Установлення замка на вхідні двері – все не так складно

Якщо ви впевнені, що встановлення замків на двері вхідні – завдання тільки для фахівця, одразу телефонуйте йому. Запропонована нижче інформація призначена для тих, хто знає: не всевышние горшки ліплять, і готовий мало попрацювати для власного блага.

Безперечно, щоб встановити його на вхідні двері, потрібно мати достатній «стаж роботи» з інструментами, знати, як вони влаштовані, і володіти скрупульозністю і терпінням. В іншому випадку краще справді звернутися до експерта.

Але якщо ви переглядаєте цей текст, значить, вам ця інформація потрібна, виходячи з цього продовжимо.

Як вибрати замок

На сьогодні споживачам пропонується два види систем – циліндрові і сувальдні. Всі вони розрізняються по класу безпеки, який повинен бути вказаний на упаковці.

У разі якщо вам є чим дорожити, вибирайте 3 або 4 клас, у разі якщо ж інформацію про клас безпеки за великим рахунком відсутні, не беріть такої.

Циліндрові замки

Установка замка на входную дверь – все не так сложно

Найпопулярніші циліндрові замки – пинового типу. В них знаходяться штирі певної форми, відповідні лунки до яких розташовані на ключі.

Циліндрові для вхідних дверей обладнані кодовим механізмом у вигляді комплекту дисків, на яких зроблені вирізи, подібні борознах на ключі.

Вони мають високий рівень секретності, але зломщики не утруднюють себе їх відкриванням – личинку циліндрового замку легко вибити потужним ударом. Виходячи з цього вибирайте пристрій замку, обладнане броньованими вкладкою – вона повинна бути у висококласних замках безпеки.

Сувальдні замки

Установка замка на входную дверь – все не так сложно

Сувальди, дали найменування іншого виду, це металеві пластини, які для відкривання замка повинні вишикуватися в заданому ключем порядку. Клас безпеки залежить від кількості пластин, якості матеріалу, з якого вони зроблені, і наявності броньованої вкладки.

Такі замки вже так просто не виб’єш ударом ноги, але до них при спразі можливо підібрати відмичку. Виходячи з цього вибір замків для вхідних дверей – завдання непросте.

Рада! Експерти рекомендують встановлювати на вхідні двері в один момент два замки різних типів.

Електронні замки

Установка замка на входную дверь – все не так сложно

Зараз все більш популярними стають електронні замки, які розкриваються не ключем, а магнітною карткою. Інші варіанти – відкриття комплектом коду на вбудованій клавіатурі або пультом управління.

Дуже «просунуті» дверні замки для вхідних дверей розкриваються, зчитуючи малюнок папілярних ліній на пальці господаря житла або сітківки очі.

Як засунути замок в деревну вхідні двері

Установка замка на входную дверь – все не так сложно

Якщо ви вже вставляли замок або хоча б ручку з клямкою в міжкімнатні двері, то впораєтеся і з цією роботою.

Вам будуть потрібні:

 • свердла і Свердла різного діаметру
 • Шуруповерт або викрутка
 • молоток та Стамеска
 • Вимірювальний інструмент

Якщо ви бажаєте поставити у вхідні двері врізний замок, перед тим як брати його, виміряйте товщину дверного полотна – він зобов’язаний поміститися в ньому, поряд з цим не дуже сильно послабивши конструкцію дверей.

Отже:

 • Визначившись з висотою, на якій буде знаходитися замок, прикладіть його задньою частиною до торця дверей і обведіть контур олівцем. Установка замка на входную дверь – все не так сложно
 • За допомогою свердла відповідного діаметру висвердліть в контуру пара отворів на глибину замку, а після цього доробіть паз стамескою. Замок зобов’язаний добре входити в паз.
 • Рада! Щоб просвердлити отвори потрібної глибини, зробіть на свердлі позначку, відповідну довжині замка. Несложнее всього обмотати свердло у заданому місці ізолентою.

 • Засуньте замок в підготовлене гніздо і обведіть контур накладки. Вийнявши замок, дбайливо виріжте посадочне місце для накладки, щоб вона була урівень з торцем двері.
 • Прикладіть замок до дверного полотна і відзначте місця розміщення замкової щілини або ручки і личинки замка. Просвердлите отвори під них.
 • Зовсім встановивши замки на двері вхідні, прикрутіть накладку на торець дверей і закріпіть на зовнішній і внутрішній стороні полотна декоративні планки.
 • Відзначте на дверній коробці розміщення відповідної частини замку, причинивши двері і висунувши вперед ригелі замку. Так само як і на початку роботи, просвердліть отвір для ригеля і підготуйте поглиблення для відповідної планки. Прикрутіть її на місце. Установка замка на входную дверь – все не так сложно
 • У разі якщо на вашій вхідних дверей стоїть циліндровий замок, який ви бажаєте поміняти не відомо чому, не обов’язково поміняти його цілком. Вашу проблему може вирішити заміна личинки замка вхідних дверей, а це менш затратно і не вимагає інструментів та наявності досвіду. Вам знадобиться лише хрестова викрутка.

  Виявіть торцевій накладці гвинт, який утримує личинку, і викрутити його.

  Після цього засуньте ключ у замок і легко поверніть його за годинниковою стрілкою, щоб прапорець пішов у тіло личинки і припинив утримувати її в замку. Потім вона легко вивалиться, у разі якщо натиснути на неї з внутрішньої сторони дверей.

  Установка замка на входную дверь – все не так сложно

  Увага! При покупці зверніть увагу на відстань від торцевої частини личинки до кріпильного отвору. Воно повинно бути таким же чи трохи більше, ніж на старій личинці.

  Вибравши в магазині нову личинку для того щоб ж розміру, встановіть її в замок в зворотному порядку.

  Як засунути замок в залізні двері

  У разі якщо вам належить установка або заміна замка вхідних дверей залізниці, подбайте не тільки про потрібних інструментах, але і про засоби безпеки: захисних окулярах, діелектричних рукавичках, перенесенні, відповідної потужності електричного інструменту.

  Вам будуть потрібні:

  • Електродриль
  • Шуруповерт
  • Болгарка
  • Комплект свердел
  • Саморізи по металу
  • Мітчики
  • Напилки

  Отримуючи замки для вхідних дверей, орієнтуйтеся не тільки на їх вид, клас і якість безпеки, але і на товщину самої двері і товщину залізного сторінки. Якщо вона менше 3-4 мм, занадто масивний і важкий замок може деформувати двері.

  На залізну двері оптимальніше встановлювати врізні замки, щоб полотна двері цілком приховували запірний механізм і захищали його від агресивної дії зовнішнього середовища.

  Самостійно можливо встановити такий замок, планка якого буде розташована на торцевій частині дверей. Замки, повністю розташовані в двері, в яких у торці видно лише ригелі, більш міцні і надійні, але їх установку краще доручити експертам.

  Від накладних замків краще відмовитися, оскільки внутрішнє полотно залізної двері в більшості випадків не володіє достатньою міцністю для їх кріплення. До того ж такий замок не прикрасить інтер’єр передпокою.

  Порядок встановлення врізного замку

  Отже:

 • З’ясуйте правильне місце, де буде встановлений замок. Рекомендована висота від підлоги 90-110 див.
 • Розмітьте місце врізки за габаритами замку.
 • Зафіксуйте верхню і нижню межі вирізу, висвердливши два отвори малого діаметра. По закінченні чого рассверлите їх великим свердлом. Установка замка на входную дверь – все не так сложно
 • По вертикальних лініях розмітки зробіть два реза болгаркою з відрізним диском зверху вниз. Розширте отвір при необхідності і видалити задирки напилком.
 • Засуньте замок в підготовлений отвір і абсолютно вірно намітьте розміщення отворів під кріпильні гвинти. Засверлите їх і наріжте допомогою мітчика різьблення.
 • Увага! Діаметр отвору робіть трохи менше, ніж необхідно. Наприклад, для різьблення М4 свердліть отвір діаметром 3,8 мм

 • Прикладіть замок до дверей з обох сторін і відзначте положення отворів для замкової щілини. Висвердліть їх і проріжте болгаркою.
 • Засуньте замок на місце, закріпіть гвинтами і впевніться в надійності його роботу.
 • Прикладіть до дверей накладки, засуньте ключ у замок і з’ясуйте центри отворів для їх кріплення. Просвердлите отвори для шурупів.
 • Закріпіть накладки з обох сторін двері, і знову упевніться в надійності легкість роботи замка. Накладки не повинні заважати ключу вільно обертатися, і клинить його.
 • З особливою ретельністю підійдіть до розмітки отворів для ригелів в дверній коробці. Легше всього зробити це, змастивши торці ригелів фарбою або крейдою, закривши двері і розгорнувши ключ до упору. У вас залишаться мітки на відповідній частині дверей.
 • Отвори під ригелі виконайте тим же методом – застосовуючи дриль та болгарку. Подібно встановлюється і накладка.
 • Інші варіанти замків

  У випадку якщо вас цікавлять вхідні двері з електронним замком, їх можливо без побоювання брати з уже встановленим запірним пристроєм, оскільки ви самі станете автором електронного ключа», який як правило є кодом з декількох цифр.

  І розпізнати його не зможе ніхто, а також і майстер, який даний замок встановлював або підключав на місці. Але при знанні і бажання електромеханіки та основ електроніки впоратися з незалежної установкою для того щоб замку буде крім того несложнее, ніж з установкою простого.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.