Гільзування цегляного димоходу

За роки експлуатації цегляний димар приходить в непридатність, оскільки перепади температури і агресивний конденсат руйнують його стіни. Канал робиться небезпечним для застосування – зникає герметичність, знижується тяга. При відсутності регулярного чищення на стінках димоходу накопичується сажа, яка звужує його перетин. Сукупність усіх негативних наслідків руйнування веде до ефекту зворотної тяги, в той час, коли продукти горіння потрапляють у приміщення. Виходом із страшною обстановки може стати дорогий ремонт або гільзування цегляного димоходу.

Гильзование кирпичного дымохода

Зверніть увагу! Багато люди, навчені неприємним досвідом гильзуют димар ще на етапі його будівництва.

Що таке гільзування димоходу

Гильзование кирпичного дымохода

Сучасний метод відновлення каналу для відведення газів є установкою до чинного димоходу труби з нержавіючої сталі, гнучкої залізної гофри або полімерного вкладиша. Металева або полімерна гільза підбирається в залежності від типу котла, а її діаметр залежить від перетину димового каналу. Новий канал набуває круглої або круглу форму, яка оптимально підходить для відведення газів, а її рівні стіни не накопичують сажу, виходячи з цього неспеціалізований ККД опалення виростає. По закінченні установки внутрішньої труби між нею і старим димоходом залишається вільний простір, його заповнюють утеплювачем. Це посилює теплоізоляцію каналу і знижує кількість конденсату.

Гильзование кирпичного дымохода

Роботи по гильзованию металевою трубою не вимагають застосування складних інструментів, їх можливо виконати своїми руками, досить покликати асистентів, які піднімуть конструкцію на дах і опустять в димохід.

Гільзування трубою з нержавіючої сталі

Гильзование кирпичного дымохода

Перед вибором труби проводиться огляд димового каналу, зазначаються наявні недоліки, вимірюється його діаметр і довжина. В димохід опускають лампу і визначають, чи є виступаючі деталі, арматура, що стирчить або засмічення. Встановивши параметри каналу, підбирають підходящу за розміром трубу, перетин якої має відповідати діаметру патрубка, що виходить з котла. Нижня частина димоходу, що примикає до опалювального приладу, розбирається для монтажу трійника з ємністю для стікання конденсату і елементом для ревізії системи.

Закріпивши перший модуль, встановлюють прямий ділянку. Повна конструкція з металевих подробиць збирається на землі, закріплюється мотузками і опускається через трубу на даху вниз. По закінченні монтажу вільний простір в каналі заповнюється мінеральною ватою. Край димоходу накривається горизонтальній ковпаком і плитою, що захищає від опадів. Вийняті з стінки цегли укладають на місце.

Зверніть увагу! Металевий димар рекомендований для котлів з великою температурою відхідних газів.

Застосування металевої гофри

Гильзование кирпичного дымохода

Димовий канал не завжди спрямований прямо, при наявності вигинів важко змонтувати гільзу з нержавіючих труб. У цьому випадку гільзування виконується гнучкої гофрою. Вона легко знаходиться в димоході, повторюючи його повороти. Недоліком конструкції є маленький термін роботи – нерівності на стінках накопичують багато сажі, а маленька товщина стінок гнучкої гільзи сприяє стрімкому прогорання. Гільза з гофри прослужить 2-3 роки.

Полімерне гільзування

Гильзование кирпичного дымохода

Для газових котлів, які сприяють появі підвищеного кількість конденсату, вживається полімерний рукав FuranFlex. Це труба виготовляється з синтетичних смол і зміцнюється скловолокном. Полімерне гільзування застосовують для відведення газів, що мають температуру не вище 250°C. Гнучкий рукав потрібної довжини монтують в димохід будь-якої конструкції, оскільки він проходить по всіх вигинів і забезпечує повну герметичність системи.

Роботу починають зверху, опускаючи рукав до опалювального приладу. Край рукава з’єднують з трубою парогенератора, за якою пар під тиском проходить на всій протяжності полімерної гільзи, розправляючи стіни і змушуючи їх затвердіти. Діаметр полімерної труби коливається від 80 мм до 1 метра, можливо підібрати варіант для будь-якої потужності котла.

Гильзование кирпичного дымохода

По закінченні затвердіння матеріалу з нижньою частиною стикується трійник для котла і з’єднання труби. Виробники гарантують термін роботи полімерної труби до 30 років, але при прочищенні раз в рік і правильному догляді він буває значно продовжений.

Зверніть увагу! Продовжити термін експлуатації цегляного димоходу можливо, зробивши обмурування внутрішнього каналу. Вогнетривка суміш на базі гранітної крихти робить стіни рівними, підвищує опірність кислот, захищає димохід від руйнування. Вузький шар напилення не скорочує переріз каналу. Обмурування димоходу обходиться дешевше, ніж гільзування, але вона не забезпечить достатню герметичність.

Відео

Подивіться, як можливо використовувати полімерний рукав замість сталі та цегли:

У цьому відео показано як нержавіючий виготовляється димар для монтажу в цегляний канал 230?140 мм:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.