Герметики для покрівлі

Для отримання надійного покрівельного покриття потрібно своєчасно потурбуватися про якісну захисту від рідини і інших руйнівних дій найуразливіших місць (стиків і ділянок сполучення з допоміжними конструкціями). Для забезпечення такого захисту традиційно використовуються особливі герметики, завдяки яким вдається швидко і без особливих турбот ізолювати будь проблемну ділянку. Герметики для покрівлі, воображающие собою особливий клас ізолюючих складів, в більшості випадків, відносяться до розряду полімерних матеріалів, що виготовляються на базі кремній-органічних або полісульфідних каучуків і бітуму. Неповторні властивості таких герметиків (пластичність, волого — і повітронепроникність, і стійкість до механічних дій) дозволяють використовувати їх на покрівлях, що виготовляються з самих різних матеріалів при температурах від — 55 до + 80 градусів.

галузі та Види застосування

Герметики для кровли

Залежно від застосовуваної при підготовці складу бази, всі герметики поділяються на:

 • акрилові;
 • бітумні;
 • поліуретанові;
 • силіконові (каучукові).

Розглянемо кожну з цих різновидів герметизуючих матеріалів більш детально.

Базу силіконового герметика (його час від часу іменують каучуковим) утворює силоксановый каучук, завдяки якому склад отримує такі універсальні властивості, як пластичність і непроникність. Поєднання цих властивостей із стійкістю до різких сонячного світла і змін температури допускає застосування його при спорудженні покрівлі з керамічної черепиці. У продаж він надходить у має намір дозованої упаковці (тубі) довжиною 310 мм.

Герметики для кровли

Бітумний герметик виготовляється на базі модифікованого бітуму з добавкою алюмінієвого пігменту в якості наповнювача. Даний текучий матеріал з приємним алюмінієвим відтінком вживається значно частіше при облаштуванні залізних покрівель. До числа його переваг можна віднести великий рівень водостійкість, довговічність і пластичність. Крім цього, герметики на бітумній базі забезпечують гарне зчеплення (адгезію) як з сухим, так і з вологими поверхнями.

З їх допомогою вдається ущільнювати порожнечі, тріщини і шви, часто утворюються в залізних покриттях, і місця зчленування з покрівельним коником, водостоками і димоходами. З-за високої токсичності цього матеріалу його можна застосовувати лише при проведенні зовнішніх робіт.

Зверніть увагу! Окремі модифікації бітумних складів не тільки стійкі до атмосферних опадів і сонячного світла, але і до різних розчинників, масел і інших хімічно активних речовин.

Герметики для кровли

Акрилові герметики для дахів здебільшого вживаються для закладення тріщин, з’єднань і заповнення швів, і для згладжування стиків з конструкціями, що виходять на покрівлю. Їх використання найбільш дієво на тих ділянках, де існує небезпека зміщення суміжних конструкцій із-за різких температурних коливань, механічних навантажень або підвищеної вологості.

Сучасні акрилові склади виготовляються на базі силіконізованих добавок і за своїм чортам аналогічні відмінному силікону, відрізняючись від нього більш доступною ціною. Герметики цього класу відрізняються хорошою адгезією з цеглою, бетоном та іншими пористими підставами.

Завдяки вхідним до складу герметика протигрибковим добавок даний матеріал заважає утворенню на поверхні грибка і покрівлі цвілі. Виготовляється на базі акрилу прозорий герметик за своїм зовнішнім виглядом мало чим відрізняється від силіконового. Він забезпечує отримання ідеально рівної і прозорого шва при герметизації сайдингових вентиляційних отворів і покриттів.

Поліуретановий герметик виготовляється з полімеризованною при певних умовах смоли у вигляді однорідної в’язкої маси, яка чудово зчіплюється з будь-якою поверхнею. Цей захисний матеріал досить действен при швів та герметизації на плоских покрівлях і може використовуватись при низьких температурах.

Герметики для кровли

Зверніть увагу! Поліуретанові герметики випускаються в двох виконаннях, один з яких – герметизуючий – призначається для застосування на сухих поверхнях. Другий різновид цього складу володіє гарними гідроізолюючими властивостями і використовується в умовах підвищеної вологості, і для герметизації територій, що мають яскравий контакт з водою.

Таке речовина досить легко наноситься на оброблювану поверхню і швидко твердне. Для швів і місць надійної ізоляції зчленування вам буде потрібно зовсім маленька кількість поліуретанового герметика, який витрачається при нанесенні дуже економно. Поліуретановий герметик часто використовується і при необхідності обезопасисть ділянки покрівлі від УФ опромінення, і від появи на її поверхні мікроорганізмів.

Застосування цього матеріалу при проведенні покрівельних робіт помітно збільшує міцність всього покриття в цілому. Крім цього, це неповторний склад чудово зберігає свої захисні властивості і не схильний до руйнування і відшарування протягом довгого часу.

Окремі різновиди поліуретанового складу розрізняються за показником твердості, який позначається особливими кодами відповідно до наведеної нижче класифікації:

 • Для герметизації швів покрівельних покриттів, при обробці зчленувань з залізними, деревними і цементними поверхнями допоміжних конструкцій вживається покрівельний герметик з показником твердості PU 15.
 • При обробці поверхонь із залізобетону, металу і скла використовуються ізолюючі склади з кодом PU 40.
 • Для обробки же металоконструкцій більше підходить матеріал з позначенням PU 50.
 • Герметики для кровли

  Підводячи результат опису поліуретанового герметика, можливо констатувати, що даний матеріал стійкий до механічних навантажень, дії рідини і активних хімічних сполук (кислот, бензину, різних масел), і не схильний до корозії. Крім цього, він досить швидко схоплює і з легкістю фарбуються різними барвниками. Роботи з цим матеріалом зможуть бути організовані крім того зимовий період, тому, що він зберігає свої властивості при низьких температурах. Єдине, що не рекомендується робити – це застосовувати такий герметик в сонячну погоду, тому, що на яскравому денному світлі його ізолююча властивість пара знижується.

  Підготовка стиків і поверхонь

  Герметики для кровли

  Як вже зазначалося раніше, вибір конкретного виду герметика для захисту проблемних місць на покрівлі залежить від типу поверхні, на якій його передбачається застосовувати. Крім цього, заходи щодо герметизації різних стиків і примикань, і особливих деформаційних швів повинні проводитися з урахуванням певних правил, які передбачають наступний порядок проведення операцій:

  • роботи з герметизації проблемних місць починаються з їх підготовки до нанесення захисного матеріалу. З метою цього такі місця шепетильно очищаються від пилу, інших забруднень і залишків розчину. Взимку за допомогою залізної щітки з примикань поверхонь і швів видаляються сніг, настывшая ожеледь та паморозь;
  • для отримання рівного шва прилеглі до нього ділянки рекомендується заклеювати особливою стрічкою, що видаляється після завершення робіт. Для забезпечення хорошого зчеплення (адгезії) з герметиком внутрішні кромки шва перед обробкою грунтуються допомогою особливого праймера;
  • при підготовці поверхонь до обробці рівень якості їх очищення перевіряється методом пробного нанесення маленької порції герметика на проблемне місце. При взаємодії з прекрасно очищеним ділянкою пробний склад не буде згортатися під шпателем, що говорить про його надійному зчепленні з поверхнею;
  • при необхідності герметизації гирла стикуються місць направлятися використовувати спеціальні ущільнюючі (антиадгезійні) прокладки, що забезпечують їх надійну термоізоляцію. Крім цього, такі прокладки дозволяють заощадити на расходуемом для закладення шва матеріалі, тому, що при обробці глибоких гирл вони можуть слугувати обмежувачами глибини. В якості таких прокладок значно частіше вживаються джгути з пінополіетилену або пінополіуретану.

  ціни та Особливості застосування

  Герметики для кровли

  З родзинками застосування герметиків ви маєте можливість зіткнутися вже на стадії їх підготовки, тому, що вони можуть відрізнятися за своїм складом. Так, однокомпонентні герметики надходять у продаж у вже готовому вигляді і виходячи з цього не вимагають попередньої підготовки. При застосуванні двокомпонентних мастик входять до їх складу інгредієнти (затверджувач і основа) повинні змішуватися у пропорції і певній послідовності, зазначених в інструкції по застосуванню.

  Готові до застосування герметики не допускається розводити допомогою розчинників, які порушують структуру матеріалу і помітно збільшують час його застигання. Поряд з цим будь-який з розглянутих нами видів складів має свої, хороші від інших показники по часу готовності:

 • Так, силіконовий герметик цілком твердне приблизно за 30 хв.; поряд з цим швидкість його полімеризації визначається товщиною з’явився шва і температурою навколишнього повітря.
 • Для остаточної полімеризації акрилового герметика буде потрібно мінімум 21 добу, не дивлячись на те, що для його повного схоплювання достатньо 20-ти хв..
 • Поліуретановий герметик грунтовно полімеризується десь за 12-14 днів, тоді як його схоплювання відбувається за 1,5 години (зверніть увагу на те, що при зверненні з цим типом герметика потрібно надягати рукавички і респіратор).
 • Час готовності бітумного герметика, що наноситься вузькими шарами, визначається температурою оточуючого і кількістю шарів повітря.
 • Герметики для кровли

  Що стосується ціною застосовуваних герметиків – вона залежить від конкретного складу, його робочих чорт, і від компанії-виробника. Орієнтовні вартості деяких типів герметика (за упаковку) наводяться нижче:

  • поліуретановий (Industry PU-25, до прикладу) – до 450 рублів;
  • герметик каучуковий (Tytan, 310мл) – від 185 до 240 рублів;
  • бітумний герметик – від 70 до 220 рублів;
  • силіконовий – від 160 до 225 рублів.

  Відео

  Про герметику для даху Zigger PF:

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.