Гонтова покрівля самому

Деревні даху стали елементом етностилю особистої родзинкою елітного будинку. Гонтовий дах, що виготовляється з деревних пластин, поступається по надійності і довговічності сучасним покриттям: профнастилу, бітумної та металочерепиці. Через труднощі виробництва матеріал відрізняється дорожнечею. Деревне гонт досить часто укладають на дах альтанки або лазні, покриття величезної площі зажадає важливих грошових витрат, але стане незвичайним елементом дизайну, заманює загальну увагу. У даній статті ми розповімо, як виготовляється гонтовий дах своїми руками, оскільки такий вигляд покриття значно знизить витрати на облаштування даху.

Матеріали

Гонтовая кровля самому

Для виготовлення деревних пластинок потрібен матеріал, талановитий переносити дію кліматичних умов і надійно захищати будинок протягом десятиліть. В якості сировини застосовують такі породи дерева:

 • Дуб – відрізняється щільною деревиною і зносостійкістю. Експлуатація дубового ґонту імовірна в довільних умовах. Але необхідно подчернуть, що ціна матеріалу вище, ніж у пластин з хвойних порід. До того ж покриття велика кількість важить і вимагає надійної кроквяної обрешітки і системи.
 • Сосна – смолистий матеріал, який чудово протистоїть волозі та дії мікроорганізмів. Вона не розтріскується під дією сонячних променів. Щоб матеріал довго служив, потрібно обробити антисептиком. Ціна на сосновий гонт повною мірою доступна.
 • Модрина – з неї роблять легкий і міцний гонт, не схильний до розшаровування і гниття. Матеріал застосовують при високій вологості та снігового навантаження. Деревина має характерний червонуватий або червоно-коричневий відтінок.
 • Червоний кедр – має більшу міцність і володіє стійким запахом. Матеріал не піддається псуванню і гниття паразитами. Він нескладний в обробці, формує надійне покриття. Гонт з червоного кедра коштує дорого, але з його допомогою можливо створити неповторну покрівлю по якостями і зовнішнім виглядом.
 • Осика має дрібний термін експлуатації, але коштує дешевше інших матеріалів. Деревина схильна до гниття, зробивши покрівлю з осики, доведеться досить часто проводити ремонтні роботи.

Виготовлення гонту

Гонтовая кровля самому

Гонт – це деревні пластини, зроблені з комлевої частини колоди, що відрізняється особливою міцністю. Колоди пиляються на плахи по довжині гонта. Їх виготовлення відбувається вручну – відколюванням від деревної чурки за допомогою колуна. Деревина повинна бути зрілою і мати граничне число недоліків. Заготівлям надається клиноподібна форма, а на широкій кромці вирізається паз. Довжина пластин може бути близько 700 мм, але частіше вживається матеріал розміром до 400 мм. Товщина гонта утворює 10-15 мм. Глибина паза – 14 мм, ширина сходиться з розміром нижньої кромки пластини і утворює 6 мм.

Гонтовая кровля самому

Готові пластини сушать в особливих камерах до показника вологості 18 %. Таке значення оптимально підходить для транспортування, монтажу покрівлі та нетривалого зберігання матеріалу. Всі пластини обробляють антисептичним засобом. У більшості випадків гонт виготовляється на замовлення, оскільки при довгому зберіганні відбувається викручування пластин. Для масового виробництва вживаються верстати для розпилювання пластин, але рівень якості для того щоб матеріалу гірше, ніж у заготовленого вручну.

Переваги

Гонтовая кровля самому

Монтаж покрівлі з дерев’яних пластин має багато хороших моментів:

 • користь і Екологічність для здоров’я вживаної деревини.
 • Високі теплоізоляційні якості матеріалу.
 • При обробці і правильному пристрої гонтовий дах допомагає тривалий термін.
 • Завдяки паропроникності під покрівлею не утворюється конденсат.
 • Створюється неповторний декоративний стиль будови.
 • Ремонтопридатність покриття.
 • Висока ступінь звукоізоляції.
 • Серед недоліків матеріалу:

  • висока пожежонебезпека,
  • встановлення та складність виготовлення,
  • солідна ціна,
  • необхідність захисного покриття.

  Пристрій

  Для надійної експлуатації скати деревної покрівлі повинні размешаться під кутом не менше 30 градусів. Гонтове покриття над житловими будівлями виконується в три шари, а над підсобними приміщенням досить укласти два шари. Між гонтовим покриттям і шаром гідроізоляції потрібно залишити зазор для вентиляції.

  Гонтовая кровля самому

  Монтаж дерев’яних пластин виконується на обрешітку із брусків розміром 50?50 мм. Хід розміщення решетування утворює третину від довжини гонта.

 • Перед укладанням гонта набивається карнизна планка з торцевим перехлестом в 5 яка кількість. Товщина дошки дорівнює товщині пластин, щоб не заважати їх укладанні.
 • Перший ряд пластинок знаходиться в карнизного звису, для нього вживається укорочений гонт завдовжки 300 мм. Їх верхня частина прибивають до першої планки обрешітки, а нижня примикає до карнизної планки.
 • Наступний послідовність починають укладати по закінченні повного завершення минулого, для другого послідовності застосовують пластини простий довжини. Гострий кінець кожної пластини вставляється в паз сусідньої гонта.
 • Дощечки верхніх послідовностей повинні перекривати на половину ширини пластини нижнього послідовності. Верхня частина гонту фіксується оцинкованими цвяхами або саморізами для дерева. Кріплення всіх матеріалів, не рахуючи дуба, виконується за допомогою молотка. У дубовому гонті з-за великої твердості деревини доводиться свердлити отвори. Цвях зобов’язаний потрапляти в обрешітку не менше ніж на 20 мм. В кожну пластинку потрібно забити два цвяха, відступивши від кромки 20 мм. Місця кріплення надійно захищаються гонтом наступного послідовності. Нижній кінець гонта залишається вільним, він може рухатися при набуханні від рідини і в ході сушіння.
 • Сама конструкція гонтової покрівлі влаштована за принципом шишки – під дією рідини пластини, закріплені верхнім краєм, розбухають і закривають усі отвори. При висиханні вони вигинаються і прекрасно висихають під дією вітру.
 • Будь наступний послідовність укладається зі зміщенням від 30 мм. Обробку коника роблять маленьким гонтом, захід на сусідню пластину утворює 100 мм. В ендовах влаштовується підкладковий килим, при монтажі гонта залишається відкритою центральна частина ендови шириною 150 мм. Краю деревних пластин в обов’язковому порядку проклеюються.
 • Гонтовая кровля самому

  Зверніть увагу! Близько димохідної труби встановлюється залізний фартух для захисту деревного матеріалу від загоряння.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.