Як кріпити водостік до даху

Інтенсивні дощові і талі води зможуть завдати значної шкоди прибудинкової території, фундаменту і стінок будівлі. Виходячи з цього потрібно забезпечити повне й надійне водовідведення. Система водостоків грається одну з основних ролей у захисті стін і фундаменту будь-якої споруди. В цей же час, щоб правильно зібрати таку конструкцію, направлятися знати, як кріпити водостік до даху, щоб не було непотрібних переливів стікає з даху води.

Особливості

Как крепить водосток к крыше

Водостік являє собою особливу систему, що складається з жолобів, лійок, вертикальних водостічних труб і комплектуючих елементів і кріплення. Основним функціональним завданням такої конструкції є збір і відведення атмосферних вод, що стікають по покрівлі даху. Існує пара видів водостічних систем, в залежності від матеріалу виготовлення конструкційних родзинок. В цей же час найбільш популярним зараз є водостік ПВХ.

Проектування

Как крепить водосток к крыше

Установка системи водостоку постійно починається з проектування. Це потрібно для правильного визначення кількості елементів такої конструкції. Також, направлятися обчислити неспеціалізовану довжину жолобів і водостічних труб. Крім цього принципово важливо обчислити площу даху для того, щоб підібрати водостоки відповідного діаметру або перерізу для забезпечення повного відведення води, що зливається з даху.

Монтаж жолобів

Как крепить водосток к крыше

Монтаж системи водостоку передбачає з’єднання декількох конструкційних елементів. Однією з основних деталей є сполучна воронка, яка крім цього забезпечує компенсацію теплового розширення пластикових жолобів. З даної причини встановлення водостічної системи необхідно починати з монтажу воронки. Відповідно до інструкції про те, як правильно монтувати водостік, такі елементи, як воронка, направлятися встановлювати в найнижчій точці, щодо ухилу системи. На практиці, верхню крайку цього елемента необхідно опустити на 2 см нижче такої лінії.

Как крепить водосток к крыше

Поряд з цим виступ карнизу над лобовою дошкою не повинно бути більше 3 частини від діаметра жолоба. Дотримання для того щоб правила запобіжить можливість переливання води через жолоб. На наступному етапі установки системи направлятися з’ясувати потрібний ухил і місця фіксації кронштейнів для жолоби. Пластиковий кронштейн необхідно прикріпити до лобової дошки шурупами. На рівні воронки направлятися прикрутити обидва гака по обидві її сторони.

Крім цього необхідно забезпечити відстань між лійкою і кронштейном в 2 див. Потім визначаємо місце розташування крайнього елемента фіксації жолоба у найвищій точці даної системи. Між зафіксованими таким методом кронштейнами необхідно розтягнути шнур, який і з’ясує лінію ухилу водостоку і дозволить точно встановити всі інші елементи. Не потрібно забувати про забезпечення ухилу жолоба на відрізку довжиною 10 м. Він повинен бути не менше 2 див.

Как крепить водосток к крыше

На практиці направлятися виконувати відстань між кронштейнами жолоба, яке має становити не більше 60 див. У разі якщо конструкція кронштейнів жолоби передбачає їх кріплення конкретно до покрівельним дощок, то необхідно забезпечити відстань перегину гака. Після закінчення фіксації всіх кронштейнів можливо затівати монтаж жолобів. Такі елементи необхідно відрізати за розміром за допомогою ножівки.

Как крепить водосток к крыше

Зверніть увагу! З’єднання таких елементів у воронці не можна склеювати. Для стикування між собою окремих ділянок жолобів вживаються особливі з’єднувачі. При установці з’єднувача направлятися витримати відстань до найближчого кронштейна, яке не повинно бути менше 10 див.

Відповідальним моментом при монтажі жолобів є їх правильне кріплення. Досить часто форма даху вимагає застосування внутрішніх і зовнішніх пластикових кутів.

Щоб з’єднати жолоб водостоку з кутом, необхідно на внутрішню частину кута нанести пара смуг клею, після чого притиснути ці елементи. На найближчих кронштейнах кутового елемента направлятися приклеїти особливі фіксатори. Деякі випадки припускають відстань між воронками більше 15 м, що вимагає застосування коригувальних з’єднувачів. Як хвостового обмежувача на кінці ринви потрібно використовувати особливу заглушку, яка фіксується за допомогою клею.

Установка водостічних труб

Как крепить водосток к крыше

По закінченні монтажу горизонтальних елементів направлятися приступити до установки вертикальних водостічних труб і комплектуючих. Коліна необхідно з’єднувати між собою ділянками водостічної труби. Поряд з цим направлятися приклеювати лише верхні сполучні пари. Монтаж водостічних труб необхідно починати з розмітки місць фіксації хомутів. Застосовуючи відповідне свердло, необхідно здійснити отвір під дюбель. Потім необхідно прикрутити підстава для хомута. Один відрізок труби повинен фіксуватися двома хомутами.

Как крепить водосток к крыше

Для з’єднання між собою двох фрагментів водостічних труб необхідно застосовувати особливу муфту. Принциповою родзинкою для того щоб з’єднання вважається забезпечення 2-х сантиметрового відстані між окремими трубами. Увага: таке з’єднання склеювати заборонено. Монтаж водостічних труб необхідно завершувати приклеюванням нижніх колін.

В якості додаткового елементу можливо застосовувати особливий фартух для жолоби, який фіксується до дерев’яних дошках покрівлі. По закінчення монтажу конструкції системи водостоку необхідно приступити до влаштування покрівлі. Щоб зовсім розібратися з нюансами кріплення водостоку до даху, рекомендуємо глянути відео.

Крім цього бажаємо запропонувати вашій увазі статтю, яка порадить, як зимовий період уникнути обмерзання водостоків:

  • Обігрів покрівлі та водостоків.

Відео

У цьому відео досить детально розповідається про монтажі водостічної системи своїми руками:

Фото

Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше Как крепить водосток к крыше

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.