Односхилий дах лазні самому

Споруда лазні – затія з одного боку дуже раціональна і посильна, а з іншого в цьому час існує досить велика кількість нюансів і родзинок, причому це твердження повною мірою справедливо для всіх етапів робіт. Так, наприклад, варіантів виготовлення даху для даної споруди існує безліч, кожен з яких потребує окремої уваги. У статті ми розглянемо варіант односхилого даху.

З-за чого односхила

Односкатная крыша бани самому

Односхилим вважається дах, воображающая собою єдину площину, встановлену під певним кутом нахилу відносно поверхні підстави. Потрібно подчернуть, що показники цього параметра вибираються виходячи з ряду параметрів, серед яких можна згадати:

 • Матеріал виготовлення покрівлі. Тут мається на увазі, що чим вище властивість матеріалу позбуватися потрапляють опадів, тим менше можливо робити кут. У разі якщо оперувати усередненими значеннями, то можливо подчернуть, що кути нахилу односхилим покрівлі значно частіше коливаються в діапазоні від 30 до 45 градусів.
 • Кількість опадів. Тут все зрозуміло – в місцевостях, де опадів мало, на кут нахилу даху можливо не звертати уваги і робити його за бажанням, а ось, у разі якщо передбачаються великі навантаження, то це обов’язково повинно бути відображено при виборі цього параметра покрівлі. До речі, цей же критерій повинен бути врахований при проведенні робіт по установці кроквяної системи.
 • Вітрові навантаження. Не рахуючи іншого, у разі якщо на місцевості переважає вітряна погода, то не потрібно робити занадто великий кут. Виявиться, що фронтальна частина буде схильна дуже великим навантаженням і при збігу ряду факторів покрівля може постраждати або її можливо позбутися зовсім.

Односкатная крыша бани самому

У разі якщо дозволяють умови, то кут нахилу варто зробити максимально величезним, оскільки це дозволить не турбуватися про видалення снігу.

Серед переваг даного типу покрівлі можна виділити:

 • Порівняльна простота монтажу. Пристрій такої даху не передбачає наявності якоїсь складної кроквяної системи підтримки, що не тільки знижує трудомісткість, але дозволяє в деякій мірі знизити навантаження на фундамент.
 • Завдяки простоті конструкції односхилий дах відрізняється величезною надійністю і великим терміном експлуатації. Тут крім цього можливо згадати так і те, що в разі походження необхідності ремонту або те ж видалення снігу, процес здійснюється значно несложнее, якщо порівнювати з варіантами, що мають пара скатів.
 • Матеріалу з метою проведення робіт буде потрібно менше. З цього направлятися, що знизиться і неспеціалізована ціна і час проведення робіт.

У разі якщо ж сказати про експлуатаційні недоліки для того щоб типу даху, то їх просто немає (якщо не брати до уваги, що сніг з неї не добре сходить). Можливо заявити, що зовнішній вигляд будови з такою дахом буде надто нескладним, але це питання суб’єктивне.

Будівництво даху

Односкатная крыша бани самому

Перед тим як почати монтаж односхилим покрівлі, необхідно зробити стінки так, щоб вони мали відповідний ухил. Так, можливо буде уникнути складнощів при підшивці фронтону і обладнанні додаткових опор для кроквяної системи.

Кроквяна система

Односкатная крыша бани самому

 • Спершу монтується кроквяна система, яка буде робити функції опори всієї конструкції, виходячи з цього вона повинна бути максимально міцною. Для цих цілей оптимальніше підійде дерев’яний брус перетином не менше 10?10 див. Принципово важливо додати, що у разі якщо похил площині не забезпечується самими стінками, то його потрібно організувати за допомогою того ж бруса.
 • На стіні, яка передбачається, як опора для високої сторони покрівлі встановлюються та вертикально закріплюються відрізки бруса потрібної для отримання потрібного ухилу висоти. На них горизонтально укладається брус, який буде опорою для кроквяних ніг.
 • Аналогічним методом виконується опора, розташована приблизно посередині майбутнього ската. Принципово важливо перевірити, щоб опори були розташовані так, щоб утворювалася єдина похила площина. Для цього можливо додати брус, який пізніше буде використаний в якості кроквяної ноги.
 • Потім укладаються і монтуються крокви. Бруси направлятися укладати на відстані 1-1.2 м один від одного.
 • Потім монтується решетування, іншими словами, розташовані перпендикулярно по відношенню до крокв рейки. Частота їх розміщення зобов’язана вибиратися, виходячи з застосовуваного покрівельного матеріалу.

Зверніть увагу! Поверх обрешетування повинен бути покладений шар гідроізоляції, що розкочується по всій площі, укладається внахлест і кріпиться за допомогою степлера.

Монтаж покрівлі

Односкатная крыша бани самому

По закінченні укладання гідроізоляції можливо переходити до монтажу покрівельного матеріалу. Роботи будуть деякою мірою відрізнятися, в залежності від обраного матеріалу, але є і деякі неспеціалізовані моменти:

 • Необхідно стежити за міцністю закріплення сторінок покрівельного матеріалу.
 • Заборонено допускати утворення щілин і зазорів.
 • У зв’язку з тим, що роботи проводяться на висоті потрібно виконувати правила техніки безпеки.

Підшив покрівлі

Односкатная крыша бани самому

По закінченні того як основні роботи будуть закінчені, покрівлю потрібно підшити. Для цих цілей значно частіше вживається матеріал, застосовуваний для обробки стін лазні, але можливо і просто використовувати дерев’яну вагонку.

Односхилий варіант даху для лазні є оптимальним вибором. Така покрівля буде міцною, довговічною і нескладна у виготовленні. Крім цього, у разі якщо роботи проведено вірно, то зовнішній вигляд будівлі, крім цього буде на рівні. В якості додаткового джерела інформації, щодо разглядываемого питання можливо застосовувати тематичні фото.

Відео: як зробити дах односкатную

Фото

Односкатная крыша бани самому Односкатная крыша бани самому Односкатная крыша бани самому Односкатная крыша бани самому Односкатная крыша бани самому Односкатная крыша бани самому Односкатная крыша бани самому