Фальцева покрівля самому

Матеріал для крівлі фальца — це метал, вироблений у рулонах або окремими сторінками. Свою назву вона взяла з-за методу з’єднання елементів покриття ? фальцевого способу. Залізні смуги при з’єднанні загином утворюють особливий малюнок, по якому легко ідентифікувати матеріал і спосіб покрівлі. Перевагою для того щоб методу є довговічність стикування і висока герметичність швів. Даний тип покриття укладається легко, а прослужить багато років.

Що таке фальц?

Фальцевая кровля самому

Фальц – це шов, який з’єднує частини покрівлі, він виконується методом загинання крайки. За кількістю загинів розрізняють звичайний одинарний і подвійний шов, який відрізняється більшою герметичністю. Фальц, що застосовується для поздовжніх з’єднань, іменується стоячий, його висота сягає 25 мм.

Фальцевая кровля самому

Горизонтальні стики оформляються лежачим фальцом, він пригинається до площини настилу, щоб не заважав стоку води. Для закочування швів застосовують особливий ручний інструмент, покрівельні рамки або електромеханічну машину. Існують і самозащелкивающиеся смуги і листи, завдяки яким монтаж фальцевої покрівлі істотно спрощується.

Матеріали

Фальцевая кровля самому

Метал, що відрізняється самими високими антикорозійними чортами, привабливістю і строком служби, це мідь. Вона прослужить 100 років, залишаючись надійним захистом будівлі. У міді лише один недолік – велика ціна.

Фальцевая кровля самому

Цинк-титан по терміну експлуатації наближений до міді. Його пластичність дозволяє створювати покрівлю різної форми. З роками, завдяки шару патини, стійкість до корозії сплаву лише збільшується.

Фальцевая кровля самому

Алюміній – легкий та стійкий до іржі. Його легко транспортувати і укладати. За ціною більш доступний, ніж мідь.

Фальцевая кровля самому

Оцинкована сталь виготовляється в рулонах і сторінками, може мати кольорове полімерне покриття, що підвищує експлуатаційні характеристики і робить матеріал привабливим. Доступна ціна робить сталь популярною для фальцевой покрівлі.

Підготовка підстави

Фальцевая кровля самому

Маленька товщина металу вимагає міцного підстави, щоб уникнути прогинів під вагою снігу або при інших навантаженнях. В якості бази вживається нерідка або суцільна обрешітка. Перед її пристроєм настилають шар гідроізоляційного матеріалу для захисту від рідини і пара. Деревна база виконується із брусків, дощок обрізів або вологостійкої фанери. Розріджене решетування набивається з кроком 25 мм, це вбереже від прогину покриття протягом монтажу. На ендовах і карнизах в обов’язковому порядку виконується суцільна обрешітка. Перед монтажем дерево обробляють антисептиком.

Інструменти:

  • верстат для виготовлення картин (смуг);
  • молоток;
  • киянка;
  • ножиці по металу;
  • інструмент для закочування фальців.

Формування картин

Фальцевая кровля самому

До конкретно монтажу заготовляються картини — смуги або сторінки з профільованою кромкою, іншими словами, з загнутими під фланцеве з’єднання краями. Матеріал нарізають шматками потрібної довжини і на верстаті за допомогою молотка відгинають бічні кромки. З одного боку -під кутом в 90 градусів, а з другої — виконується подвійний загин у формі літери «П». Розмір картин зобов’язаний дорівнювати довжині ската. Готові для монтування елементи покриття піднімають на дах.

Рулони розгортають конкретно на обрешітці, і закріплюють смуги стоячим фальцем. Відсутність горизонтальних з’єднань робить даний метод надійніше, крім кожні протікання.

Кріплення картин до решетування

Фальцевая кровля самому

Фальцева покрівля починає укладатися від карниза вгору, з якого боку починається монтаж, не має значення. Попередньо на решетування кріпиться оцинкованими цвяхами карнизна планка. Нижній замок картини незмінно зобов’язаний залишатися для кріплення сусіднього сторінки. Між поздовжніми швами витримується одноманітне відстань, воно не повинно бути менше 40 см. До решетування картини кріплять клямерами. Це смуга з оцинкованої сталі, один її кінець прикручується саморізом до дошки, а другий заводиться в фальц і закріплюється при закочуванні шва. Виходить герметичний замок, не порушує цілісність залізних сторінок. Стоячі з’єднання виконуються одинарними або подвійними, у разі якщо вимагається підвищена міцність. Даху з маленьким ухилом в 7?14 градусів потрібна додаткова герметизація швів силіконом. Вживається два типи кляммерного кріплення:

  • рухоме, яке компенсує теплове розширення металу, і встановлюється для смуг більше восьми метрів;
  • нерухомий ? для заготовок маленької довжини.

Фальцевая кровля самому

Всі поздовжні і горизонтальні шви закочуються особливим пристроєм. Поперечні лежачі фальци максимально наближаються до площини сторінки, щоб не створювати перешкоду стікаючої води.

При формуванні коника верх картин загинається на 25 мм. Коник можливо плоский або фасонний, він кріпиться саморізами до фальцевый замок. Місця примикання покрівлі до інших перешкод і труб, закриваються пристінний профіль, який кріпиться до покриття і трубі саморізами. Всі з’єднання обробляються герметиком.

Більш детальний процес монтажу продемонстрований у відеоролику, розміщеному нижче.

Відео

Фото

Фальцевая кровля самому Фальцевая кровля самому Фальцевая кровля самому Фальцевая кровля самому Фальцевая кровля самому Фальцевая кровля самому