Як зробити скошені вікна на мансарді

Пристрій мансардного поверху дозволяє розширити житловий простір будинку. Тут можливо облаштувати комфортну спальню або дитячу приміщення. Взяти велике природне освітлення можливо встановивши скошені вікна, які монтуються не в стінний отвір, а в скат даху. Така конструкція дає більше шансів для провітрювання і підвищує рівень освітленості на 40%. Розбираючись, як зробити скошені вікна на мансарді, ви усвідомлюєте, що така робота під силу домашньому умільцю.

Вікна для мансарди

Как сделать скошенные окна на мансарде

розмір і Форма віконних конструкцій вибирається у відповідності з проектом інтер’єру. Їх кількість розраховується по площі приміщення.

Зверніть увагу! Вертикальні вікна мансарди не мають відмінностей у виготовленні, систему відкривання і монтажі від світлопроникних конструкцій на інших поверхах. Їх несложнее встановити, але через виступаючих укосів вертикальні вікна пропускають не вистачає сонячного світла.

Похилі вікна поміщаються урівень зі схилом покрівлі. Таке розміщення дозволяє цілком застосовувати денне освітлення та вивільнити місце для розстановки меблів. Розміри вікна підбирають виходячи з функціонального призначення приміщення, санвузол підійде дрібне вікно, а в дитячій приміщенні встановлюють віконну конструкцію величезній площі.

Как сделать скошенные окна на мансарде

На ширину віконного отвору впливає відстань між кроквами. Висоту розміщення визначають по куту схилу, при невеликому його значенні потрібні високі вікна. З них повинен бути хороший огляд, незалежно від того, в якому положенні знаходиться людина: сидить або стоїть. Оптимальним вважається пристрій вікна на рівні 130 см, але в разі якщо поворотна ручка знаходиться зверху, краще опустити конструкцію до 1 метра.

Особливості скошених вікон

Как сделать скошенные окна на мансарде

Для вікон, розташованих на схилі даху, серйозна герметичність і міцність. Вони відчувають підвищене навантаження від опадів у вигляді дощу, граду і снігу. Рама вікна виготовляється з алюмінієвого профілю, ПВХ і деревини міцних сортів. Глухі вікна не поширені, виходячи з цього їх виготовляють за особистим замовленням.

 • Конструкція балконного типу складається з двох елементів – похилого і вертикального. Її встановлюють замість балконних дверей. Частині розкриваються в різні сторони: вертикальна в бік, а скошена піднімається вгору.
 • Конструкції класичної прямокутної форми – найпопулярніший варіант. Вони складаються з поворотною стулки і рами.
 • У набір нахиленого вікна може входити нерухомий елемент, який знаходиться під стулкою, і надставка, встановлена зверху. Ця подробиця виконується як декоративна прикраса, вона можливо круглої або трикутної форми.
 • Карнізне вікно нагадує конструкцією балконний тип, воно крім цього має дві частини, кожна з яких розкривається окремо.
 • Как сделать скошенные окна на мансарде

  Методи відкривання похилих вікон:

  • поворот по центральній осі, що забезпечує обертання на 180 градусів;
  • за зміщеною осі, розташованої в 1/3 від верху конструкції;
  • бічне відкривання;
  • комбінація зміщеною та центральної осі;
  • поворот на нижній осі, що застосовується тільки для балконних моделей.

  Систему відкривання вікон можливо автоматизувати і користуватися пультом. Кріплення стулки, виконане на фрикційних петлях, що дозволяє обертати її навколо своєї осі і фіксувати у потрібному положенні.

  Пристрій вікна

  Как сделать скошенные окна на мансарде

  Похиле вікно включає наступні подробиці: раму, склопакет і фурнітуру. В наборі для його установки потрібні: гідроізоляція, оклад, дренажний жолоб, герметичні прокладки, внутрішні відкоси.

  Как сделать скошенные окна на мансарде

  Інструменти: рулетка, рівень, випивала, степлер, будівельний ніж, випивала.

  Установка вікон скошених

  Как сделать скошенные окна на мансарде

  Как сделать скошенные окна на мансарде

  Вибирайте місце для вікна, враховуючи, що між ним і кроквами повинно залишитися 5?6 див. Висоту установки визначайте по куту нахилу ската. Розміщення вікна повинно забезпечувати достатню кількість світла. Проаналізувавши всі нюанси, зробіть розмітку віконної конструкції.

 • Послідовно розпилюючи і розрізаючи, розберіть покрівельний пиріг і решетування. При розрізуванні гідроізоляції залишайте запас в 20 см і завертайте його всередину. Для полегшення монтажу передбачено відділення стулки від рами і просте закріплення по закінченні установки.
 • У нижній частині опинився отвору прибийте монтажний брус товщиною 5 см, виставивши його по горизонтальному рівні.
 • Нижня частина залишеною гідроізоляційної плівки кріпиться до бруса степлером. Верхня частина фіксується на решетування, а бічні відкидаються назовні.
 • В інструкції виробника вказано порядок кріплення кронштейнів і задані мітки, за якими визначається глибина посадки. Вона залежить від типу покрівлі. По периметру рами укладається утеплювач і кріпиться степлером.
 • Рама вставляється в отвір і за допомогою кронштейнів фіксується до решетування та брусу. Вона добре придавлює покладений утеплювач. Площина вікна контролюється рівнем. Кріплення проводиться саморізами. Верхні кронштейни прикручуються слабо, щоб здійснити потрібну регулювання по закінченні вставляння стулки.
 • Вставляється стулка і перевіряється відсутність перекосів. Затягується верхнє кріплення. Краї гідроізоляції фіксуються на рамі.
 • Над рамою встановлюється дренажний жолоб для відведення води.
 • Встановлюються всі частини гідроізоляційного фартуха, його верхня сторона заводиться під дренажний жолоб.
 • Монтується захисний оклад. Всі його подробиці добре прикручуються до рами і обрешітки. Робота починається з нижньої частини. Накладки на вікно кріпляться по закінченні інших частин.
 • Встановлюються внутрішні відкоси. Їх потрібно утеплити.
 • Как сделать скошенные окна на мансарде

  Якісні і вірно встановлені вікна на мансардного даху забезпечать хороше освітлення і гідроізоляцію приміщення.

  Відео

  Подивіться навчальний фільм з монтажу мансардних вікон Roto:

  У цьому відео показано, як відбувається підготовка віконного отвору: