Очищення покрівлі від снігу та криги: бережна та надійна зимова

Взимку на даху накопичується велика маса снігу, яка тисне на кроквяну систему і покрівельне покриття. У разі якщо випаде 1 м снігу, то на покрівлі площею 100 м2 його маса буде становити близько 5 т. По закінченні природного ущільнення його вага подвоюється, а при намоканні робиться ще більше. Цикли замерзання і відтавання льоду крім цього згубні для матеріалу покрівлі. Залишилася у водостоку волога, замерзаючи, розриває жолоби, виходячи з цього навесні їм буде потрібно ремонт. Від обмерзання страждає фасад будівлі, вода починає текти по стінках і руйнувати їх при замерзанні. Страждає і фундамент будівлі. Очищення покрівлі від снігу та криги стала єдиним профілактичним заходом, що дозволяє уникнути порушення її герметичності. Однією з відповідальних обставин, що спонукають власників прибирати сніг, є небезпека мимовільного сходу опадів. У разі якщо нічого не робити, то така ситуація може загрожувати здоров’ю і життю мешканців.

Обставини походження криги

При збільшенні температури на вулиці і завдяки втрати тепла через дах, на конструкції утворюється полій. Особливо небезпечно поява крижаного наросту для плоскої покрівлі, оскільки тала вода зволожує утеплювач і погіршує його захисні якості. Може з’явитися протікання, проникаюча до стелі в будинку. Для запобігання такої ситуації варто добре утеплити горищне приміщення і створювати вентиляцію. Дієвим, але витратним методом є прокладання електронагрівального дроти по звису даху. Кабель з міцною оболонкою укладається в місцях постійного обмерзання і оснащується датчиками, що реагують на вологість і температуру. Робота нагрівального пристрою починається протягом відлиги, а при значних негативних показниках температури кабель відключається.

Очистка кровли от снега и наледи: бережная и надёжная зимняя

Сучасне рішення в боротьбі з льодом – покриття покрівлі гідрофобної композицією, що заважає затриманню опадів на покрівельному покритті. Особливий склад зменшує адгезію льоду і даху і сприяє стрімкому сходу криги. Композиція наноситься в теплу пору року, нею покривають будь-який тип покрівлі. Робота виконується вручну за допомогою валика або щітки.

Очистка кровли от снега и наледи: бережная и надёжная зимняя

Чистимо водостоки

Система відведення води з даху в зимовий період досить часто не подужає зі своїми функціями. Обставин пара:

 • жолоб не очищений з осені від листочків і бруду;
 • розтанула вдень вода залишається у водостоку і мерзне вночі, утворюючи крижану пробку.

Очистка кровли от снега и наледи: бережная и надёжная зимняя

Для виправлення ситуації сміття вичищається з жолоби, а розтоплюється лід допомогою теплої води. Швидко позбутися від снігу у водостоку дозволить використання особливого реагенту Розчинник снігу і льоду». Він насипається в кількості 200 г і діє три дні. Склад препарату не страшний для покриття покрівлі. Своєчасна установка кабельного підігріву жолобів дозволяє виключити походження полою. Гріючі пристрої діляться на два виду:

 • Резистивні – мають міцну полімерну оболонку і укладаються на всю довжину водостоку. Один кінець підключається до харчування, а другий глушиться муфтою.
 • Саморегулівні – володіють можливістю змінювати нагрівання на окремих ділянках. Така система дорожче, але дієвіше.
 • Очистка кровли от снега и наледи: бережная и надёжная зимняя

  Чим прибирати

  Уникнути появи заметів нереально, виходячи з цього механічна чистка виконується при сніговому покриві від 30 см. Для прибирання вживаються лопати, але залізна частина знаряддя може пошкодити покриття, особливо це відноситься м’якої покрівлі. Безпечно очистити дах можливо застосовуючи дерев’яну або пластикову лопату.

  Очистка кровли от снега и наледи: бережная и надёжная зимняя

  Зверніть увагу! У разі якщо ваша покрівля покрита металочерепицею, варто купити лопату з особливою робочою частиною, виготовленої у формі хвиль покрівельного покриття. Для видалення інею застосовують особливі скребки.

  Що зробити для надійної роботи

  Робити роботу на висоті небезпечно, виходячи з цього потрібно вжити заходів безпеки. Складність роботи залежить від конструкції покрівлі і кута нахилу скатів. На пологій даху працювати несложнее, але на крутих схилах без страховки не обійтися. Потрібно взяти міцну мотузку і закріпити на конику, другий кінець обв’язується біля пояса, але працювати необхідно з напарником, який надасть допомогу у непростій обстановці. Обережність потрібна не тільки на висоті, але і на землі – в місці скидання снігу та бурульок не повинні перебувати люди. Щоб не травмувати випадково підійшов людини, потрібно залишити кого-то внизу, щоб давати попередження про небезпеку або захистити цю територію.

  При маленькій висоті даху можливо збити бурульки з землі дерев’яною лопатою. Застосовуючи скребок з довгою ручкою можливо зчистити частина снігу у карнизів. Прибирання необхідно робити в одязі, не сковує руху. Взуття підбирається з неслизькою, переважно з шипованою підошвою. У разі якщо під ногами слизька поверхня, то не впасти нададуть допомогу льодоступи.

  Очистка кровли от снега и наледи: бережная и надёжная зимняя

  Робота починається від карниза. У разі якщо почати з верхньої точки, то ви не зможете докинути сніг до кінця схилу, і на даху утворюється величезний замет, що створює критичну навантаження. Прибравши сніговий покрив в нижній частині, неспішно рухайтеся до конька. Полій, що з’явилася під кучугурами збивати небезпечно – це загрожує пошкодженням герметичності покрівлі. Покиньте її, оскільки через деякий час зможете її дбайливо видалити скребком. По закінченні завершення роботи на висоті, необхідно прибрати скинутий рятівний сніг від стінку будинку.

  Зверніть увагу! Робити очищення покриття з бітумної черепиці необхідно з особливою обережністю, з причини того, що матеріал на морозі робиться крихким.

  Прибирання снігового покриву з даху вимагає обережності і вправності, а з нею впорається будь-який власник будинку. Надійна дерев’яна лопата, міцна мотузка і напарник – ось все, що вам необхідно для роботи.

  Відео: пристосування для надійного чищення даху

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.