Як обчислити висоту гребеня даху

При спорудженні будь-якої будівлі одними з найважливіших моментів є правильний розрахунок висоти коньок даху, і її площа. При низькій висоті гребеня покрівлі може планувати багато снігу, що створить додаткове навантаження на всю конструкцію. Інакше, при досить великій площі і високому конику покриття зростає парусність покрівлі, що може стати проблемою при сильному вітрі. Виходячи з цього принципово важливо знати, як обчислити висоту гребеня даху, запобігши її передчасне руйнування.

Особливості проектування даху

При проектуванні будь-якої будівлі принципово важливо правильно обчислити параметри даху. Тут повинні бути враховані всі ймовірні навантаження, і потрібну кількість покрівельних матеріалів. Поряд з цим одним з основних параметрів буде вірний нахил скатів конструкції. У типових двосхилих дахах скати в більшості випадків мають ухил в 12-45 градусів. Відома пряма залежність цього кута нахилу на створювані вагою покрівлі навантаження на всю конструкцію даху будівлі.

Как вычислить высоту конька крыши

Зверніть увагу! Потрібно провести додаткове зміцнення кроквяної системи, що спричинить додаткові витрати на спорудження. У разі якщо зменшити нахил скатів, то станеться зростання навантаження на всі конструкційні елементи завдяки опадів .

Не менш важливо правильно обчислити систему крокв. Викликано це передачею неспеціалізованій навантаження від кроквяних ніг до несучих стінок будівлі. Зі свого боку, кроквяні ноги визначаються розміром їхньої довжини і перетину. Такі конструкційні елементи підбираються виходячи з того, які конкретно діючі навантаження з’ясовуються на покрівлю, враховуючи кут скатів. Для забезпечення потрібного запасу міцності експерти радять пара розширити отримані результати розрахунків товщини кроквяних ніг.

Тому, що конфігурація даху можливо різною, розрахунок потрібних параметрів буде проводитися в залежності від деяких родзинок. Для вірного розрахунку висоти даху направлятися постійно брати до уваги кількість скатів і її форму. Нехтування такими чортами призведе до неточності у розрахунках. Не володіючи такими даними, нереально буде з’ясувати площа даху, і обчислити потрібну кількість матеріалів для пристрою покрівлі. Висота коника впливає на конфігурацію та довжину крокв.

Головні параметри

Как вычислить высоту конька крыши

Споруджуючи особистий будинок, будь-який власник в обов’язковому порядку зіткнеться з розрахунком висоти рівня даху. Перед тим як з’ясувати такий параметр, потрібно врахувати такі нюанси:

  • кількість скатів;
  • наявність житлової мансарди або горища;
  • кут нахилу скатів, враховуючи ймовірні опади ;
  • вибраний покрівельний матеріал.

Поряд з цим направлятися враховувати нескладну залежність кількості випадаючих кута і опадів нахилу скатів. Кількість матеріалу, потрібного для пристрою покрівлі, можливо з’ясувати, попередньо обчисливши висоту даху. На практиці, нахил до 45 градусів передбачає підвищення собівартості даху в 1,5 рази, якщо порівнювати з конструкцією плоского ската.

Как вычислить высоту конька крыши

Вважається, що нормативні вимоги до будівлі обумовлюють пропорції і висоту гребеня покрівлі. В цей же час, такий параметр можливо вирахувати, знаючи фактичні розміри стін споруди. Поряд з цим розрахунок висоти гребеня можливо з’ясувати за допомогою нескладних геометричних формул. Для цього потрібно знати ширину споруди, і кут, який визначає нахил скатів покрівлі.

Розрахунки

Такі параметри, як кут коника нахилу і висота даху її ската, пов’язані яскравою залежністю. Крім цього, вибраний покрівельний матеріал крім цього впливає на кут нахилу покрівлі. Приміром, м’яку черепицю можливо укладати на покрівлю, що має нахил 11-90 градусів. Керамічна черепиця вимагає обмеження ухилу до 60 градусів.

Потрібно крім цього враховувати і естетичну складову, виходячи з цього направлятися передбачити відповідність висоти гребеня даху висоті будівлі. Справа в тому, що надмірно плоска або занадто висока покрівля може негативно вплинути на зовнішній вигляд споруди. Враховуючи наявні кліматичні умови, найбільш гарним варіантом прийнято вважати кут нахилу покрівлі, який утворює 35-45 градусів. Покрівля, що має плоску конструкцію, буде схильна підвищеним навантаженням через випадаючих опадів.

Как вычислить высоту конька крыши

У разі якщо взяти висоту коника за один з катетів прямокутного трикутника, то в якості іншого катета буде добра половина ширини будівлі. Відповідно, довжина ската буде приймати до уваги гіпотенузою. Відповідно до тригонометричної формулою, довжина катета в такому трикутнику дорівнює довжині другого катета, помноженого на значення тангенса кута в підставі. Приміром, заберемо ширину будівлі до 6 м при куті нахилу ската покрівлі в 40 градусів. Звертаючись до тригонометричної таблиці Брадіса, визначаємо тангенс кута в 40 градусів. Він буде дорівнює 0,83. Виходить, що половину ширини будинку – 3 метри необхідно помножити на 0,83. В результаті отримуємо висоту гребеня даху для того щоб будівлі, яка буде складати 2,49 м.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.