Мінімальний ухил покрівлі

Сучасна покрівельна конструкція не може бути ідеально плоскою, тому, що з її поверхні в будь-якому випадку повинні відводитися опади, що випадають у вигляді снігу або дощу. Ось із-за чого при монтажі плоских покрівель в обов’язковому порядку дотримання правила так званої разуклонки, що передбачає маленької нахил настилу в одну із сторін. Наявність для того щоб ухилу дозволяє відводити дощову воду з поверхні покриття і збирати її у дахового огородження, де для цих цілей завчасно готуються особливі стічні отвори. Мінімальний ухил покрівлі, в більшості випадків, вибирається з урахуванням наступних параметрів монтованої покриття (поряд з цим приймаються до уваги і його експлуатаційні показники):

 • застосовуваний покрівельний матеріал;
 • тип покрівлі (класична або інверсійна);
 • кількість гідроізоляційних шарів;
 • середньорічний рівень опадів (снігове навантаження);
 • вітрові навантаження на конструкцію.

Вимоги СНиП

Залежність кута нахилу від різних факторів регламентується особливими будівельними нормами і правилами (СНиП). Серед вимог, що пред’являються до поверхні плоскої покрівлі СНиП II-26-2010 «Покрівлі», дуже відповідальні наступні положення, що стосуються його залежно від матеріалу покриття:

 • залежно від типу застосовуваної гідроізоляції кут нахилу даху може коливатися в межах від 1,5 до 10;
 • кути нахилу більшої величини (до 2?) вибираються дуже рідко, що пояснюється складністю підбору м’якого покриття, яке не сповзав б до основи покрівлі при великих температурах повітря;
 • мінімальний ухил у так званої плоскої покрівлі повинен бути не менше 1-1,5?.

Зверніть увагу! Існує певна залежність між нахилом покрівельної конструкції і числом настилаються на неї шарів гідроізоляційного покриття. Чим більше ця величина, тим стрімкіше будуть видалятися з неї опади, а, значить, і кількість шарів гідроізоляції можливо менше.

Залежність від структури покрівельного матеріалу

Минимальный уклон кровли

Застосовуються для закриття даху покрівельні матеріали розрізняються по своїй структурі, згідно з якою вони володіють більш або менш гладкою поверхнею. При не вистачає гладкою (шорсткою) структурі покриття можливість затримки на ньому, як води, так і снігу помітно збільшується.

Як раз цим і визначається залежність мінімального кута ухилу від застосовуваного покрівельного матеріалу. Потім ми розглянемо конкретні значення цього показника для різних видів покриттів.

Металочерепиця

Минимальный уклон кровли

Дрібний кут нахилу ската при облаштуванні покрівлі з черепиці вибирається в більшості випадків не менше 15? (для деяких моделей матеріалу це значення може складати 14?). При необхідності знизити цей показник окремі виробники рекомендують обробляти стики сторінок металочерепиці особливим водостійким герметиком, що зберігає свої властивості в умовах низьких температур.

Зверніть увагу! При занадто пологому схилі опади будуть затримуватися в окремих місцях даху і просочуватися в стики при проливних дощах. А це призведе до додаткового навантаження на покрівлю на тих ділянках, де відбувається їх затримка.

Частково позбутися від цього недоліку вдається за рахунок застосування зразків черепиці з більшою висотою хвилі.

Профлист

Минимальный уклон кровли

При застосуванні цього виду покрівельного покриття разглядываемый нами показник повинен мати пара менше значення (в більшості випадків, він дорівнює 12?).

У разі виготовлення покрівель з профлиста з меншим ухилом при їх укладанні потрібно виконувати так званий двухволновый нахлест, а при кутах близько 15? і вище вистачить перекриття в 20 див. Поряд з цим із зростанням кута нахилу повинен зростати і хід настилаемой під покриття обрешітки.

При мінімальному куті нахилу даху (тобто в той час, коли вона практично плоска) зобов’язана вживатися суцільна обрешітка, підвищує несучу властивість опорної конструкції.

М’яка покрівля

Минимальный уклон кровли

Існує пара видів м’якої покрівлі, що розрізняються за матеріалом, з якого вони зроблені:

 • Гнучка черепиця. У випадку застосування в якості покриття так званої м’якої покрівлі (гнучкої черепиці – зокрема) решетування під неї зобов’язана виконуватися у вигляді суцільної підстави, виготовленого з сторінок фанери (ОСП). Мінімальне значення нахилу скатів для цього виду покрівельного покриття – не менше 11?.
 • Бітумні покриття. Для м’яких покриттів даної категорії мінімум нахилу покрівлі має найнижче значення (його величина, в більшості випадків, не перевищує 2?). Але поряд з цим, як вже зазначалося раніше, вам потрібно буде розширити кількість настилають шарів. У тому разі, в той час, коли за технічними обставинами не представляється ймовірним настелити більше 1-2 шарів бітумного матеріалу – вам потрібно буде збільшити цей показник до 15?. Мінімальний кут нахилу покриття, виконаного на базі ондуліна, в більшості випадків, не перевищує 6?. Даний покрівельний матеріал є найбільш доцільним для застилки дахів з малим кутом нахилу скатів, але для його укладання вам потрібно решетування суцільного типу.
 • Глиняна черепиця (шифер). При укладанні твердої глиняної черепиці або класичного шиферного сторінки, має нерівну і добре утримує сніг поверхню, ухил скатів повинен бути не менше 22?. Поряд з цим потрібно дуже пильно поставитися до розрахунку системи крокв, яка з-за величезної ваги матеріалу буде відчувати великі навантаження. Крім цього, не треба забувати і про додаткові навантаження на крокви, які вірогідні при скупченні величезних обсягів снігу на даху, і при чудових поривах вітру в негоду.
 • З урахуванням усіх зазначених чинників вимоги до навантажувальної властивості покрівельної системи істотно зростають.

  Зверніть увагу! При виготовленні покрівлі з черепичного або шиферного покриття з кутом нахилу менше 22? вам потрібно заново перераховувати всю систему крокв, тому, що навантаження на неї в цьому випадку зростають багаторазово.

  Сендвіч панелі

  Минимальный уклон кровли

  У відповідності з вимогами СНиП мінімальний ухил настилу з сендвіч панелей повинен становити приблизно 5? (за умови, що покриття робиться суцільним і не має стиків на всій протяжності). Відразу обмовимося, що даний показник чесний тільки для випадків, в той час, коли в покрівлі не передбачаються вбудовані вікна або інші елементи, які порушують цілісність суцільного покриття.

  При наявності всіх зазначених порушень цілісності настилу мінімальний кут ухилу такої покрівлі повинен бути не менше 7?.

  Ще на стадії проектування майбутньої покрівельної системи (і, наприклад, при виборі варіанта конструкції даху з певним кутом нахилу) обов’язковий облік кліматичних родзинок вашого району. У випадку в разі якщо опади у вашій місцевості випадають частенько – мінімальний показник крутизни схилу під сендвіч панелі повинен бути не менше 40?, тому, що тільки при такому нахилі покрівлі дощова волога не буде затримуватися в стикувальних швів. Ну а в районах з маленьким показником середньорічних опадів оптимальним вважається ухил порядку 7-22?.

  Зверніть увагу! Перед облаштуванням покрівель з величезними нахилом скатів потрібно враховувати те подія, що в цьому випадку вам потрібна більша кількість будматеріалу.

  Інакше, при заниженій величиною цього показника на даху буде накопичуватися вода, яка з часом може знищити гідроізоляційні ущільнення стиків панелей. А в міжсезоння (при настанні відлиги і заморозків) з скопилася рідини утворюються крижані нарости, які зможуть пошкодити захисний шар сендвіч панелей, і їх залізну оболонку.

  При малому ухилі покрівлі (менше 7?) немає необхідності в додатковому кріпленні панелей на каркасній базі із залізобетону, дерева або металу. На покрівельних конструкціях з величезним кутом нахилу кріплення додатковий обов’язковий.

  Можливо, вас зацікавлять і ці матеріали нашого сайту:

  • Вибір матеріалу для перекриття даху будинку
  • Як зробити дах фальцевую
  • Особливості андулиновой даху
  • Що собою уявляє інверсійна експлуатована дах

  Відео

  З цього матеріалу ви визначите, як зробити разуклонку покрівлі:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.