Як обшити сайдингом фронтон будинку

Серед різноманіття сучасних оздоблювальних матеріалів, що застосовуються для облицювання фасадів малоповерхових споруд, активно використовується сайдинг з вінілу. Даний факт пов’язаний з його неповторними експлуатаційними якостями і привабливим дизайном обробки. Матеріал крім цього можливо застосовувати для оздоблення фронтонів будинків. Це забезпечить будь-якому будинку покращений зовнішній вигляд і захистить його фасад від негативної дії навколишнього середовища. Для цього необхідно знати, як обшити сайдингом фронтон будинку самостійно.

Особливості матеріалу

Как обшить сайдингом фронтон дома

Сайдинг з вінілу відноситься до категорії нових полімерних матеріалів. Випускаються такі вироби у вигляді стандартних панелей, що мають певну ширину, довжину та товщину. Конструкція сайдинга передбачає систему особливих засувок, які забезпечують стрімке і його легкий монтаж. Існує крім цього пара різновидів для того щоб облицювального матеріалу, в залежності від особливостей його застосування.

Вибір сайдинга і фурнітури

Как обшить сайдингом фронтон дома

Облицювання фронтону фактично не відрізняється від подібних ремонту будь-якого фрагмента фасаду будівлі. Для обшивки фронтонів своїми руками можливо застосовувати вінілові панелі або цокольний сайдинг з ПВХ. Крім цього підійде і залізний сайдинг. Нарівні з такими ламелями краще застосовувати унікальні комплектуючі, що забезпечить більш нескладний монтаж даної облицювання.

Как обшить сайдингом фронтон дома

Зверніть увагу! Перед придбанням матеріалу направлятися шепетильно вирахувати потрібну його кількість, виходячи з неспеціалізованій площі фронтонів.

У разі якщо попередньо скласти креслення фронтонів, то розрахунок кількості матеріалу буде більш правильним. Однією з найбільш непростих завдань у таких оздоблювальних роботах вважається виконання вимірів. Частенько конструкція фронтонів малоповерхових будинків має подобу трикутника. В цей же час, такими панелями можливо облицьовувати і більш складні форми. Кількість матеріалу і комплектуючих елементів можливо вирахувати, знаючи форму і розміри фронтону, і ширину сайдинга.

Как обшить сайдингом фронтон дома

Процес обшивки таких архітектурних елементів будівлі як фронтони, передбачає придбання наступних матеріалів:

  • потрібну кількість панелей сайдинга;
  • особливий профіль для внутрішніх і зовнішніх кутів;
  • j-профіль;
  • стартові і фінішні планки;
  • брус для обрешітки;
  • гідроізоляція, утеплювач і паронепроникна плівка;
  • кріпильна фурнітура.

Отримуючи таку облицювання, потрібно звертати увагу на цілісність замкових засувок, відсутність пошкоджень на лицьовій частині панелей, і відповідність кольорів окремих елементів. В якості утеплювача можливо застосовувати пінопласт або мінеральну вату.

Установка решетування та утеплення

Как обшить сайдингом фронтон дома

Досить часто фронтони будівель виконані для того щоб ж матеріалу, що і зовнішні стінки. Крім цього існують проекти будинків, де фронтони обшиті дошками або OSB-плитами. Спочатку потрібно укласти пароізоляційну плівку, яка запобігає проникненню утворюється в приміщень пари в шар утеплювача. Потім направлятися зібрати саму обрешітку.

Такий каркас являє собою вертикальні стійки з бруса або залізного профілю, між якими може укладатися утеплювач. Фіксацію елементів решетування необхідно створювати за допомогою дюбелів, попередньо просвердливши відповідні отвори в стінці. У разі якщо для пристрою для того щоб каркаса використовується залізний профіль, то для його кріплення направлятися застосовувати прямі підвіси. По закінченні монтажу каркаса необхідно між стійками добре укласти утеплювач, не залишаючи порожнечі.

Монтаж сайдинга

Как обшить сайдингом фронтон дома

По закінченні установки обрешітки, укладання утеплювача і гідроізоляційного шару можливо приступати до монтажу панелей сайдинга. Спочатку в нижній частині фронтону потрібно зафіксувати стартовий профіль, на який буде пристібатися перша панель сайдинга. Потім уздовж ската покрівлі необхідно влаштувати обв’язку з внутрішнього кутового профілю.

Как обшить сайдингом фронтон дома

Всі кути направлятися шепетильно підрізати, щоб не зламати зовнішній вигляд всього будинку. Першу панель замикають в нижню стартову планку, заправляють в кутовий профіль і прикручують до решетування, не закручуючи саморіз до кінця. Це потрібно для запобігання пошкодження панелі завдяки її розширення під дією температури.

Как обшить сайдингом фронтон дома

Зверніть увагу! Необхідно забезпечувати розширювальні зазори близько 7 мм при заправці панелей сайдинга кутові профілі.

Неспішно встановлюючи панелі знизу вгору і фіксуючи їх, необхідно облицювати всю поверхню фронтонів. Поряд з цим потрібно шепетильно виміряти всі відстані, дбайливо підганяючи будь-який елемент конструкції обшивки фронтону.

Відео

Якщо ви бажаєте визначити детальніше про обшивці сайдингом фронтону, дивіться наступні матеріали. Процес монтажу наочно продемонстрований в двох відеороликах:

Фото

Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома Как обшить сайдингом фронтон дома

Читайте крім цього:

Як зробити фронтон даху

Чим зашити фронтон мансардного даху

Підшивка даху фронтонів

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.