Як вірно вивести димар

Для відведення газів з системи опалення встановлюється димар, який виводиться на вулицю через дах або через стінки. Прохід через дах виконується при влаштуванні каналу в один момент зі зведенням будівлі. При заміні джерела опалення з’являється обстановка, в той час, коли доцільніше вивести димар через стінки. Для кожного методу існую норми і правила, що регламентують, як вірно вивести димар.

Місце установки труби на даху

Как верно вывести дымоход

Оптимальним місцем для виведення труби через покрівлю буде розміщення на видаленні від коника до 1,5 метрів. покрівельники і Пічники одностайні в ради цього розташування, з причини того, що воно дає пара переваг:

  • Немає необхідності зводити високу трубу, а це вказує мінімальну рідкісне освіта і вітрове навантаження конденсату.
  • Взимку близько конструкції накопичується маленька кількість снігу, і не з’являються протікання.

Зверніть увагу! У разі якщо труба встановлюється в трьох метрах від коника, правильно СНиП її верхній край зобов’язаний перебувати поряд з коником. При винесенні конструкції потім трьох метрів, між верхом і лінією коника не має з’явитися кут більше 10 градусів. На плоскій покрівлі встановлюється труба висотою від 0,5 до 1 метра.

Для установки димоходу не радять ендови, де на внутрішньому куті стику сусідніх скатів важко виконати якісне примикання труби, що виключає протікання води. При розміщенні під покрівлею житлової мансарди можна влаштовувати трубу біля її вікон, вітер буде направляти дим в їх бік.

Вибір конструкції проходу

Как верно вывести дымоход

Оформлення вузла, через який виводиться димохід, залежить від матеріалу труби. До поширених видів відноситься цегла, неіржавіюча сталь, оцинкована сталь, кераміка. Вибір матеріалу визначається видом використаного пального, у разі якщо при згорянні виділяється газ великий температури, що викликає перегрівання димаря, то метал застосовувати заборонено. Його висока теплопровідність сприяє розігріванню навколишнього конструкції і може призвести до пожежі. Димар для того щоб палива має товсті стіни, а верх обладнується искроуловителем. Металеві димоходи встановлюють при температурі топкових газів нижче 400?C.

Как верно вывести дымоход

Форма димоходу крім цього має значення, найпопулярніші варіанти – квадратна і прямокутна труба. Даний вибір обумовлений доступністю готових добірних елементів, що застосовуються для влаштування проходу. Вид покрівельного покриття один з найбільш значущих факторів.

Зверніть увагу! В залежності від стійкості покрівлі до вогню вибирається величина протипожежного зазору. Для горючих матеріалів він утворює 13-20 див.

Короб для димового каналу

Как верно вывести дымоход

Кожна покрівля має в своєму складі шар паро — та гідроізоляції. Від цілісності цих полотен залежить герметичність даху, намокання утеплювача і відсутність протікання. Виведення димоходу через дах вимагає створення отвори в покрівлі, що включає не тільки розмір труби, але і протипожежна відстань до покрівельного пирога і обрешітки, визначений відповідними нормами.

Зверніть увагу! Хорошим рішенням стане виготовлення короба в місці проходу.

Как верно вывести дымоход

Місце примикання димоходу обмежується з боків кроквяними ногами, верхня і нижня частина виконується з поперечних балок, обраних за розміром крокв. По закінченні виготовлення короба розрізається покрівельний пиріг за принципом конверта. Краї полотен паро — та гідроізоляції заводять на балки і крокви і кріплять цвяхами або скобами Додатково їхнього краю проклеюють липкою стрічкою. Порушення ізоляції повинно компенсуватися ретельним зароблянням його країв. При наступної обробці горищного приміщення гідроізоляція пригорнеться планками обрешітки.

Как верно вывести дымоход

Вільне місце між коробом і трубою заповнюється вогнетривким утеплювачем. Герметичність проходу труби забезпечується установкою фартуха. Його верхня частина укладається зовні і заводиться під покрівельний матеріал.

Ізоляція стиків

Как верно вывести дымоход

Для виведення круглих труб вживається готова м’яка проходка з силікону або гуми з фланцем, прикрепляющимся до схилу. Елемент має різні розміри і легко підібрати під діаметр труби. Силіконовий ущільнювач підходить для будь-якого ухилу проходу. Такий варіант підходить для залізної труби, не нагрівається вище 100?C. При більш високому ступені нагріву вживається залізний склянку з спідницею, який надягають на трубу. Спідниця кріпиться саморізами до покрівлі. Спідниця накривається покрівельним матеріалом з необхідним приклеюванням герметиком. Прохід цегляної труби закривають елементи, що йдуть в наборі з покрівельним матеріалом.

Как верно вывести дымоход

Герметизація натуральної черепиці і стику труби виконується за допомогою еластичної стрічки, що має в складі свинець і алюміній. Нижньою стороною з клеючим складом вона прикладається до нижньої частини труби і до покрівлі. На трубі вона закріплюється залізної планкою, верхній край якої покривається герметиком. З’єднання з м’якою покрівлею крім цього ізолюється еластичною стрічкою.

Висновок через стінки

Как верно вывести дымоход

При влаштуванні димаря, при розміщенні біля стінки печі, несложнее вивести канал відведення газів не через покрівлю, а через стінки. Така конструкція має свої плюси:

  • економія простору;
  • доступність монтажу;
  • не пошкоджується герметичність покрівлі.

Как верно вывести дымоход

Серед мінусів необхідно зазначити:

  • необхідність утеплення;
  • втрата частки тепла, що йде по димоходу;
  • наявність горизонтального ділянки, дуже погано впливає на тягу.

Монтаж

Как верно вывести дымоход

Діаметр димохідної труби залежить від потужності опалювального котла, а висота враховує оптимальний рівень тяги. Конструкція такої моделі димоходу складається з зовнішнього горизонтального димовідводу та вертикального каналу, що сполучає котел і зовнішню трубу. Робота починається з вибору місця, в якому труба вийде з приміщення. Отвір у стінці робиться за розміром каналу плюс утеплення. Горизонтальна труба з’єднується з котлом за допомогою стандартних перехідних елементів і проходить через стінки під кутом 90?. На стіні вона фіксується за допомогою спеціальних кронштейнів. Стиковка з зовнішнім каналом виконується під кутом 90?. Установка трійника з трубкою і очисним склянкою для відведення конденсату забезпечить можливість безперебійної експлуатації та чищення. В якості димоходу вживається недорога одноконтурна система, що має одну стінку з нержавіючої сталі або двоконтурна – оптимальне пристрій, що має шар теплоізоляції між двома трубами. Така система захищена від ушкоджень і забезпечує достатній рівень пожежної безпеки.

Как верно вывести дымоход

Зовнішня труба рівномірно через 1-2 метри кріпиться до стінки, для цього вживаються залізні скоби.

Зверніть увагу! Місце проходження горизонтальної труби через деревну стінці в обов’язковому порядку ізолюється жароміцним матеріалом – азбестовим волокном, сталлю.

Відео

Як встановити димар через готову покрівлю, дивіться нижче:

Зверніть увагу на інші наші статті:

Очищення димоходу від сажі

Що таке гнучкий димар

Як гильзовать димар

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.