Шиберна заслінка для димоходу

Рівень якості тяги в димоході є одним з факторів, що впливають на ефективність функціонування опалювальної системи. Вона допомагає надходження достатньої кількості повітря для повного згоряння пального та сприяє своєчасному відведення газів. Відсутність тяги провокує погіршення всіх процесів і походження зворотної тяги, в той час, коли продукти горіння потрапляють у приміщення. Це формує виникнення пожежі та загрозу отруєння. Для регулювання процесів відведення газу по каналу встановлюється шиберна заслінка для димоходу.

Конструкція шибера висувного

Шиберная заслонка для дымохода

Шибер – це залізна заслінка, встановлена для повного або часткового перекривання димового каналу. Її монтаж дозволяє змінювати інтенсивність і тягу горіння пального. Для виготовлення подробиці вживається термостійка нержавіюча сталь. Товщина її стінок утворює 0,5–1 мм В цегляних димоходах вірогідний варіант застосування засувки чавунної. Вона має велику кількість переваг: міцність, тривалий термін роботи, стійкість до хімічної дії.

Зверніть увагу! Основний недолік чавунного шибера – велика вага, виходячи з цього подробиця не призначена для залізних труб.

Шиберна заслінка обчислена на експлуатацію при температурі до 900?C. Вона встановлюється неподалік від топкової камери на першому метрі димоходу. Це місце не можна утеплювати, щоб не заклинило заслінку. По закінченні припинення процесу горіння її цілком закривають, щоб тепло не йшло на вулицю.

Характеристики

Шиберная заслонка для дымохода

 • Конструктивною родзинкою подробиці є невеликий стійкість і коефіцієнт розширення до механічного навантаження.
 • Залізна поверхню заслінки відполірована до гладкості і дзеркального блиску. Це потрібно для забезпечення вільного проходження продуктів горіння.
 • При стандартному виконанні заслінка перекриває до 85% площі димохідного каналу. Це оптимальний показник для виведення продуктів горіння.
 • Висока теплопровідність залізного шибера не формує перешкод в системі теплообміну.
 • Нержавіюча сталь характеризується хорошою стійкістю до дії кислотних сполук та вологи.
 • Низький коефіцієнт розширення шиберной заслінки позитивно позначається на експлуатаційних чортів. Подробиця не вимагає обліку трансформації розмірів при коливанні температури.
 • Моделі шибера

  Шиберная заслонка для дымохода

  Вживається дві конструкції заслінки димоходу:

 • Висувний шибер – поширена конструкція, воображающая собою горизонтальну пластину, що переміщається в спеціальних пазах. Частина заслінки видалена, щоб крім того при повному закритті забезпечувалося переміщення газу і не порушувалася пожежна безпека. Від її стану залежить розмір димохідного каналу. Таку конструкцію нескладно виготовити самостійно.
 • Поворотний шибер – заслінка закріплюється на залізному стрижні і обертається навколо своєї осі. Ця конструкція іменується дросельної, вона менш надійна і встановлюється, у разі якщо технічно нереально застосовувати висувну модель. Регулювання пластини виконується особливої ручкою. Такий тип шибера підходить для газових котлів, димар яких заборонено герметично перекривати. Для банних печей, протапливающихся лише іноді, така конструкція не підходить, в них встановлюють висувну кришку. З його допомогою заборонено частково регулювати зміна перерізу димоходу, а можливо закрити або відкрити його.
 • Шиберная заслонка для дымохода

  Установка шибера в цегляний димар

  Шиберная заслонка для дымохода Розмір шиберной заслінки підбирається у відповідності з діаметром димоходу, на який вона буде встановлена. Монтаж заслінки виконується на початковій стадії пристрою димохідного каналу.

 • Викладається перший ряд цегли для димохідної труби.
 • У бічних цеглинах другого послідовності вирізують пази по товщині шиберной засувки.
 • У передньому цеглі вирізається наскрізний отвір для розміщення ручки заслінки.
 • Для закріплення шибера не потрібно фіксаторів, він тримається на місці, завдяки щільному приляганню.
 • Шиберная заслонка для дымохода

  Для установки береться готова подробиця з чавуну або нержавіючої сталі. Пази в цеглі виконуються болгаркою з колом для каменю. По закінченні установки заслінки необхідно оглянути димар, щоб виключити походження щілин. При виявленні зазорів направлятися їх розчином замазати шамотної глини.

  Інший метод монтажу підійде для дросельної заслінки, він іменується труба в трубі. Конструкція, воображающая фрагмент труби, вставляється в димохід відповідного діаметру.

  Зверніть увагу! Установка не має засобів кріплення, а сама подробиця тримається завдяки щільному приляганню до поверхні каналу.

  Робимо поворотний шибер самостійно

  Шиберная заслонка для дымохода

  При експлуатації димаря може з’явитися необхідність заміни шибера, а заслінка стандартного не підходить для даної конструкції. При таких умовах заслінку виготовляють самостійно за розмірами труби.

  Для роботи знадобляться ножиці по металу, дриль, зварювальний апарат та болгарка.

  • З металевих куточків з розміром полиці 35-45 мм зварюють раму для заслінки. Розмір подробиць відповідає діаметру труби.
  • В рамі просвердлюють отвори для закріплення осі. Для шибера з прямим поворотом вони знаходяться в горизонтальній площині, а для кутового – по діагоналі.
  • З двох відрізків півдюймової труби приварюються втулки, які забезпечують обертання осі.
  • Заслінка вирізається за величиною рамки, матеріалом допомагає металевої лист товщиною 2-3 мм.
  • В отвори рами вставляється вісь, на якій буде кріпитися заслінка. Друга частина залізної подробиці стане ручкою для регулювання.
  • Пластина, що вставляється в рамку і фіксується на осі зварюванням.
  • Для надійного застосування між рамою і заслінкою зобов’язаний залишитися зазор в 1 мм.
  • Щоб забезпечити фіксацію пластини у відкритому стані, встановлюється обмежувач.

  Шиберная заслонка для дымохода

  Зверніть увагу! Вибір моделі шибера залежить від типу і конструкції димоходу опалювальної системи, але його установка необхідна. Пристрій дозволяє регулювати рівень тяги і зберігати систему опалення в робочому стані.

  Відео

  Даний відеоролик про те, як зробити шиберних заслінку прямокутного перерізу:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.