Сходи на мансарду самому

Пристрій житловий приміщення під дахом будинку стало практичним рішенням, збільшує потрібну площу. Щоб встати в приміщення, потрібно встановити надійні сходи. Виробники пропонують багатий вибір готових конструкцій, але їх придбання не завжди виправдана через невідповідних розмірів і високої вартості. Виготовлена сходи на мансарду своїми руками – це розумне рішення, її габарити личны і відповідають розміру приміщення. Встановивши конструкцію самостійно, можливо вірити в її безпеки і міцності.

Вибір матеріалу

Лестница на мансарду самому

 • Сходи з дерева — популярний варіант для установки в приватному будинку. Екологічно надійний, простий в обробці і прекрасний матеріал вживається для різних моделей конструкції: на косоурах, прямих одномаршевых або розкладних. Вживається деревина 1-2 сорту, без сучків і недоліків. Серед хвойних порід популярні модрина, сосна, кедр. Міцні і добротні сходи виготовляють з ясена і дуба.
 • Залізні сходи обчислені на довготривале і надійне застосування, вони міцні, не побоюються рідини, не горять. Даний матеріал можливо застосовувати для конструкції, розміщеної зовні будівлі. Залізні елементи стають стильним доповненням інтер’єру.
 • Цементні сходи відрізняються міцністю, але вони важкі і встановлюються в просторих кам’яних будівлях.
 • Комбіновані конструкції з металу і скла виглядають легко і ефектно, вони досить міцні і довговічні, але коштують дорожче інших моделей.
 • Лестница на мансарду самому

  Конструкції: яку вибрати

  Класична маршеві сходи з одним або двома прольотами забезпечує ергономічний підйом в мансарду. Конструкція з одним маршем встановлюється під кутом 30-45 градусів. Вона підійде для приміщення з висотою стелі не менше 2,5 м, в іншому випадку ступені будуть занадто круті. Двухмаршеві модель встановлюється в кутку приміщення, вона вимагає менше місця, ніж конструкція з одним проходом. Поворот між маршами утворює 90 або 180 градусів, його роблять у вигляді сходової площадки. Проектування такі сходів виконується разом з складанням неспеціалізованого задуму будинку.

  Лестница на мансарду самому

  Гвинтові сходи економить простір і має унікальний зовнішній вигляд. Конструкція складається з забіжних ступенів, прикріплених до центрального опорного стовпа. Підніматися такої сходах незручно і небезпечно, виходячи з цього постійно встановлюються якісні перила.

  Складні сходи виготовляються з дерева або з металу, вона встановлюється, у разі якщо мансардним приміщенням рідко користуються. Така модель не формує неприємностей з вільним місцем, легко монтується, не потребує попереднього планування. Конструкція має кілька секцій, які складаються і забираються в люк.

  Лестница на мансарду самому

  Сходи на мансарду може размешаться не тільки в будинку, але і зовні. Окремий вхід в приміщення робить його більш приватним. Зовнішня сходи вибирається в стилі близькому до обробки фасаду будівлі. У разі якщо конструкція монтується з дерева, то термін його роботи подовжують нанесенням лаку і антисептика.

  Розміри

  Лестница на мансарду самому

  Для ергономічного і надійного пересування по сходах виведені рекомендовані величини конструктивних елементів:

  • висота сходинки до 20 см;
  • мінімальна ширина прольоту 80-90 см;
  • ширина щаблі 30-40 см;
  • висота подступенка 15-20 см;
  • ширина сходового прольоту від 80 до 100 см;
  • перила встановлюються на висоті 90 см;
  • кут нахилу коливається від 20 до 45 градусів;
  • краще непарна кількість східців.

  Проектування

  Лестница на мансарду самому

  Практичним і доступним варіантом для виготовлення своїми руками є одномаршові деревна сходи на косоурах. Виготовлення конструкції починається з вирізування та розмітки місця під люк для проходу в мансарду. Перекриття розрізається циркулярною пилою за розмірами сходового прольоту. Отвір роблять прямокутної форми. Всі подробиці сходів, їх розташування і розміри відзначаються на кресленні. Підраховується кількість ступенів в прольоті, для цього мотузкою заміряють відстань від початку сходів до підлоги мансарди. глибина і Висота щаблів, розмір проступи залежать від кута нахилу, чим крутіше сходи, тим менше ширина східців. У разі якщо конструкція має два прольоти, то вони повинні размешаться під одноманітним кутом, а сходовий майданчик встановлюють перед тим, як зробити косоури.

  Елементи сходів

  Лестница на мансарду самому

  Косоур – бічна балка, що є несучою опорою для ступенів. Для неї використовується клеєний брус з хвойної деревини, його товщина 65 див. Зовнішня частина косоура фрезерується і обробляється шліфувальною машиною. У верхній частині дошки виконується шип розміром 50-100 мм, який буде потрібно для закріплення люка. Під шип косоура в перекритті вибивається стамескою паз.

  Проступь – поверхня сходинки, на яку наступають при ходьбі. Для неї вживаються дошки товщиною від 35 до 50 мм.

  Зверніть увагу! Чим ширше проліт, тим надійніше повинна бути щабель.

  Подступенок – вертикальна дощечка між східцями, вона не завжди встановлюється. Товщина елемента утворює 1-2 див.

  Етапи монтажу

  Лестница на мансарду самому

  Косоур прикладається до стінки під обраним кутом і тимчасово закріплюється. На ньому розмічаються місця пропилів для закріплення ступенів. Для розмітки береться висота подступенка і глибина ступенів. Після закінчення нанесення позначок дошку знімають і роблять розпили по лініях. Для стикування косоура з нижньої поперечною балкою виконується запив 5?5 див. Другий косоур виконується подібно до першого. У разі якщо ширина прольоту перевищує 120 см, потрібна установка трьох косоурів.

  Першим встановлюється пристінний косоур, його нижня частина впирається в брусок, а верхня частина примикає до міжповерхового перекриття. У цьому місці підготовлений паз для шипа косоура, елементи з’єднуються за допомогою столярного клею. Друга балка встановлюється паралельно першій, суворо дотримується кут нахилу.

  Зверніть увагу! Для надійності подробиці скріплюють залізними пластинами. Кріплення косоурів має бути твердим і виключати можливість зсуву конструкції. Балку біля стінки фіксують саморізами.

  Монтаж сходів починають знизу, для кріплення беруться саморізи, їх втоплені головки закриваються деревними заглушками. Другий варіант фіксації проступи – застосування клею і шурупів. Для деревних ступенів можливо застосовувати кріпильні нагелі з того ж матеріалу. По закінченні першої ступені встановлюється подступенок. Всі заплановані елементи кріпляться послідовно друг за іншому.

  По закінченні монтажу всіх ступенів встановлюються балясини, до яких кріпляться перила. Стійки розміщуються на кожному ступені і фіксуються болтами. Висота огорожі повинна бути дорівнює 85-90 див.

  Зверніть увагу! Всі подробиці піддаються ретельній шліфовці, їх поверхня повинна бути рівною, без шорсткостей.

  Деревні подробиці конструкції піддають обробці антисептичним складом і антипіреном. Наносити захисні розчини можливо по закінченні монтажу сходів або на окремі елементи до їх складання. Привабливості конструкції додасть покриття шаром лаку.

  Сходи на мансарду — невід’ємний елемент будинку, її розмір і форма вибираються особисто. Виконуючи розробку виготовлення і маючи деякі навички теслярського ремесла, можливо зробити міцну і привабливу конструкцію самостійно.

   

  Відео

  Інструкція з виготовлення гвинтових сходів:

  Схеми

  Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому

  Фото

  Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому Лестница на мансарду самому

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.