Як зробити вентиляцію даху

Експлуатація будь-якого будинку вимагає забезпечення потрібних заходів, спрямованих на продовження терміну роботи всіх конструкційних елементів. В цьому відношенні дах не є винятком. Для даху будь-якого типу потрібна достатня вентиляція, щоб розширити термін експлуатації покрівлі. У разі якщо цього не зробити, то в елементи і утеплювач конструкції, виготовлені з деревини, буде вбиратися конденсат від мокрих повітряних ваг. Це у слідстві може стати обставиною руйнування покрівлі. направлятися знати точно, як зробити вентиляцію даху, щоб забезпечити належний відведення повітряних потоків у горищному просторі.

Актуальність вентиляції

Как сделать вентиляцию крыши

Скупчився під дахом конденсат взимку може призвести до утворення льоду і привести до різних руйнувань водостічної системи.

Зверніть увагу! При недостатньої циркуляції повітря в спеку може статися надмірне нагрівання даху, що призведе до небажаного підвищення температури у всьому будинку.

Забезпечення достатньої вентиляції даху в приватному будинку є єдиним дієвим методом позбутися від зайвої рідини, що скупчується під нею. Правильно влаштована вентиляція повітря забезпечить видалення небажаного конденсату, що надходить з внутрішніх приміщень споруди. Наявність звичайної вологості і температури під покрівельним пирогом забезпечить збереження теплоізоляційних властивостей утеплювача покрівлі, не допустить деформації конструкції даху, і запобіжить процеси гниття.

Види вентиляції

Как сделать вентиляцию крыши

Сучасні покрівельні розробки передбачають пристрій кількох головних видів вентиляції. Перший варіант передбачає забезпечення циркуляції повітря в просторі горища, якщо покрівля не утеплена. Поряд з цим покрівля оснащується лише одним гідроізоляційним шаром. Другий варіант передбачає наявність шару утеплювача в покрівельному пирозі. У цьому випадку вентиляція зобов’язана забезпечувати циркуляцію повітряних ваг між утеплювачем, покрівельним матеріалом і шаром гідроізоляції.

Как сделать вентиляцию крыши

Ще одним методом забезпечення вентиляційного результату під покрівлею є облаштування карнизних циркуляції за допомогою перфорованих софітів або врізаних вентиляційних решіток. В цьому випадку не потрібно використовувати утеплювач в просторі карниза, тому, що він закриє вентиляційні канали. Зараз для поліпшення циркуляції повітря стали частіше вживатися покрівельні аератори, воображающие собою вентиляційні рулони або особливі плитки, які мають повітряні канали і сітку проти комах. В більшості випадків встановлюють на протязі ковзанів або на скатному просторі. Вони чудово справляються зі своїм завданням, вільно утворюючи повітряні ваги.

Как сделать вентиляцию крыши

Для плоских дахів передбачені витяжні електричні вентилятори або турбіни, і особливі прохідні і вентиляційні канали насадки. Найбільш поширеним варіантом вентиляції даху можна вважати слухове вікно. Такий елемент чудово справляється зі своєю технічною функцією, і може істотно прикрасити фронтон будинку.

Як забезпечити вентиляцію даху

Как сделать вентиляцию крыши

Потрібно знати, як правильно зробити вентиляцію покрівлі, щоб не допустити зазначених вище неприємностей. На практиці, ключовим моментом у забезпеченні достатньої вентиляції даху є створення вентиляційного зазору між шаром гідроізоляції і покрівельним матеріалом. У більшості випадків для цього застосовують додатковий вертикальний брус, який піднімає покрівельний матеріал над внутрішніми шарами, забезпечуючи вільний потік повітря від карниза даху до її коника. На конику даху можливо встановити особливий аератор, має безліч отворів для виходу повітряних ваг.

Как сделать вентиляцию крыши

При необхідності можливо встановити точкові аератори, у разі якщо конструкція даху занадто складна. Принцип їх дії такий же, як і у конькового аератора, виходячи з цього вони крім цього дієвими для забезпечення потрібної циркуляції повітря в підпокрівельному просторі. У разі якщо покрівля з металочерепиці, то для вентиляції можливо застосовувати прохідні і спеціальні вентилятори канали. Встановлюються вони за допомогою вирізання фрагментів такої покрівлі та монтажем пристроїв із забезпеченням потрібної герметичності.

Відео

Як робиться вентиляція мансардного даху дивіться нижче:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.