Як розширити тягу в димоході

Продукти горіння, що утворюються при роботі опалювального котла, з потоком повітря несуться по димоходу на вулицю. Процес переміщення потоку по витяжному каналу іменують тягою. Вона з’являється з-за щільності холодного і різниці тиску повітря, нагрітого в печі або котлі. Неправильна конструкція димоходу або його засмічення призводять до зниження інтенсивності повітряного потоку, а час від часу змінюють його напрям на протилежний. не сильний потяг знижує ККД опалювальної системи, а зворотна уявляє небезпеку для здоров’я. Щоб поліпшити горіння пального в котлі, необхідно знати, як розширити тягу в димоході.

Перевірка тяги підручними засобами

Как расширить тягу в дымоходе

Продуктивна робота опалення залежить не тільки від наявності тяги, рівень якості пального крім цього позначається на температурі горіння. Щоб виключити інші фактори, необхідно перевірити рухається повітряний простір з димоходу. Як перевірити тягу без особливого приладу? Для цього знадобляться предмети, які є під рукою, і прості дії:

 • Палаючий сірник підноситься до топкового відділення, при звичайній тязі полум’я втягується усередину печі.
 • Запалену свічку розміщують близько димоходу і тушкують, напрямок переміщення повітря визначається по диму.
 • Листочок вузької папери вставляють з отвір каналу і дивляться за коливаннями.
 • Тяга буває не тільки недостатнім, а й надмірною, поряд з цим тепло швидко несеться в атмосферу. Сильний потік повітря змушує полум’я в топці гудіти.
 • Відсутність тяги

  Как расширить тягу в дымоходе

  Принципово важливо з’ясувати, з-за чого немає тяги. Зниження тяги провокують різні обставини:

  • неправильна конструкція димохідного каналу;
  • низьке розміщення краю труби щодо гребеня даху;
  • відкладення величезної кількості сажі на стінках димаря або інші види засмічення;
  • кліматичні умови – низький тиск, висока вологість, сильний вітер;
  • недостатній приплив повітря із-за поганої вентиляції приміщення;
  • порушення герметичності каналу.

  Дізнавшись обставина зниження тяги, одразу приступають до виправлення ситуації. Велика частина з перерахованих недоліків можливо усунути самостійно.

  Що робити

  Как расширить тягу в дымоходе

  А зараз розберемося, як поліпшити тягу. Неточності конструкції, такі як вузький діаметр труби або незлічені загини каналу, потрібно буде усувати перекладанням, але інші випадки мають більш прості рішення. Недостатня висота труби виправляється нарощуванням, у разі якщо вживався цегла, то ведеться додаткова кладка. На залізній трубі закріплюють додаткову подробиця, доводить конструкцію до рекомендованої висоти – 5 м від топки.

  Как расширить тягу в дымоходе

  Звуження каналу, викликане накопиченням сажі, знижує кількість пропускається газу. Для чищення димоходу виготовляють простий пристрій із вантажу і йоржика, прив’язаного на мотузку. Пристосування опускають в трубу і поступальними переміщеннями очищають прохід.

  Порушення герметичності цегляного димоходу ліквідують замазуванням щілин розчином, при необхідності перекладають частину труби. При прямій конструкції і достатньому розмірі каналу роблять гільзування керамічною або залізною трубою. Димар робиться герметичним, а круглий перетин каналу є більш дієвим для відведення газів, ніж прямокутна.

  Как расширить тягу в дымоходе

  Зверніть увагу! Розріджений повітряний простір у приміщенні не дає достатньої кількості кисню і має низький тиск, це провокує зворотну тягу. Для підвищення тиску потрібна хороша вентиляція, досить відкрити вікна на пару хв. і склад повітря відновиться.

  Как расширить тягу в дымоходе

  При негативній погоді є пара способів поліпшити тягу.

 • У разі якщо на вулиці низька температура холодний повітряний простір формує тиск, що заважає вихідного потоку. Для прогрівання труби можливо спалити з нею мало папери, крім цього принципово важливо подбати про утеплення конструкції.
 • Застосовувати сильний вітер для посилення тяги дозволяє встановлення дефлектора. Це пристрій розміщують на трубі, в момент дії повітряних ваг в ньому з’являється низький тиск, сприяє зростанню тяги. Діаметр дефлектора залежить від розміру димоходу. При відсутності вітру прилад не робить підсилюючого результату. Пристрої виготовляються з нержавіючої сталі, вони стійкі до вологості і високій температурі.
 • Схоже вплив надає ротаційна турбіна, встановлена на оголовок. Вона крутиться під дією вітру і формує переміщення повітря в димовому каналі. Конструкція кулястої форми з лопатями захищає димовий канал від сторонніх предметів і опадів. Турбіна встановлюється для газового котла з низькою температурою виходячих газів.
 • Обезопасисть гирлі труби від задування вітру дозволяє встановлення флюгера. Пристрій повертається так, щоб дим виходив з підвітряного боку, а оточуючий повітряний простір посилював тягу. Флюгер скорочує можливість перекидання тяги в димоході. Щоб рухома частина не стала жертвою корозії її потрібно змащувати, крім цього іноді флюгер очищають від сажі.
 • Как расширить тягу в дымоходе

  Зверніть увагу! Однією з обставин відсутності тяги можливо закритий шибер (заслінка) димаря, у разі якщо обставина в цьому, то по закінченні відкриття потік повітря нормалізується.

  Пристрій стабілізатора тяги

  Как расширить тягу в дымоходе

  Стабілізатор тяги є трубою , що має розширення у вигляді парасольки. У цьому місці знаходиться отвір для надходження повітря. Роботу стабілізуючого пристрою контролює датчик. При скупченні газів від зворотної тяги або нехорошого проходження по каналу, він нагрівається і відключає котел. По закінченні усунення обставин погіршення тяги, опалювальний прилад знову включають. Стабілізатор методом подачі додаткового повітря оптимізує швидкість переміщення газу по димоходу. Він машинально змінює інтенсивність переміщення продуктів горіння, у залежності від обстановки збільшує або знижує тягу.

  Установка примусової тяги

  Как расширить тягу в дымоходе

  Крім того мінімальну тягу нормалізують допомогою термостійкого вентилятора, встановленого на димохідні каналі. Прилад працює від електромотора і вимагає прокладання проводу для живлення від мережі. Це найдієвіший рішення, що дозволяє активізувати переміщення повітряної маси в димоході, не звертаючи уваги на погодні умови або інші фактори. Завдяки обертання лопат димососа створюється примусова тяга. Електричний пристрій дозволить поліпшити відведення газів крім того в каналах, де за неточності обраний дрібний діаметр труби. Недостатня висота димаря також компенсується установкою вентилятора. На відміну від механічних пристроїв, що працюють лише від енергії вітру, електричний вентилятор готовий до експлуатації при будь-яких умовах.

  Хороша тяга — серйозна складова дієвого функціонування опалювальної системи, роботи по її посилення і контролю забезпечать стабільну експлуатацію котла або печі.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.