Оздоблення мансарди гіпсокартоном: підготовка і обшивка

Будь-який власник приватного будинку, який вирішив зайнятися його благоустроєм, розмірковує про те, як обладнати на горищі житлове приміщення, що дозволяє збільшити потрібну площу будівлі. Однією з умов успішної реалізації такої реконструкції є зважений підхід до вибору матеріалу, що застосовується для обшивки стін і стелі мансарди. Значно частіше перевага віддається гіпсокартону. Давайте детально розглянемо його використання для цих цілей.

Переваги і недоліки

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Такий вид обробки має безліч переваг, основні з яких наступні:

 • Має низьку ціну, завдяки чого він доступний фактично кожному.
 • Входить до складу гіпс здатний не тільки поглинати надлишкову вологу, але і виділяти її в навколишній простір, у той час, коли вологість повітря знижується нижче критичної. Це властивість дозволяє автоматично регулювати і нормалізувати мікроклімат у отделываемом приміщенні.
 • Крім усього іншого, гіпсокартон відрізняється гарною вогнестійкістю і не запалюється крім того під дією відкритого вогню. Максимум, що може статися в цьому випадку – це тління окремих ділянок покриття, при якому в атмосферу не виділяється страшних речовин, талановитих завдати якої-небудь шкоди здоров’ю людини.
 • Обробка забере у вас дуже мало часу, тому, що сторінки гіпсокартону монтуються досить швидко. На підготовку каркасного підстави з майбутньою його обшивкою йде не більше двох днів. Ще стільки ж часу займе остаточна обробка поверхні, включаючи її фінішну шпаклівку.

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Зверніть увагу! Оздоблення мансарди передбачає застосування особливої модифікації цього матеріалу, відрізняється підвищеною вологостійкістю.

Підготовчі заходи

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Перед початком ремонту потрібно переконатися, що в покрівлі над горищним приміщенням не є протікання. По закінченні підготовки каркасу і обшивки його обробним матеріалом, усунути знайдені в покрівлі недоліки буде фактично нереально. Обстежте внутрішню поверхню даху, щоб цілком вірити в її цілісності.

Зверніть увагу! Переконайтеся крім цього в повній цілості інших елементів покрівельної системи — балок і крокв. Ці частини конструкції є несучими елементами для закріплення каркаса – їх міцність не має можливості викликати сумнівів. На кроквах і балках системи повинні цілком відсутні сліди цвілі, гнилизни і вогкості.

Дерев’яні заготовки, що застосовуються для складання підстави, повинні бути добре просушені, що виключає можливість їх деформацій у ході експлуатації. Це може призвести не тільки до зміщення закріплених на них сторінок, але і до їх руйнування.

Застосовуваний інструмент

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Крім базового оздоблювального матеріалу (сторінок гіпсокартону, дерев’яних брусків або залізних профілів) і обов’язкових для монтажу кріпильних елементів, включаючи підвіси і саморізи, потрібен відповідний інструмент. Для успішного проведення робіт потрібно підготувати:

 • будівельний рівень, що застосовується для перевірки горизонтальності монтажу брусків або профілів;
 • шуруповерт;
 • електричний дриль;
 • болгарку, завдяки якій будуть нарезаться профілі необхідної довжини (при її відсутності ви маєте можливість скористатися особливими ножицями по металу);
 • розмічальний інструмент (рулетка і олівець);
 • будівельний ніж;
 • ножівку по дереву, використовується тоді, в той час, коли ножем користуватися не зовсім комфортно;
 • комплект коронок для дрилі, застосовуваний для виготовлення отворів того або іншого діаметра.

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Підготовка особливого каркаса

При обмежених розмірах мансарди від каркаса направлятися відмовитися зовсім, тому, що ця конструкція має певну товщину, за рахунок якої потрібну кількість приміщення стане ще менше. У цьому випадку можливо буде спершу обшити балки і крокви вузькими брусками або рейками, а вже потім перейти до закріплення на них самих сторінок.

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

У разі якщо розміри приміщення при обробці не приймаються до уваги, то гіпсокартон ергономічнєє всього закріпити на дерев’яній рамі, що виготовляється з добре оструганных брусів маленького перерізу (не більше 50 мм).

Підготовка каркаса того або іншого виду потрібна у випадках:

 • у разі якщо нереально закріпити сторінки на внутрішній обшивці покрівлі;
 • при надмірно просторій мансарді, кількість якій вам хотілося б навмисне зменшити за рахунок застосування додаткової обрешітки – це може додати затишку;
 • при спразі додати інтер’єру нестандартний і унікальний вид, який можливо досягти лише за рахунок застосування решетування особливої конфігурації.

Підготовку несучої основи під опорядження мансарди ми розглянемо на прикладі залізних складових. Порядок виготовлення нічим не відрізняється від загальноприйнятого.

По периметру приміщення монтуються направляючі профілі, між якими після цього з кроком близько 60 см встановлюються вертикальні перемички або стійки. При їх монтажі особливу увагу потрібно виділити місцях розміщення віконних і дверних отворів, в яких ширина кроку несучого каркаса пара відрізняється від стандартного значення (вона зобов’язана відповідати розмірам вікон або дверей).

Зверніть увагу! При облаштуванні каркаса потрібно в точності повторювати контури покрівлі, часто має досить складну конфігурацію. У разі якщо доріг будь міліметр потрібної площі – ви змушені будете підготувати конструкцію, цілком повторює контури покрівельного покриття.

Монтаж і кріплення утеплювача

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Для поліпшення експлуатаційних рис приміщення, і при спразі зробити проживання в ньому більш комфортним, ви маєте можливість розмістити під гисокартоном шар утеплювача. Пластини або мати формованого теплоізолятора укладаються в порожнечі, що утворюються між стійками і профілями каркасній конструкції.

При укладанні термоізолятору у вільні простору він досить надійно фіксується в них і не відчуває нестачу в якомусь особливому кріпленні. Але з метою збільшення надійності, що укладаються пластини додатково фіксуються особливим клеєм або ж за допомогою маленьких відрізків профілю.

Обшивка

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

Для облицювання мансарди рекомендується використовувати особливий вид вологостійкого гіпсокартону (ВГКЛ). Готовий каркас може обшивати як в один, так і в два шари. У першому випадку, в наявності велика економія, але поряд з цим стінки виявляться не вистачає міцними.

При двошаровій обробці витрата матеріалу істотно збільшується, але, одночасно з цим, помітно зростає і надійність споруджується конструкції.

Процедура одношарової обшивки досить складна і зводиться у більшості випадків до самим елементарним операціями. Спершу вибраний аркуш добре притискається до площини каркасного підстави, а після цього прихоплюється до нього за допомогою саморезов з кроком близько 20 див.

Зверніть увагу! При двошаровій обшивці другий шар монтується на перший зі зміщенням сторінок в сусідніх рядах (з так званої «разбіжкою»). Подібний двошаровий монтаж дозволяє додатково посилити споруджувану конструкцію.

Отделка мансарды гипсокартоном: подготовка и обшивка

По завершенні обшивки мансарди гіпсокартоном вам залишиться тільки закрити з’явилися шви допомогою акрилової шпаклівки і виконати роботи по обробці.

Відео

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.