Як закріпити коник на даху

Зведення будь-якої будівлі передбачає спорудження даху, в конструкції якої є серйозний елемент — покрівельний коник. Його монтаж завершує все будівництво. Коник знаходиться в самій верхній точці будови і являє собою горизонтальне ребро, утворене на стику покрівельних скатів. Даний елемент запобігає проникненню всередину опадів і забезпечує необхідну вентиляцію простору під дахом. Як правильно закріпити коник буде поведано в даній статті.

Как закрепить конек на крыше

Такий конструктив є складовою двосхилих і більш складних типів покрівель. Коник присутній, наприклад, на ламаних дахах, мають чотири скати. Покрівля може мати неправильну форму з кількома скатами і зміщеними ковзанами.

Как закрепить конек на крыше

Різновиди

Как закрепить конек на крыше

Конькові планки, використовувані при влаштуванні покрівлі, зможуть бути декількох різновидів, залежно від матеріалу і форми виготовлення. Сучасний будівельний ринок пропонує широке різноманіття таких конструкційних елементів.

Как закрепить конек на крыше

Коньковий набір можливо підібрати або виготовити для будь-якого покрівельного покриття:

 • оцинкованої або/і пофарбованої сталі;
 • керамічного складу;
 • бітумного матеріалу;
 • азбестоцементних виробів;
 • пластика.

Как закрепить конек на крыше

У більшості випадків коньковий профіль підбирається з того ж матеріалу, що і сама покрівля. Дах, у цьому випадку, виглядає гармонійно і естетично. Форми коника зможуть бути самі різні, це залежить від архітектурної стилістики будівлі.

Особливості монтажу

При монтажі покриття в обов’язковому порядку залишається достатня відстань між шарами покрівельного «пирога», що забезпечує вільний доступ повітря. Технологічно виправданим буде встановлення системи конькового аератора, оснащена захисною сіткою від комах.

Как закрепить конек на крыше

Для покрівлі з шиферу або керамічної черепиці визначається висота установки дахового гребеня. Під нього монтується додаткова третя опора, істотно продовжує термін роботи даної частини конструкції. Її висота дорівнює вимірюванням відстані від з’єднання стропил до внутрішньої частини конькової планки. Відповідно до взятих вимірами вирізається дошка, рівна даній ширині, і кріпиться до крокв даху.

Установка

Как закрепить конек на крыше

Коньковий профіль встановлюється по закінченні завершення монтажу покрівельного покриття в такому порядку.

Как закрепить конек на крыше

 • На верхньому стику двох скатів установливается особливий опорний брус перетином 70?90 мм. По закінченні його фіксації до кроквяних парам, на них з обох сторін кріпляться за два обрешеточных бруса. Можливо зменшити процес, приєднавши до опорного бруса особливі скоби і підвісивши на них ходові містки, призначені для цих цілей.
 • До чудово зафіксованому опорного бруса, верхню грань якого закруглюють для більш щільного прилягання і обробляють особливими захисними складами, монтується конькова планка.
 • Для покрівлі з профнастилу або металочерепиці, конькові елементи кріпляться конкретно на опорний брус. В якості кріплення краще застосовувати саморізи з гідроізолюючої прокладкою. Перекриття конькових профілів, покладених на суміжні скати, робиться з їх накладенням (див. рис.). Коник, у разі якщо це передбачено конструкцією, укладається поверх системи аератора і допоміжних деталей.
 • Как закрепить конек на крыше

  Монтаж конькових елементів технологічно не складний, але вимагає величезної акуратності при виконанні. Установку потрібно створювати в правильній послідовності, роблячи все практичні поради експертів. Коник — найбільш значуща деталь даху. як слід зібраний, він забезпечить надійну функціональність конструкції не тільки покриття, але і всього будинку. Рекомендуємо глянути відео, щоб до кінця розібратися в ході монтажу.

  Відео

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.