Флюгер з металу самому

Будь-який власник будинку хоче зробити його привабливим, не таким, як у всіх. Власне творіння має відображати смак і індивідуальність його власника. Щоб ваша покрівля не була схожою на інші, зробіть флюгер з металу своїми руками. У даній статті ми розповімо про те, як власноруч виконати роботу з виготовлення флюгера.

Коротка історія

Флюгер из металла самому

Основне призначення флюгера в тому, щоб визначати швидкість і напрям вітру. Пристосування функціонує за рахунок противаги. Перші подібні пристрої здалися більше 1000 років тому. В наші дні флюгер грається, в більшості випадків, декоративну роль. Він буває форм і різних розмірів.

Спочатку флюгерами прикрашали корабельні щогли. Пізніше моряки почали прикрашати цим пристроєм і свої будинки, надаючи йому значення оберега. Зараз флюгера оснащують пропелерам для відлякування птахів. Крім цього, їх часто застосовують в якості вентилятора і витяжки.

Зверніть увагу! У Скандинавії виготовляли флюгера із зображеннями лелек. Вони уособлювали нову долю, символізували мандрівників і домашнє вогнище.

З коронацією Петра І в Росію прийшла мода на флюгера. Щоб не було хоч якого-небудь нагадування про царської Росії під час СРСР флюгера припинили вживатися. Про цих виробах відшукали в пам’яті лише по закінченні розпаду СРСР.

Різновиди

Флюгер из металла самому

Існують різні види флюгерів. Найбільш простий і звичний — метеорологічний. З його допомогою визначають переміщення вітру. Другий вид флюгерів — Вільда. Крім цього, що це пристосування визначає напрям вітру, воно ще і вимірює його інтенсивність. Вони досить часто оснащені пропелерами. Для захисту труби від задування в неї вітру був створений димохідний флюгер. За допомогою декоративного виробу завершують екстер’єр будинку.

Флюгер из металла самому

Зараз все рідше флюгера встановлюють для його напрямки інтенсивності та вимірювання вітру. Вони граються у більшості своїй декоративну роль. Поверхню матеріалу, що застосовується для виготовлення, покривають захисним шаром, що оберігає від ультрафіолету і вологи. Так, термін експлуатації виробу істотно зростає.

Для виготовлення флюгера вживається мідь і сталь. Звичайний розмір утворює у висоту 40 см і завширшки — 70-80 див. У разі якщо архітектурна будова малогабаритне, то розмір флюгера зменшують.

Підготовка до виготовлення

Флюгер из металла самому

Якщо ви вирішили зробити декоративний флюгер самостійно, то для початку придумайте його форму. Значно частіше бачиться флюгер у формі півня. Можливо виготовити зображення героїв з казок, міфічних персонажів, історичних постатей або особисті ініціали. Флюгер виготовляють з залізної пластини, що має найменування — флюгарка. На ній ви маєте можливість розмістити розу вітрів і стійку. Така пластина кріпиться до залізного стрижня, завдяки якому пристрій буде крутитися, показуючи напрям вітру. Стійку флюгера можливо закріпити горизонтально або вертикально. І тут не має значення, якою поряд з цим вживався покрівельний матеріал. Його можна встановити як на бітумну черепицю, так і на металочерепицю. Виріб складається з 3 основних частин:

 • Стійка.
 • Флюгарка.
 • Роза вітрів.
 • Щоб зробити флюгер і встановити його, вам знадобляться наступні інструменти:

 • Саморізи і дриль.
 • Залізний кронштейн для кріплення.
 • Компас.
 • Прогонка.
 • Заклепочник.
 • Лерка.
 • Гайковий ключ, гайки і шайби.
 • Зверніть увагу! Щоб спростити роботу, встановіть виріб на ковпак димохідної труби. Але товщина матеріалу ковпака в цьому випадку повинна бути не менше 1,5 мм.

  Власноручне виготовлення

  Флюгер из металла самому

  Зараз обговоримо виготовлення кожної частини флюгера:

  Основу. Його роблять з труби, що має діаметр 1,5 см, завдовжки близько 12-13 див. У підстави з зовнішньої сторони нарізають різьбу. Поряд з цим її розмір на даху і на трубі зобов’язаний збігатися. Щоб конструкція рухалася, з внутрішньої сторони біля основи направлятися встановити підшипник. Для поліпшення кріплення застосовуйте металеві смуги. Закріпіть їх у підстави флюгера.

  Кришка корпусу. Зробіть заготовку з листової міді або сталі. Різьба повинна бути виготовлена з внутрішньої сторони. По внутрішній поверхні корпусу і вона повинна бути одноманітною. Роза вітрів стане чудовою декорацією кришки.

  Роза вітрів. Вона являє собою довгі труби, що з’єднуються між собою. Зверху них закріплюється ковпак, забезпечує гідроізоляцію. На кінцях трубок є вказівки сторін світу.

  Флюгер. Його зовнішній вигляд залежить лише від ваших творчих можливостей і смакових уподобань. Щоб спростити завдання, застосовуйте для його виготовлення пластик. Такий виріб буде допомагати досить довго. Флюгер можливо прикріпити до основи болтами або приварити.

  Кріплення. У той час, коли вся конструкція готова, її необхідно закріпити. Щоб монтаж пройшов вдало, і роза вітрів була встановлена вірно, застосовуйте компас. Ви маєте можливість застосувати для встановлення кріплення хомут або плоскі пластини. При установці флюгера на димохідну трубу можливо застосовувати залізні розпірки.

  Громовідвід. Щоб флюгер робив як можливо більше функціональних задач, ви маєте можливість організувати на ньому громовідвід. Для цього один його кінець з’єднайте з флюгером, а інший заземліть на 1,5 м.

  Відео

  Ось такий флюгер можливо зробити самостійно:

  Фото

  Флюгер из металла самому Флюгер из металла самому Флюгер из металла самому Флюгер из металла самому Флюгер из металла самому Флюгер из металла самому