Як зробити складні горищні сходи самому: розробка

Власник приватного будинку має можливість обладнати горище під індивідуальні потреби. Для підйому в приміщення можливо застосовувати різні види сходів: монолітні – маршові або гвинтові, що складаються або приставні. Складні горищні сходи встановлюються в приміщення або з зовнішньої сторони будівлі. Щоб потрапити на горище з зовнішньої сторони будинку, доводиться в будь-яку погоду виходити у двір, а це дуже некомфортно. Виходячи з цього установка для того, щоб пристрої в приміщення забезпечить комфортний підйом.

Користуватися стаціонарними східцями комфортно і безпечно, але для їх установки потрібно вільне місце. При рідкісних відвідування горища досить приставляти драбину і прибирати за непотрібністю. Мінусом для того щоб методу є ненадійність переносних пристосувань. Поєднати вимоги безпеки і обмежену площу дозволить застосування складаний сходи, яку можливо зробити самостійно. Це доступний і економний метод.

Види конструкцій

Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка

Складні горищні сходи повинні відповідати певним вимогам міцності, виходячи з цього для їх виготовлення вживається дерево і метал. Існує пара видів складних конструкцій:

 • Ножичні – компактна модель, що складається по типу гармошки. Для виготовлення вживається легкий і міцний метал, наприклад, алюміній. Це складний варіант для монтажу, він вимагає навичок роботи з металом і численних кріплень.
 • Телескопічна – модель виготовляється за принципом складання сегментів в бічних трубках. При виготовленні потрібно самостійно розточувати метал.
 • Секційна – компактно розміщується на горищному люку. Окремі секції з’єднуються шарнірним кріпленням, при висуванні вони надійно фіксуються.

Визначаємося з розмірами

Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка

До початку виготовлення визначаються габаритами майбутнього виробу. Необхідно враховувати розміру конструкції в складеному стані і її повну довжину, яка допускається до трьох метрів. Більш довгі сходи не володіють достатньою жорсткістю і застосування їх небезпечно. Ширина прольоту зобов’язана забезпечує ергономічну експлуатацію, для цього вона повинна дорівнювати не менше 65 див. Відзначається оптимальна відстань між східцями – 19, см, більше або менше значення спричинить за собою труднощі при підйомі. Товщина перекладин повинна бути 2-3 див. Кут установки конструкції знаходиться в діапазоні 60-75 градусів. Ступені розташовують строго паралельно підлозі. При застосуванні дерева для виготовлення конструкції, можливо розраховувати на експлуатацію при навантаженні до 150 кг, залізна конструкція витримає до 260 кг

Отвір люка виконується розміром 120?70 см, щоб доросла людина мала можливість без неприємностей їм користуватися. Більший розмір отвору стане місцем значною тепловтрати.

Інструменти

Для роботи знадобляться наступні інструменти:

 • Гайкові ключі.
 • Ножівка по дереву.
 • Викрутки.
 • Рулетка.
 • Олівець.
 • Процес виготовлення

  Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка

  Найбільш простим варіантом складаний конструкції стане пристрій, що складається з двох секцій. Для його виготовлення знадобиться деревні бруски, петлі і залізні смуги для кріплення, саморізи.

  Береться готова деревна сходи, на верхній частині якої кріпиться брусок товщиною в 2 див. Така планка прикручується на стіні під люком. Бруси скріплюються за допомогою петель.

  Відмірявши від нижньої частини бічних дощок 1/3 довжини, роблять розпил – він повинен бути виконаний між ступенів. Дві опинилися частини з’єднують петлями. Принципово важливо правильно розташувати кріплення, щоб сходи складалася в потрібну сторону.

  Для утримування конструкції в складеному стані вживається петля, вкрученная у місці з’єднання секцій, і гачок, встановлений на потрібній висоті. Недоліком цієї нескладної конструкції буде відкрите розміщення.

  Прихована складна драбина

  Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка

  Щоб було велика кількість вільного місця і нічого не псувало інтер’єр, пристрій можливо закріпити на кришці люка. Для її виготовлення потрібні дві дошки шириною в 10 див. Конструкція складатиметься з трьох секцій: перша – дорівнює довжині люка, друга мало менше, довжина третьої дорівнює залишився відстані до підлоги. Кут нахилу люка відміряється малкою і переноситься на дошки.

  На дошках відзначаються кріплення і місця розпилів петлі. Дошки пиляються на три секції. Для кріплення східців у них виконуються заглиблення глибиною до 5 мм Сходи фіксується клеєм і саморізами.

  Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка

  Елементи розкладаються на рівній поверхні і стикуються, в місцях з’єднання прикручуються петлі. Зібравши конструкцію, контролюють її властивість згинатися, по закінченні перевірки сходи встановлюють на люк. Фіксувати першу секцію можливо за допомогою залізних смуг, прикручених до країв і люку тятиви. Складена сходи опускається за нижню секцію.

  Виготовити горищні сходи нескладно, принципово важливо, щоб вона була міцною, ергономічною і компактною.

  Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка

  Відео: процес виготовлення складаний сходи на горище

  Фото

  Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка Как сделать складную чердачную лестницу самому: разработка