Димник на самому димар

Система відведення диму відповідальна для дієвої роботи печі. Відкрита труба димоходу вільно пропускає всередину опади, в неї зможуть потрапити сторонні предмети, принесені вітром. Все це порушує тягу і вимагає в обов’язковому порядку прочищення димаря. Щоб уникнути непотрібних неприємностей, верх труби накривають особливим пристроєм, іменованим димник або оголовок. Виготовити димник на димар своїми руками повною мірою посильне завдання – це одна з нескладних по конструкції частин в системі відведення продуктів горіння.

Призначення

Дымник на дымоход самому

 • Ковпак на цегляну трубу оберігає її від замерзання вологи, що швидко руйнує верхній край споруди.
 • Правильно сконструйований оголовок підсилює тягу.
 • Димник захищає трубу від іншого сміття та пташиних гнізд.
 • Унікальний оголовок є декоративним елементом дизайну даху.
 • Матеріали для виготовлення ковпака

  Дымник на дымоход самому

  Димник встановлюється у важкодоступному місці і експлуатується в непростих умовах, виходячи з цього для тривалої та надійної роботи пристрою потрібно вибрати підходящий матеріал. Самим доступним і практичним варіантом є виготовлення димника з оцинкованої сталі. Такий виріб прослужить не менше 10 років. У три рази триваліше вашу трубу буде захищати ковпак з нержавійки, а конструкція з міді послужить не одному поколінню. Останній матеріал має велику ціна, виходячи з цього при виготовленні димника з міді необхідно враховувати, що кріплення повинне бути з того ж металу.

  Полімерне покриття стали продовжує термін роботи і посилює зовнішній вигляд оголовка.

  Види

  Дымник на дымоход самому

  Звичайний димник – це залізна конструкція, основа якої виконано за розміром і формою пічної труби, а верхня частина є дахом , захищає від попадання опадів. Одна з відповідальних функцій димника – захист простору близько труби від загоряння і попадання іскор. Практичні якості по перешкоді попадання і відведення вологи в трубу птахів, поєднуються з декоративним виконанням. Верхня частина труби, зроблений у вигляді унікальної конструкції, є прикрасою будинку. Захисні ковпаки на трубу відрізняються не тільки конструктивними і доповненнями матеріалом – це можливо кований флюгер, решітка, що захищає простір між дахом і підставою димника від пташиних гнізд, відкидна кришка для чищення димоходу. Дах конструкції відрізняються різноманітністю форм:

  • склепінчаста;
  • двосхилий;
  • щипцеві;
  • чотирьохскатний;
  • шатрова;
  • шпилеподібна.

  Дымник на дымоход самому

  Однієї з різновидів захисного ковпака є флюгарка або дефлектор, з круговою захистом від дме вітер. Пориви вітру, які потрапляють у незахищений оголовок, зменшують тягу в димоході. Пристрій на трубу діє по аеродинамічному принципом, воно змінює вектор рухається повітря та підвищує ефективність димоходу. Флюгарка складається з нижнього циліндра, верхнього склянки у формі усіченого ковпака і конуса, захищає конструкцію. Дефлектор має два канали для виходу диму – нижній кільцевий канал між циліндрами і верхній, яким закінчується конструкція. В залежності від того, з якого боку дме вітер, продукти згорання виводяться через один з них. Виготовляється пристрій з оцинкованої сталі, талановитої довго прослужити в агресивних умовах експлуатації. Дифузор кріпиться до нижнього циліндра за допомогою хомута. Парасолька-ковпак встановлюється на дифузор за допомогою кронштейнів.

  Виготовлення

  Дымник на дымоход самому

  Вибравши матеріал і конструкцію оголовка, розберемося, як зробити його своїми руками. Для незалежного виготовлення підійде димник з двосхилим дахом на квадратну або прямокутну трубу. Виконання роботи вимагає матеріали і наступні інструменти:

 • Ножиці по металу.
 • Перфоратор.
 • Рулетка.
 • Лещата.
 • Залізний лист для даху.
 • 4 відрізка профільної труби 20?20 мм.
 • Залізний куточок.
 • Перший етап – це замір отвори труби, щоб готовий виріб надійно наряжалось на неї, до розмірів додаємо 5 мм. відповідно з розмірами зварюється підстава для димника з 4 шматків залізної куточка. По кутах приварюють стійки довжиною 50 см, вони стануть опорою для даху. Розмір стійок і куточків для заснування одноманітний – 20?20 мм. Підпірки для ковпака приварюються не з краю, а на висоті 20 см, їх нижня частина опуститься в трубу приблизно на три цегли для кращої фіксації конструкції. Верхня частина довжиною 30 см послужить для закріплення даху. Металевий лист для даху димника, вирізаний у співвідношенні 2?3, згинається в лещатах під кутом 90 градусів і утворює два ската. Даний ковпак буде кріпитися до стійок при заклепок і допомоги пластин. У кожній з чотирьох залізних пластин шириною 20 мм свердлиться за два отвори під кріплення. Вони прикладаються до заготівлі даху і на неї переносяться мітки. За цими мітками в металі ковпака пробиваються отвори під заклепки.

  Всі подробиці підстави покривають грунтовкою, а після цього особливою фарбою по металу. Дах обробляють таким же методом і фарбують у колір основи. Кріпильні пластини приварюють до стійок під кутом. На них надівається дах і по закінченні суміщення отворів фіксується заклепками. Готовий димник на трубу встановлюють і кріплять анкерами. Конструкція вимагає надійної фіксації, щоб не зірвало вітром.

  Нескладну модель димника може виготовити будь-який, хто може користуватися інструментом. З захисним ковпаком система опалення буде працювати дієвіше. Для стильного дизайну конструкцію прикрашають кованими елементами.

  Відео

  Подивіться, як можливо зробити димник для димоходу своїми руками без особливих інструментів:

  Фото

  Дымник на дымоход самому Дымник на дымоход самому Дымник на дымоход самому Дымник на дымоход самому Дымник на дымоход самому Дымник на дымоход самому

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.