Як зробити козирок над ганком

Ганок — значуща частина екстер’єру будівлі, щоб воно гармонійно вписувалося в неспеціалізовану архітектуру, над конструкцією встановлюють козирок. Навіс робить і практичну функцію, він захищає людей і вхід в будівлю від сонячних променів і опадів. Маючи елементарні навички будівельних робіт і мінімум інструменту, можливо встановити його самостійно. Вивчивши, як зробити козирок над ганком, і глянувши фото і відео готових конструкцій, можливо приступати до роботи.

Форми навісу над ганком

Как сделать козырек над крыльцом

Різноманітність форм і видів козирка дозволяє підібрати конструкцію, яка буде органічним елементом дизайну будівлі. До козирка пред’являються не тільки естетичні, але і практичні вимоги:

 • надійність конструкції, вона зобов’язана витримувати вагу снігу і вітрове навантаження;
 • покриття всієї площі ганку.

Конструкція навісу може кріпитися на опори або до стінки. Підвісні козирки виготовляють з легкого матеріалу, щоб не створювати підвищену навантаження на стіну. Навантаження розподіляється рівномірно, у разі якщо навіси спираються на стовпи, виходячи з цього, вибір матеріалу для них обмежений тільки відповідністю неспециализированному стилю житла.

Как сделать козырек над крыльцом

За базу конструкції береться одна з чотирьох форм козирка:

 • Односхила — один з торців примикає до стінки. Навіс виконується під нахилом, щоб забезпечити стікання води.
 • Двосхилий — два ската з’єднані під певним кутом і спрямовані в сторони.
 • Арочна — прекрасна напівкругла форма складна у виконанні, але чудово захищає ганок.
 • Шатрова — відрізняється великими розмірами і закриває вхід зі всіх сторін.
 • Как сделать козырек над крыльцом

  Для збільшення стійкості опор влаштовуються загородження і перила.

  Матеріали

  Как сделать козырек над крыльцом

  Навіс складається з покриття і каркаса. Каркас є базою конструкції, виходячи з цього виготовляється з матеріалу, що володіє достатньою міцністю, в більшості випадків вживається метал або дерево. Покриття повинне поєднуватися з покрівельним матеріалом і доходити до обраної формі козирка. Для облицювання навісу застосовують полікарбонат, м’яку черепицю, металопрофіль, пластик. Використання полікарбонату дозволяє створити конструкції будь-яких форм. Даний матеріал частенько застосовують для того, щоб виготовити навіси і козирки. Він характеризується довговічністю, простотою обробки, розмаїттям кольорів, низькою ціною.

  Как сделать козырек над крыльцом

  Для навісу з металочерепиці можливо застосовувати залишки матеріалу від покрівлі, але варто не забувати, що злива буде гучно стукати по козирку. Легку бітумну черепицю крім цього вибирають під колір даху. Це можуть бути залишки покрівельного матеріалу або має намір придбаний матеріал, підібраний за кольором в тон головною покрівлі. Унікальні ковані подробиці стануть декоративним додатком при оформленні козирка на залізному каркасі.

  Как сделать козырек над крыльцом

  Монтаж двосхилого козирка

  Конструкцію навісу з двома скатами можливо виготовити своїми руками. Такий козирок чудово захистить ганок, він здатний витримати високе вітрове і снігове навантаження і виглядає привабливо. Можливо зробити базу з металу чи дерев’яних брусів.

  Зверніть увагу! Для роботи з залізом потрібен зварювальний апарат, при його відсутності несложнее зробити деревне каркас.

  Перший етап перебуває у підготовці креслення і зняття мірок. При визначенні величини навісу потрібно залишати виступ не менше 30 см з обох боків ґанку. Розмір кронштейнів для кріплення обрешітки і залежить від довжини козирка, а крокв — від ширини. Щоб каркас служив тривалий час, пиломатеріали потрібно обробити антисептиком.

  Как сделать козырек над крыльцом

  Кронштейни є дві скріплені балки з підкосом. Вертикальний брус кріпиться до стінки, а горизонтальний є несучою балкою для конструкції двосхилого козирка. Довжина вертикальної опори залежить від маси навісу. Брус виставляється строго по рівню і кріпиться до стіни анкерами.

  Для маленького козирка достатньо дві-три пари крокв, у разі якщо ширина конструкції велика, їх потрібно більше. Кроквяні пари скріплюються під кутом, що постачають захист всього ганку. Крокви з’єднуються залізними пластинами. Для додання жорсткості в середній частині додаються ригелі. Крокви встановлюються на несучу балку і кріплять кутиками. У верхній частині закріплюється коньковый брус. Решетування виконується з кроком 30 см, в разі якщо в якості покриття вживається металочерепиця, для м’якої покрівлі набивається фанера.

  На балку кріпляться два гака для водостоку. Укладається пристінний профіль, в передній частині набиваються вітрові планки. Кріпиться покрівельний матеріал. Потім закріплюють водостічний жолоб і заводять кінець карнизної планки всередину нього. З водостоку опускають ланцюг або труби для водовідведення.

  Змальована конструкція є підвісний, якщо ви плануєте опорний козирок, кронштейн замінюються стовпами, верхня частина яких з’єднується з несучими балками. Для установки опор копаються ями, стійки роблять із металу або дерева, їх нижня частина бетонується.

  Как сделать козырек над крыльцом

  Зверніть увагу! При влаштуванні односкатного козирка виконується установка з кутом нахилу не менше 20 градусів.

  Спорудження навісу над ганком не займає велику кількість часу, але додає комфорт і забезпечує дієвий захист входу від негоди.

  Відео

  Дивіться інструкцію з виготовлення козирка з полікарбонату на залізному каркасі:

  Фото

  Как сделать козырек над крыльцом Как сделать козырек над крыльцом Как сделать козырек над крыльцом Как сделать козырек над крыльцом Как сделать козырек над крыльцом Как сделать козырек над крыльцом Как сделать козырек над крыльцом