Що краще застосовувати для гідроізоляції даху: вибір найбільш

При облаштуванні покрівельної конструкції у знову споруджуваному будинку ви обов’язково зіткнетеся з проблемою, яка пов’язана з тим, який гідроізоляційний матеріал краще застосовувати для даху.

Поряд з цим вибір підходящого для вас захисного покриття, в більшості випадків, визначається такими зовнішніми факторами, як:

 • темперамент кліматичних умов у вашій місцевості (наявність різких коливань температури повітря, кількість опадів, сила вітру тощо);
 • особливості конструкції покрівельної системи і передбачувані навантаження на неї;
 • ціна одержуваного матеріалу.

Види захисних покриттів

Что лучше применять для гидроизоляции крыши: выбор наиболее

Що стосується параметрів самого гідроізоляційного матеріалу, то він зобов’язаний відповідати наступним технічним вимогам:

 • створення мінімального навантаження на кроквяну систему (тобто, матеріал повинен бути досить легким і еластичним);
 • захист шару утеплювача від вологи і механічних впливів;
 • забезпечення можливості вентиляції підпокрівельних просторів з метою виведення назовні утворюються в житловому приміщенні водяних парів (мокрих випаровувань).

Что лучше применять для гидроизоляции крыши: выбор наиболее

При розгляді відомих видів гідроізоляційних покриттів виділяють дві головні групи матеріалів: підпокрівельні плівки (перфоровані або з антиконденсатним шаром) і полімерні мембрани.

Зверніть увагу! Так іменовані перфоровані плівки в більшості випадків розміщуються між утеплювачем і самим покриттям і зможуть використовуватися в покрівельних конструкціях будь-якого класу. Через низьку паропроникність плівкових матеріалів при їх монтажі потрібно передбачити особливі отвори, що забезпечують можливість додаткової вентиляції підпокрівельних просторів.

Что лучше применять для гидроизоляции крыши: выбор наиболее

Гідроізоляційні плівки з антиконденсатним шаром, в більшості випадків, використовуються на дахах з залізним покриттям і не потребують особливої вентиляції. Але при виборі цього виду захисного матеріалу особливу увагу має приділятися показником його паропроникності.

Мембрани

Что лучше применять для гидроизоляции крыши: выбор наиболее

Гідроізоляційні мембрани володіють неповторною властивістю пропускати назовні накопичився в приміщення пар, в один момент заважаючи проникненню рідини в простір під покрівлею. Матеріал цього типу може монтуватися конкретно на утеплительном матеріалі (без облаштування особливого вентиляційного зазору). Поряд з цим конденсат на поверхні теплоізоляції не утворюється.

Мембранні захисні покриття активно використовуються в будівлях з опалювальними підпокрівельних просторами, і при переробці холодних горищних приміщень в житлові мансарди.

За показником паропроникності всі впізнавані мембранні вироби поділяються на два головних класи. Це:

 • Псевдодиффузионные мембрани (ті ж перфоровані плівки з низьким рівнем пароізоляції), які потребують особливої організації вентиляційної ніші.
 • Дифузійні (супердифузійні) мембранні плівки, що не вимагають додаткової вентиляції.
 • Что лучше применять для гидроизоляции крыши: выбор наиболее

  Для покрівель з простого шиферу може використовуватися як недорога перфорована плівка, так і більш витратна супердифузійна мембрана. В останньому випадку захисне покриття укладається конкретно на поверхню теплоізоляційного матеріалу. Поряд з цим сумарні витрати на облаштування обох видів гідроізоляції приблизно одноманітні (не дивлячись на те, що мембрану направлятися віднести до більш якісного увазі захисних покриттів).

  Відео: монтаж мембранної покрівлі

  Переглядайте крім цього:

  Монтаж мембрани на покрівлі