Монтаж зенітних ліхтарів

Незмінно легше щось зберегти, ніж зробити це знову. Несложнее зберегти чистоту, ніж незмінно прибирати. Вигідніше зберегти тепло, ніж безперервно гріти повітряний простір в приміщенні. Монтаж зенітних ліхтарів може стати красивим рішенням, яке дозволить економити електрику і теплоносії.

Неспециализированное подання

Монтаж зенитных фонарей

При слові ліхтар в нашій уяві з’являється певна конструкція, яку можна взяти в руку і освітити дорогу. Бути може, ми згадуємо про вуличних пристрої, які встановлені на довгу ніжку. Водії, найімовірніше, подумали про фарах автомобіля. Але зенітні ліхтарі з неспеціалізованих лінія мають лише те, що зв’язані зі світлом.

Монтаж зенитных фонарей

Насправді установка для того щоб роду є прозорий дах або її частину. Вони можуть бути двох основних конструкцій:

 • глухі;
 • розкриваються.

Другий вид може вживатися щоб робити провітрювання приміщень, для видалення задимлення. Це досить актуально, оскільки теплий повітряний простір і пар піднімаються. У разі якщо знизу організувати подачу, а зверху – вихід, то в приміщенні постійно буде свіжо і достатньо кисню. Поряд з цим, внутрішній простір не охолоджується, а, навпаки, підігрівається сонячними променями. Крім цього вони зможуть робити роль виходів на покрівлю.

Різновиди

Монтаж зенитных фонарей

Серед основних конструктивних рішень виділяють:

 • Стрічкові. У більшості випадків вони покривають певну смугу даху і зможуть мати розміри до 120 м і більше в довжину. Частина з них роблять розкриваються, щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря. Значно частіше використовуються на промислових будівлях і робочих цехах. Вони можуть бути виконані у формі маленької піраміди або з напівкруглою вершиною.
 • Точкові. Покривають маленьку територію. Їх можливо назвати вікнами в даху. Зможуть використовуватися з розрахунком потрібної дії на одне маленьке приміщення.
 • Двосхилі або односхилі. Даний вид може або замінювати, або покривати солідну частину даху. Використовується в торгових центрах, житлових приміщеннях, приватних будинках, зимових садах. При такому виконанні світло падає під природним кутом і не сліпить, як у випадку з простими віконними прорізами. Подкришное простір можливо перетворити в приміщення для відпочинку.
 • Куполоподібні. Даний вид виконаний у формі півсфери. Використовується в тих будівлях, де внутрішня краса і дизайн мають першорядне значення. Вони надають особливу атмосферу піднесеності і легкості. Досить часто монтуються над зовнішніми двориками, які з’єднують окремі будівлі (атріуми).
 • Пірамідальні. У більшості випадків виконані у вигляді чотиристоронньої піраміди. Кількість площин може бути близько восьми. Даний вид вельми актуальне для магазинів.

Монтаж зенитных фонарей

Зверніть увагу! Деякі види не зможуть бути встановлені на скатних дахах з великим кутом, наприклад, куполоподібні зенітні ліхтарі.

Варто

Монтаж зенитных фонарей

З мінусів таких конструкцій можливо відзначити лише те, що в деяких випадках ціна буде високою, а от з плюсів:

 • Економія електроенергії. Фактично протягом усього світлового дня ви отримуєте освітлення від природного джерела. Це не відбивається негативно на зорі, як мерехтіння простих ламп.
 • Користь для емоційного стану. Настрій людини дуже залежить від кількості світла, яке він одержує. У разі якщо його не вистачає, то продуктивність і креативність може знижуватися, що відбивається на кінцевому результаті.
 • Користь для фізичного здоров’я. За допомогою таких систем найкращим чином можливо організувати провітрювання в приміщенні. Виключається величезне скупчення алергенів і хвороботворних мікроорганізмів. Крім цього, постійне насичення повітря киснем крім цього сприяє продуктивності. На додаток до цього, це справляє позитивний вплив на будматеріали, оскільки виводиться надлишок рідини, яка мала б можливість осісти на них у вигляді конденсату.
 • Економія теплоносіїв. Приміщення добре нагрівається від інфрачервоного випромінювання сонця. У дуже ясні дні зимового періоду можливо сміливо ставити опалення на мінімум.
 • Функція димовидалення. При походженні непередбаченої обстановці і її локалізації можливо буде в найменші терміни видалити дим з приміщення.
 • У разі якщо конструкція використовується в зимовому саду, то рослини отримують достатню кількість світла для своєї життєдіяльності.
 • Зенітні ліхтарі нескладні в обслуговуванні і можуть служити кілька дюжина років.
 • Приємний зовнішній вигляд і особлива солідність.

Конструктивні родзинки

Монтаж зенитных фонарей

Простота монтажу забезпечується продуманою схемою конструкції. Основними її елементами є:

 • Фундамент. Його ще називають вінцем або просто підставою. В даній ролі в більшості випадків виступає профіль з нержавіючої сталі, алюмінію або міді. Перший варіант вживається у величезних конструкціях, де навантаження з’ясовується не тільки самим покриттям, разом з тим випадаючими опадами у вигляді граду, дощу або снігу. Значно частіше використовується екструдований алюміній (смуги витягуються під тиском і великою температурою).
 • Рама – це та база, в яку вставити наступний елемент.
 • Светопроницаемой база. У цій ролі може виступати полікарбонат, акрил, і склопакети. В останньому випадку зовнішній шар можливо броньованим, а внутрішній складатися з триплексу. Наявність повітряного прошарку в пакеті скорочує теплопровідність і добре зберігає температуру в приміщенні. Забарвлення і виконання зможуть бути самими різними – все за бажанням клієнта. Конструкція можливо матовою.
 • У розкривних зенітних ліхтарях додатковим елементом допомагає фурнітура, механізми, які забезпечують рухливість. Вони можуть приводитися в дію фізичною силою за допомогою рукояток, бути цілком автоматичними з гідравлічними або електричними підйомниками. У таких випадках крім цього додається проводка і пульт управління.
 • Окремим модулем можливо сопло для видалення диму.

Процес монтажу

Монтаж зенитных фонарей

Загалом, установка багато в чому схожа зі зведенням металопластикових конструкцій. Краще, у разі якщо проект зенітного ліхтаря закладається ще в ході виготовлення покрівлі. У разі якщо це було нездійсненним або думка прийшла пізніше, то принципово важливо все вірно обчислити. Недобре планування може призвести до того, що вікна послаблять неспеціалізовану конструкцію, і вона впаде.

 • Спершу потрібно виконати креслення, на якому буде добре видно місце розташування конструкції зенітного ліхтаря і буде враховуватися неспеціалізований вага майбутньої рами.
 • У більшості випадків виріб планує неспішно за місцем, але буває і так, що готовий купол піднімають на підготовлену основу.
 • Проводиться розмітка на запланованому місці установки.
 • До проведення демонтажних робіт проводиться посилення по периметру майбутнього отвору. У разі якщо це дерев’яний дах, то встановлюються додаткові перемички і балки. У випадку з цементними конструкціями час від часу зможуть знадобитися додаткові опори.
 • По периметру розміщення майбутнього фундаменту проводиться нанесення гідроізоляційного шару. Для покрівель з дерев’яним підставою це можливо особливий гумовий ущільнювач і різні мастики. Для цементної підстави це можливо руберойд, бікрост, і бітумні мастики.
 • Монтаж вінця здійснюється за допомогою анкерних болтів у верхніх манжетах по всій протяжності. Перемички значно частіше зварюються між собою, щоб організувати монолітну конструкцію.
 • У разі якщо це точкова конструкція, то до основи кріпиться підрамник (час від часу підрамник вже можливо наварен на вінець), на нього встановлюються петлі, у разі якщо конструкція буде розкривається. Такий же спосіб чесний і для стрічкових конструкцій.
 • Далі встановлюється рама, яка можливо зібрана на землі і доставлена за допомогою підйомного крана. Вона може мати зварену або збірну конструкцію. Рама фіксується до вінця за допомогою зварювального шва або розбірних з’єднань. Місце зчленування ущільнюється гумкою або герметизуючим складом.
 • Далі по всьому периметру осередків укладається гумовий ущільнювач. Це здійснюється в спеціальні пази. Фіксація може здійснюватися клеїть базою або саморізами з потайною головкою.
 • По закінченні того як основна конструкція виконана, проводиться скління всій площі.
 • Потім встановлюються алюмінієві штапики з ущільнювачем.

Монтаж зенитных фонарей

Зверніть увагу! У той час, коли знаходитесь на висоті, ні за яких обставин не забувайте про заходи обережності і страхувальних ременях. Краще тягти за собою зайву мотузку, ніж лежати на лікарняному ліжку.

Нам дуже цікаві ваші готові проекти. Діліться посиланнями на портфоліо в коментарях і ні за яких обставин не бійтеся задавати питання.

Відео

У цьому матеріалі продемонстровано, як здійснюється установка зенітних ліхтарів:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.