Як укладати пароізоляцію на дах

Кожне нове досягнення в області будівельних технологій дозволяє людині удосконалювати своє житло. Поряд з цим воно робиться більш міцним і надійним, і комфортним і комфортним. Для цього необхідно забезпечити суворе відповідність всіх монтажних робіт існуючим будівельним нормам. Тому, що покрівля є одним з основних архітектурних елементів, то направлятися знати, як укладати пароізоляцію на дах, виконуючи всі правила і послідовність робіт.

Особливості

Как укладывать пароизоляцию на крышу

На практиці, проникненню зовнішньої рідини заважають покрівельні матеріали. В цей же час не потрібно забувати про руйнівні властивості пара, що утворюється в приміщень і проникаючого в підпокрівельний простір. Виходячи з цього, не можна обходити стороною питання, пов’язані із забезпеченням надійної ізоляції матеріалів «покрівельного пирога». Справа в тому, що будь-утеплювач може втратити свої якості завдяки вивітрювання або насичення вологою. Вона у більшості випадків потрапляє в нього або з зовнішнього боку через руйнування покрівлі, або у вигляді пара, що утворюється в будівлі.

Как укладывать пароизоляцию на крышу

Відповідно до фізичних властивостей повітря, насичуючись теплими парами, він піднімається до стелі. При відсутності потрібної ізоляції пар через мініатюрні щілини потрапляє в підпокрівельну частина. Тут зимовий період у більшості випадків зберігається низька температура. Потрапляючи в шар охолодженого утеплювача, мокрий повітряний простір починає конденсуватися і перетворюватися на лід. Поряд з цим буде відбуватися руйнування теплоізоляційного матеріалу.

Більш того, з настанням весняного потепління крига перетвориться у воду, яка стікатиме, потрапляючи в шари внутрішньої обробки приміщень, руйнуючи їх структуру.

Зверніть увагу! Що стосується обледенілого утеплювача, то він прийде в непридатність, втративши свої теплоізоляційні властивості. Мінеральна вата може зруйнуватися за один холодний сезон, а спінений полістирол прослужить пара триваліше, але, через деякий час крім цього прийде в непридатність.

Как укладывать пароизоляцию на крышу

Щоб не допустити такі наслідки, потрібно з внутрішньої сторони покрівлі встановити бар’єр у вигляді паронепроникного матеріалу. Його основним завданням буде недопущення проникнення мокрого повітря в теплоізоляційний шар. Такий бар’єр не допустить зволоження утеплювача, запобігаючи його руйнування і утворення цвілі. Крім цього пароізоляція забезпечить захист від рідини дерев’яних елементів конструкції даху.

Матеріали

Как укладывать пароизоляцию на крышу

Зараз в якості пароізоляційного матеріалу активно застосовуються особливі плівки, які мають складну структуру з декількох шарів. Вони характеризуються властивістю витримувати великі і низькі температури, і неповторною паровий непроникністю. Плівкові ізоляційні матеріали достатньо міцні і еластичні, а їх монтаж не викликає ніяких труднощів. Базою таких бар’єрів є поліетиленова або поліпропіленова плівка. Вона може армуватися особливою тканиною і ламинироваться відбиває фольгою.

Укладання пароізоляції

Как укладывать пароизоляцию на крышу

Для забезпечення надійного захисту від внутрішньої рідини утеплювача і конструкційних елементів покрівлі потрібно знати, як правильно укласти пароізоляційний матеріал. Монтаж для того щоб бар’єру проводиться з внутрішньої сторони покрівлі по закінченні укладання теплоізоляційного матеріалу. Існує два варіанти вкладання полотен парозахисною плівки – вертикальна і горизонтальна. У разі якщо для конструкції даху більше підійде горизонтальний метод укладання для того щоб бар’єру, то її необхідно починати зверху.

Полотно відповідного розміру необхідно розтягнути вздовж внутрішньої поверхні покрівлі і зафіксувати до дерев’яних елементів обрешітки за допомогою меблевого степлера. Поряд з цим гладка сторона плівки повинна бути розгорнута до утеплювача. Наступне полотно потрібно укласти на минуле так, щоб забезпечити нахлест приблизно 10 див. Потім направлятися провести обов’язкову герметизацію швів. Для цього необхідно застосовувати односторонню та двосторонню клейку стрічку. Одностороннім скотчем потрібно склеїти зовнішній перехльости, а внутрішні поверхні плівки з’єднати двосторонньою липкою стрічкою.

Зверніть увагу! Пароізоляція зобов’язана укладатися з малим натягом, що виключить її провисання.

У разі якщо укладання бар’єру проводиться вздовж крокв, а чорнова підшивка утеплювача відсутній, то полотна доцільніше перехоплювати на дерев’яних балках. На всіх стиках пароізоляційної плівки потрібно забезпечити герметичність з’єднання. У разі якщо похил даху менше 30 градусів, то на місцях проклейки можливо прикрутити притискні планки.

Как укладывать пароизоляцию на крышу

У місцях, де така плівка примикає до люків, вікон мансарди або іншим проходить через покрівлю елементів, потрібно встановити пароізоляційний фартух. Таким елементом в більшості випадків комплектується парозащитный бар’єр. У разі якщо через покрівлю проведені вентиляційні труби, то краї плівки направлятися обернути біля таких елементів і шепетильно заклеїти липкою стрічкою. По закінченні того як пароізоляція укладена, зверху необхідно прикріпити бруски з кроком близько 0,5 м. Це забезпечить повітряний прошарок між бар’єром і внутрішньою обшивкою. Більш детальну дані про монтаж пароізоляції і що входить у покрівельний пиріг, можливо взяти, глянувши відповідне відео.

Відео

Потрібної складовою покрівельного пирога є пароізоляція. У цьому відео вам повідають про те, як кріпити пароізоляцію і якою стороною її необхідно укладати: