Заміна замків, дверей — як роблять майстри

Дверні замки є такими речами, які вживаються кожен день. Всю їх значимість можливо оцінити , якщо буде потрібно заміна замків дверей.

У такій ситуації можливо скористатися послугами експертів або, володіючи особливими навиками, замінити замки своїми силами. У даній статті ми розглянемо методи, як поміняти замок в залізних дверей з декількома типами замків: циліндричні, дискові і сувальдні.

Заміна циліндрового типу замка

Заміна замків у дверях, у разі якщо мова заходить про циліндровому тип замку має деяку специфіку. Такі замки включать в себе особливий механізм секретності, що знаходиться в сердечнику, який має циліндричну форму. При повороті ключа в свердловині замку штифти цього механізму переходять в особливі заглиблення.

Потрібно відзначити дві основні різновиди місць установки (див. Установлення замка на вхідні двері): ті, які є головними — нижні (під ручку), і додаткові — верхні (без ручки).

Для тих, хто вирішив, що заміна замка до дверей буде проведено своїми силами, корисно знати з чого складається його набір:

 • циліндр (або інакше — личинка);
 • бронезащитная накладка;
 • ручка.

Замена замков в железной двери - как делают мастера

У разі якщо поломки піддалася ручка, необхідно замінити лише її. При поломки або втрати ключа, зміна замку в залізних дверей не потрібна, знадобиться замінити лише личинку, тому, що вона — основна конструктивна частина замку. Поряд з цим вибір циліндра залежить, від якого саме типу злому необхідно обезопасисть двері (див. Злом дверей і протидії цьому).

Згідно видами зломів існують різні варіації личинок:

 • висвердлювання;
 • застосування дубліката ключа;
 • вибивання;
 • відкриття допомогою відмички.

Увагу. Перед тим, як поміняти замок в залізних дверей потрібно розуміти методи встановлення личинок (торцевий; через фіксаційний вкладиш; через гвинт кріпильний; внутрішній). Те ж відноситься і до типу циліндра (дисковий, накладної, хрестоподібний тощо).

Процедура заміни циліндра в замку

Щоб замінити замок залізної двері викручуємо стопорний гвинт з торцевої планки замку.

 • Вставляємо ключ у щілину замка з внутрішньої сторони і, утримуючи його, або за вертушок, витягаємо циліндр по напрямку до внутрішній стороні дверей. Час від часу, щоб витягнути циліндр, необхідно провернути його, застосовуючи ключ або вертушок на 20 градусів, для того, щоб собачка потрапила в габарити циліндра.
 • Купуємо якраз такий же за розміром циліндр. Найбільш серйозним є відстань від зовнішнього краєчка циліндра до собачки.
 • Ставимо циліндр у двері з внутрішньої сторони, закріплюємо його стопорним гвинтом через особливий отвір.

Заміна замкового корпусу

У разі якщо все ж неприємність криється в самому механізмі, то заміна замка дверей проводиться в такій послідовності:

 • Цілковито відсуває замкові ригеля, іншими словами, відкриваємо замок. «Звертаємо увагу, що в нашій ситуації ригеля повинні бути висунуті».
 • Витягаємо циліндр із свердловини замку (дивіться пункт про заміну циліндрів)
 • Знімаємо (у разі якщо є) дверні ручки (див. Ручки для вхідних дверей), броненакладку і засувки. Декоративні накладки для замкової щілини не потрібно знімати.
 • Викручуємо два або чотири (залежить від типу конструкції замку) кріпильних торцевих самореза. У разглядываемом прикладі ми маємо їх чотири штуки.

Після закінчення цих дій замок можливо буде витягнути, поддевом його під торцеву планку. Після цього купуємо точно такий же замок. Несложнее всього, у разі якщо придбання відбудеться у компанії-виробника двері. Замінити замок дверей можливо провівши дії, зворотні порядку його розбирання.

Заміна сувальдного типу замка

Замена замков в железной двери - как делают мастера

Сувальдний замок — механізм, в якому таємний елемент складається з пакету особливих пластин (сувальд) з вирізами у вигляді фігур.

Заміна замків в залізних дверях із застосуванням сувальдних систем має ряд специфічних моментів:

 • У разі якщо двері встановлено вітчизняний пристрій сувальдного типу, то крім того при наявності неприємностей з ключами, потрібно буде змінювати механізм повністю, тому, що перекодування тоді буде провести нереально.
 • У разі якщо двері встановлено імпортне пристрій сувальдного типу, в якому передбачена перекодування, то в заміні може потребувати лише таємна частина. Крім цього необхідно перепрограмувати сувальди під новий ключовий набір. Поміняти всю конструкцію, при таких умовах, просто не потрібно.
 • Сувальдні конструкції за своїм устроєм є найбільш складними з тих, які конкретно може мати залізні двері — заміна замка цього типу постійно вимагає більшої кількості часу.

Від обставини поломки залежить, чи доведеться повністю поміняти пристрою або обмежитися оновлення тільки однією із стала непридатною деталі. Обставин можливо безліч: відірвана ручка, втрачені ключі (див. Як відкрити вхідні двері без ключа).

Порядок заміни сувальдного типу замка:

 • Перед тим, як буде проведена заміна замку — залізні двері повинна бути відкрита. Цілком зрушуємо замковий ригель, іншими словами, відкриваємо замок. «Зверніть увагу, що в нашому прикладі замкові ригеля висунуті».
 • Витягаємо ключ із свердловини замку.
 • Знімаємо (у разі якщо є) дверні ручки, броненакладку і засувки. Декоративні накладки для замкової щілини не потрібно знімати.
 • Викручуємо два або чотири (залежить від типу конструкції замку) кріпильних торцевих самореза. У разглядываемом прикладі ми маємо їх чотири штуки.

Після закінчення цих дій заміна замка до дверей перебуває в його витягуванні, поддевом його під торцеву планку. Після цього купуємо точно такий же замок. Несложнее всього, у разі якщо придбання відбудеться у компанії-виробника двері. Замок ставиться в порядку зворотному порядку його розбирання.

Якщо ви володар сувальдной замковій конструкції від компанії CISA з функціями багаторазового перекодування, то вам всього вищепереліченого робити не потрібно. Стане в нагоді нові ключі і провести перекодування замка.

Заміна дискового типу замка

Замена замков в железной двери - как делают мастера

У механізмах дискових конструкцій секрет виготовлений у вигляді циліндра, але розташований комплект дисків, а не штифтів. Розміри і форма вирізів на них зобов’язані збігатися з формою і розмірами вирізів на ключах. Родзинкою для того щоб типу конструкції є ключ з напівкруглим перетином.

У разі якщо потрібна зміна замку в залізних дверей з конструкцією дискового типу, необхідно мати на увазі такі моменти:

 • У разі якщо з’явилася поломка вітчизняного дискового замкового пристрою, то вірніше замінити його цілком. Рекомендується брати пристрій від імпортних виробників, оскільки вітчизняні не дуже якісні і міцні.
 • У разі якщо з’явилася поломка вітчизняного дискового замкового пристрою, то необхідно лише замінити личинку, у разі якщо поломка в ній. Встановить обставини поломки експерт.

Увагу. Необхідно мати на увазі, що рівень захищеності залежить від кількості дисків і ймовірних положень пазів на їх бокових поверхнях. Але таємна функція механізму нівелюється, у разі якщо конструкція не вистачає міцна, виходячи з цього потрібен захист від механічного впливу.

Наприклад, циліндр, який не проходить наскрізь через корпус, більш стійкий до вибивання. Броньовані чашка буде додатковим захистом від ударів, свердління та різання. Зберігаємо надію, після прочитання цієї статті у вас не залишилося питань, як замінити замок залізної двері.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.