Ремонт м’якої покрівлі самому

Яка частина будинку найвідповідальніша? Мабуть, відповідь на дане питання крім цього не очевидна, як і на питання про головному органі в тілі людини. Тут відповідальний комплекс. Лише справне функціонування всіх складових частин дозволить цілому нормально робити свої завдання, а походження недоліків малого, веде до наслідків, що відбивається на всьому іншому. Це твердження справедливо незмінно. Так, наприклад, у разі якщо почала протікати покрівля, то з часом це призведе до появи плісняви та руйнування спершу кроквяної системи, а пізніше і самих стін. Роботи по ремонту покрівлі повинні проводитися вчасно, а стежити за її справністю потрібно незмінно. Ремонтні роботи будуть деякою мірою відрізнятися в залежності від застосовуваного покрівельного матеріалу, і в цьому відношенні м’яка покрівля в один момент один з найбільш простих і найбільш складних варіантів. Про те, як здійснити ремонт м’якої покрівлі своїми руками, і відправиться звернення потім.

Неспециализированное опис неприємності

Ремонт мягкой кровли самому

Щоб вдало вирішити проблему, її треба детально розібрати і усвідомити. У випадку з м’якою покрівлею вона міститься в тому, що даний покрівельний матеріал не має власної жорсткості і схильний до трансформації своїх фізичних властивостей при перепаді температури. У разі якщо постаратися висловити ідея пара несложнее, то м’яку покрівлю доводиться ремонтувати частіше інших, з причини того, що вона тріскається на морозі або рветься від вітру. Пошкодити таку покрівлю може крім того впала з дерева гілка, виходячи з цього сезонні ремонти м’якої покрівлі – явище в повній мірі звичне, якщо не сказати звичайне.

Зверніть увагу! Для вірного і, основне, якісного ремонту потрібно вірно з’ясувати місце прориву покриття. Помилково вважати, що місце течі на стелі постійно відповідає місця пошкодження покрівельного матеріалу. Значно частіше за все обстоїть саме навпаки – матеріал рветься в одному місці, а через те, що дах має ухил, протікання виявляється зовсім в іншому.

При виявленні течі потрібно провести ряд заходів:

  • В першу чергу, потрібно здійснити попередній огляд покрівельної площині. Для полегшення виявлення місця походження нестачі дах потрібно очистити від ймовірних забруднень ніби гілля, опалого листя та аналогічного.
  • Потім необхідно встановити місце походження прориву. З’ясувати його значно частіше дуже просто візуально.
  • Залежно від тяжкості ситуації потрібно приймати рішення про проведення ремонту.

Процес ремонту

Ремонт мягкой кровли самому

Коли місце і масштаб порушення цілісності покриття з’ясовано, можливо переходити до робіт по його усуненню. Тут принципово важливо подчернуть, що провести ці заходи можливо двома основними методами. Як нескладно здогадатися, що мова заходить про місцеве та капітального ремонту. Будь-який з них вимагає окремої уваги, виходячи з цього буде розглянуто окремо.

Місцевий ремонт

Ремонт мягкой кровли самому

Якщо пошкодження м’якого покрівельного покриття не через чур критичні і локальний можливо обійтися місцевим ремонтом. Процес робіт буде відрізнятися в залежності від типу покрівельного матеріалу. Тут мається на увазі рулонний матеріал або, приміром, бітумна черепиця. У разі якщо доводиться мати справу з м’якою черепицею, то все просто – спершу пошкоджений елемент демонтується, пізніше оцінюється стан гідроізоляції та, у випадку якщо все в порядку, то новий шматок. У разі якщо дозволяє обстановка, то замінити або, принаймні, звернути увагу потрібно і на сусідні з пошкодженою частиною покрівлі елементи.

Ремонт мягкой кровли самому

У разі якщо ж необхідно ремонтувати м’яку рулонну покрівлю (для прикладу буде розглянутий варіант з руберойдом), то дії будуть пара розрізнятися:

  • Місце походження пошкодження покрівельного матеріалу потрібно розрізати хрест-навхрест так, щоб на краях розрізів був неушкоджений матеріал.
  • Потім матеріал треба розгорнути і оцінити стан гідроізоляції. У разі якщо є ушкодження, то процедура проробляється і на цих шарах.
  • Після цього, потрібно вирізати шматок матеріал, відповідний за своїми розмірами розрізу і вставити його всередину.
  • Відвернені частини матеріалу повертаються назад і додатково промащуються бітумом.

На цьому основні етапи востанотельных робіт цілісності м’якої покрівлі локального масштабу можна вважати закінченими.

Капремонт

Ремонт мягкой кровли самому

У разі якщо ж пошкодження більш критичні, то будуть потрібні заходи, що відповідають масштабові неприємності. Йдеться про капітальний ремонт дахового покриття. Тут йдеться не обов’язково про повне перекриття даху, але перекрити один пошкоджений скат доведеться. Все відносно просто з технологічної сторони, але зажадає додатки пара величезних зусиль, ніж зазначений варіант.

Робота полягає в тому, що потрібно зняти пошкоджений шар покрівельного матеріалу, а на його місце укласти новий.

Відео

Технологія ремонту представлена нижче:

Ремонт м’якої покрівлі мастикою «Асбит»: