Як правильно утеплити мансарду

Найбільш простим і доступним методом переобладнання неэксплуатируемого горища в житлове приміщення вважається облицювання його стелі, стін і підлоги будь-яким підходящим для цих цілей теплоізолятором. Ми спробуємо розповісти вам про правильному утепленні мансарди в своєму заміському будинку без великих витрат.

Для облаштування верхнього поверху повинні вживатися матеріали, що володіють такими бісами:

  • великий показник вологостійкості;
  • низька теплопровідність;
  • стійкість до поширення горіння і займання.

Вони повинні бути екологічно чистими і надійними для здоров’я людей, що мешкають у будинку.

Для утеплення мансарди вживаються:

  • промислова скловата;
  • пінополістирол екструдований або пінопласт;
  • мінеральна вата.

При переобладнанні горищного приміщення не потрібно забувати про необхідної гідро — і пароізоляції окремих елементів конструкції.

Утеплення покрівельної частини (стелі)

Как верно утеплить мансарду

Утеплення зсередини починається з обробки її покрівельної частини, а неспеціалізований порядок створюваних робіт визначається видом захисного матеріалу.

Теплоізоляційні плити із вати в більшості випадків укладаються між кроквяними ногами на всю товщину останніх, так що ці елементи покрівельної конструкції цілком закриваються при подальшій обробці стелі. Але час від часу власники будинку збираються використовувати кроквяні балки в якості декоративного елементу, дуже виділяється в інтер’єрі приміщення. У цьому випадку, при утепленні ергономічнєє буде скористатися плитами з пінополістиролу або пінопласту, що укладаються між кроквами більш вузьким шаром.

Как верно утеплить мансарду

Зверніть увагу! При застосуванні мінеральної вати (скловати) на утеплювальні роботи в більшості випадків витрачається трохи більше часу, ніж при застосуванні пінопласту або полістиролу. З метою досягнення необхідного результату мінеральна вата зобов’язана укладатися в пара шарів з необхідної додаткової пароізоляцією.

Как верно утеплить мансарду

Ізоляція стін (фронтонів будівлі)

Найбільш незахищеними від зовнішнього холодного повітря вважаються фронтонні частини горища, що є торцевими стінками мансарди. При їх ізоляції величезного результату вдається досягти за рахунок утеплення зовнішніх поверхонь фронтонів, виготовлених з того чи іншого матеріалу (цегли, бруса, оциліндрованої колоди або пінобетону). Зовнішня термоізоляція фронтонних частин, проводиться протягом неспеціалізованих будівельних робіт і передбачає застосування додаткових конструкцій або пристосувань (лісів, наприклад).

Поздовжні стінки утеплюються тим же ізолятором, що і покрівельна частина (це не відноситься до тих випадків, в той час, коли в якості стелі і стін вживаються скати покрівлі). Робочі операції з внутрішньої ізоляції стін мало чим відрізняються від вже розглянутих нами раніше, за винятком деяких невеликих подробиць.

Как верно утеплить мансарду

Зверніть увагу! У разі якщо при утепленні стін вживається мінеральна вата, перевага віддається ізоляційного матеріалу, виконаного у вигляді матів. З рулонами того ж класу зможуть з’явитися труднощі, які пов’язані з їх кріпленням.

Утеплення підлоги

Как верно утеплить мансарду

При ізоляції з боку горища підлоги особливу увагу направлятися виділити пароізоляційної захисту даної частини будови, що має прямий контакт з головними житловими приміщеннями. У будівлях з деревними перекриттями для цих цілей вживається такий впізнаваний вигляд пароізолятора, як «Ізоспан», що укладається шорсткою поверхнею вниз. В ході його монтажу між сусідніми полотнами робиться необхідний нахлест з перекриттям 20 див. Другий шар поверх утеплювача кріпиться на балках за допомогою вузьких дерев’яних рейок.

Для теплоізоляції горища з боку підлоги може використовуватися будь-який відповідний утеплювальний матеріал (ековата, зокрема), плити якого кладуться між статевими лагами. Крім зниження теплових втрат через підлогу, забезпечується хороша звукоізоляція приміщення.

Как верно утеплить мансарду

Зверніть увагу! Щоб підвищити ефективність утеплювальних процедур ековата може укладатися в пара шарів.

Розробку робіт корисно вивчити за фото і матеріалів.

Відео