Пристрій покрівлі наплавлюваного

Рулонна покрівля – оптимальний вибір для плоского даху, таке покриття забезпечить їй надійну гідроізоляцію і на довгий час захистить від дії опадів. Пристрій наплавлюваного покрівлі: підготовка основи, теплоізоляції даху і рівень герметичності, розробка наклейки покрівельного матеріалу контролюються правилами і нормами (СНиП). Виконуючи прописані стандарти, можливо домогтися якісного покриття.

Характеристики

Устройство наплавляемой кровли

При виготовленні цього типу покрівлі вживаються рулонні матеріали, виготовлені на міцної синтетичної базі і просочені бітумом. Експлуатаційні властивості застосовуваного покриття з’ясували переваги наплавляються м’яких покрівель:

 • надійна гідроізоляція;
 • гнучкість і еластичність, що дозволяє приклеювати полотно на складну дах;
 • стійкість до коливання і ультрафіолету температури;
 • довговічність при правильному монтажі;
 • можливість ремонту;
 • невелика вага покриття;
 • простота укладання.

Вибір матеріалу

Устройство наплавляемой кровли

Покрівля з наплавляються матеріалів розрізняється за типом підстави. Додатково до цього всі вони мають різний ступінь міцності, яка визначає їх довговічність і ціну:

 • Картон – застарілий матеріал з найменшими показниками стійкості до гниття.
 • Склохолст – біологічно стійке, але не вистачає еластичне полотно, вимагає обачного обігу.
 • Скловолокно – гнучкий матеріал з скляних ниток, не руйнується при вигині.
 • Поліестер – найбільш міцна і дорога база, стійка до стирання, механічного і атмосферної дії.
 • Сполучний компонент покриття багато в чому визначає його властивості:

  • бітум – має недостатній рівень гнучкості при негативній температурі, відчуває нестачу захисту від ультрафіолету, є недорогим речовиною. Його застосовують при настилання нижніх шарів покрівлі;
  • модифікований (полімеризований) бітум – на базі додаються полімери, що поліпшують властивості матеріалу: значно зменшується швидкість старіння, зростає еластичність на морозі, поліпшується адгезія. Модифікатор СБС (природний каучук) забезпечує оптимальні показники стійкості до перепадів температури, пластик АПП підвищує температуру плавлення, збільшує міцність і коштує дешевше СБС;
  • полімер – робить покрівельне полотно високоеластичним, талановитим повторювати рельєф даху. Матеріал обчислений на застосування в довільних умовах.

  Устройство наплавляемой кровли

  Для захисту зовнішнього шару рулонного покриття від впливу ультрафіолету і механічних пошкоджень вживається особлива посипання. Вона виготовляється зі сланцю, базальту або керамічної крихти і розрізняється за розміром фракції:

  • пилоподібна;
  • дрібнозерниста;
  • луската;
  • грубозерниста.

  Нижній шар бітумно-полімерного покриття захищається фольгою або полімерною плівкою, даний матеріал запобігає злипання в рулоні і виступає індикатором при напрямку.

  Інструменти для роботи:

 • Газовий пальник.
 • Балон пропану.
 • Будівельний ніж.
 • Шпатель.
 • Рулетка.
 • Валик для прокатування.
 • Пензлик для нанесення праймера.
 • Захисний комбінезон, рукавички, взуття.
 • Підготовка підстави

  Устройство наплавляемой кровли

  Перед наплавленням покриття для плоских покрівель створюють підготовку підстави. Вона включає прибирання сміття, встановлення вентиляційних воронок і шахт внутрішнього водостоку. Ймовірні недоліки бетонних плит зашпаровують розчином, майбутні роботи проводяться по закінченні його підсихання. Підготовлена поверхня покривається шаром грунтовки.

  Утеплення даху

  Устройство наплавляемой кровли

  Першим етапом облаштування покрівельного килима стане укладання пароізоляційної плівки. Вона захистить шар теплоізоляції від дії рідини, що піднімається зсередини будівлі. Расстилание виконується з заходом на бічні частини даху на висоту, що перевищує покрівельний килим. Краї матеріалу потрібно герметизувати самоклеючою стрічкою. Розробка настилу полотен вимагає їх заходження одного на іншого не менше ніж на 10 см, місця з’єднань проклеюють будівельної стрічкою.

  Поверх мембрани укладається утеплення, в якості нього вживаються тверді плити пінопласту, пінополістиролу або базальтової вати. Матеріали мають мінуси і свої плюси:

  • мінеральна вата – не горить, але втрачає властивості через впитавшейся рідини;
  • пінопласт володіє низькою теплопровідністю, вологостійкий, не гниє. Матеріал піддається дії гризунів, має малу міцність;
  • пінополістирол – демонструє високий ступінь теплоізоляції, він вологостійкий, біологічно нейтральний. Полімер діяльно підтримує горіння і виділяє токсичні речовини.

  Щоб виключити промерзання, плити склеюються між собою розігрітим бітумом. Це одна з вимог по міцності теплоізоляції від Сніп. Щільність укладання плит впливає на ступінь захисту і герметичність покрівлі від холоду, виходячи з цього їх розміщують як можна щільніше один до одного.

  Зверніть увагу! Одним з варіантів утеплення допомагає засипання шару керамзиту. При необхідності плити утеплення укладають два шари, шви між ними не повинні збігатися.

  Устройство наплавляемой кровли

  Наступний хід – виконання піско-цементної стяжки висотою 2-3 див. Покриття розділяється термоусадковими швами шириною до 5 мм, це потрібно для пластичного розширення бетону при нагріванні. Ці деформаційні шви ділять площу покрівлі на квадрати зі стороною 6 м. В точках зіткнення зі стінками влаштовується бортик висотою до 10 см, встановлений під кутом в 45 градусів. Через не менше ніж 5-6 годин, потрібно покрити стяжку праймером з гасу і бітуму, з’єднаними в рівних частках. покриття і Стяжка з праймера повинні чудово просохнути перед монтажем наплавлюваного покрівлі.

  Як зробити

  Устройство наплавляемой кровли

  При ухилі плоских покрівель до 5? кількість шарів наплавляемого матеріалу утворює 4-5, у разі якщо покрівля виконана під кутом до 15?, достатньо 3 шарів рулонного покриття. Нижній ділянку покрівельного килима виготовляється з недорогого матеріалу без зовнішнього покриття крихтою. Це не тільки знизить ціна покрівлі, але і сприяє більше надійному скріпленню наплавляються полотен. Роботу з монтажу рулонного покриття краще робити з напарником, оскільки потрібно буде розмотувати і прогрівати матеріалу, і прокатувати його валиком для фіксації.

  Перед укладанням покрівлі виконується додаткова гідроізоляція деформаційних швів смугами покрівельного матеріалу шириною 15 см, місця приймальних воронок ізолюються квадратами зі стороною в 70 див. Затівати монтаж направлятися від найнижчої точки даху. Рулон розмотується для контролю його поверхні, після цього край закріплюється, розплавляючи його пальником. Зафіксований рулон скачують у вихідне положення.

  Устройство наплавляемой кровли

  Полум’ям пальника рівномірно прогрівають бітум і нижній шар полотна на поверхні даху. Рулон розмотується і укладається на розплавлений шар, частково виступаючий з боків при придавливании полотна. Розкочування покриття виконується особливим гаком. Для позбавлення і міцної фіксації від бульбашок повітря вживається валик. Його прокочують по полотну від центру до країв, намагаючись шепетильно їх зафіксувати. По закінченні приклеювання першої смуги проводиться огляд, частини, які не добре наплавлены, піднімають шпателем і заново прогріваються. Герметичність покрівлі забезпечить розміщення смуг з боковим нахлестом до 10 см, а торцевим – від 15 див. Напрямок напуску повинна збігатися з ухилом покрівлі, щоб забезпечити стік рідини з поверхні. При укладанні декількох шарів, наступний послідовність укладається не перехресно, а зі зміщенням швів.

  Устройство наплавляемой кровли

  Для гідроізоляції парапетів відрізається полотно виміряної довжини, і фіксується цвяхами на краю парапету. Після цього матеріал розплавляється пальником і приклеюється. Вертикальне примикання виконується з двох шарів. Перший заводиться на 25 см, прибивають цвяхами і приплавляется. Другий шар виготовляється з полотна з посипкою, він перевищує підкладковий на 5 см і фіксується по верхньому краю особливої рейкою, після цього розігрівається і приклеюється по всій поверхні.

  Зверніть увагу! Рулонна покрівля, укладена з дотриманням норм і правил, служитиме надійним захистом від опадів не менше 30 років.

  Відео

  У цьому відео продемонстровано процес влаштування наплавлюваного покрівлі даху будинку:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.