комбінований профіль має ряд переваг. Тут поєднується легкість і міцність алюмінію з декоративністю і низькою теплопровідністю дерева. Для тераси і передпокою даний матеріал підходить ідеально, а для зимового саду і оранжереї, як вже згадувалося вище, застосовувати його не слід.

  Зверніть увагу! ПВХ профіль має низьку міцність, виходячи з цього його можна використовувати при монтажі каркаса для скляного даху.

  Особливості скляних дахів

  Дахи з скла, не дивлячись на те, що і відрізняються особливою привабливістю, мають і ряд особливостей, які чи можливо назвати перевагами. Виходячи з цього, якщо ви вирішили встановити скляний дах, то повинні врахувати деякі факти:

 • У жаркий час року дах зі скла піддається сильному нагріванню, внаслідок цього в приміщенні буде складно зберегти комфортний мікроклімат. А це вказує, що ще на етапі проектування направлятися подбати про ізоляцію, приглушающей сонячне світло. Альтернативний варіант – кондиціонер.
 • Всі шви повинні мати посилену герметизацію і ізоляцію, оскільки покрівельний матеріал при монтажі скляного даху не укладається внахлест.
 • Скло — це крихкий матеріал, виходячи з цього при монтажі даху це направлятися враховувати. Для дахів вживається скло, яке при розбиванні не залишає гострих граней і осколків. Як варіант, вибирайте ударостійкий матеріал.
 • Скляний дах може запорошитися. Необхідно передбачити доступ для її періодичного очищення.
 • Стеклянная крыша в доме

  Типи склопакетів

  У більшості випадків, для скління даху вживається однокамерний склопакет. Це пояснюється тим, що двокамерні склопакети істотно збільшать вага конструкції. Перед тим як зробити скляний дах, подбайте про те, щоб готова конструкція була надійною. Дайте перевагу склопакетам з загартованого скла. Само собою зрозуміло, вони обійдуться дорожче, але і конструкція буде надійніше.

  Хорошим варіантом для скління вважається структурний склопакет. Його особливість в тому, що зовнішнє скло більше внутрішнього. Для монтажу цих стекол вживається особливий профіль із застосуванням клею, стійкого до перепадів температур.

  Стеклянная крыша в доме

  Зверніть увагу! При установці структурного склопакета не вживаються зовнішні притискні планки.

  Готова поверхня виглядає повністю гладкою. Будинок виглядає незвично і елегантно. Опади не затримуються на поверхні такої даху.

  Для поліпшення удароміцності конструкції замість скла зможуть бути використані полікарбонатні панелі товщиною 18 мм. Вони добре пропускають світло і поряд з цим витримують важливі навантаження.

  Зверніть увагу! Полікарбонат — хороша альтернатива склу. Між рамою і кромкою сторінки направлятися залишати зазор до 5 мм, тому, що матеріал має великий коефіцієнт теплового розширення.

  Проектування скляних і полікарбонатних дахів

  У випадку якщо планується установка даху з прозорих матеріалів, то ще на етапі проектування подбайте про те, щоб зимовий період дах не обросла величезними сніговими заметами і не покрилася шарами льоду. Це передбачає грошові витрати, тому, що необхідно буде встановити систему підігріву скла. Більш економічний варіант перебуває у підвищенні кута нахилу даху до 30 і більше градусів. При таких умовах опади будуть сходити з даху мимовільно.

  Стеклянная крыша в доме

  Для надійної гідроізоляції стиків скористайтесь стеклоизолом. Матеріал являє собою склотканину, вкриту з добавками бітумних полімерів і грубозернистої відсипання.

  Перед тим як провести ізоляцію стиків стеклоизолом, принципово важливо як слід провести монтаж каркаса скляного даху, яка на даному етапі вже повинна бути надійно з’єднана з основним покрівельним матеріалом.

  Стеклянная крыша в доме

  Не дивлячись на те, що зведення скляного даху справа не з легких, виконати це можливо самостійно. Результати такої роботи просто чудові, що підтверджується безліччю фото. Якщо ви не уявляєте, як вірно зводиться каркас скляного даху, доречно переглянути відповідний відео-урок. У випадку якщо у вас ще залишилися питання по темі, то пишіть коментарі до статті. Ми незмінно ради надати допомогу випадковим візитерам і постійним користувачам сайту!

  Відео

  Скляний дах можливо зсувний:

  Фото

  Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме Стеклянная крыша в доме